UNESCO maailmapärandi nimekirja kuuluvas Hallstattis pole ilmselt ühtegi inimest, kel pole rääkida mõnda lugu külasse voolavate turistide kohta. Keda palutakse pidevalt poseerima, kelle akna taga on lennanud droonid jne.
Hallstatt on oma ilu ja ümbruse ohver. Maaliline küla Austria Alpides on pildistamiseks loodud. Probleem on vaid selles, et neid pildistajaid on selgelt liiga palju. Kui 2009. aastal jõudis külla 100 turisti päevas, siis nüüd külastab 780 elanikuga küla miljon turisti aastas. Suur osa neist on pärit Aasias, riikidest nagu Hiina, Jaapan, Lõuna-Korea, Tai ja Hongkong. Kui jagada külastajate arv Hallstatti elanike peale, siis külastab Hallstatti 6 korda rohkem inimesi, kui Veneetsiat.
Halstatti populaarsuse kasv Aasias algas 2006. aastal, kui seal toimusid ühe Lõuna-Korea seriaali võtted. Kuus aastat hiljem avati Hiinas ilma Hallstatti elanikke informeerimata küla täpne koopia. 2013. aastal valmis Disney stuudios film "Lumekuninganna ja igavene talv" ("Frozen"), kus Elsa kindlus arvatakse olema inspiratsiooni saanud Hallstatti kirikutornist.
Kuigi turistidevoost on osad kohalikud elanikud kasu saanud ja varem sesoonne turism on nüüd aastaringne, tundub paljudele, et liig on liig. Kõige rohkem häirib kohalikke see, et paljud turistid peavad Hallstatti tõsimeeli teemapargiks, mitte inimeste igapäevaseks elukohaks.
Samas on võimalused turismi piirata ahtad. Kõige reaalsema lahendusena nähakse turismibusside arvu piiramist. Kui eelmisel aastal loendati Hallstattis 19 344 turismibussi, siis nüüd tahetakse seda kolmandiku võrra vähenda, luues eelbroneerimise süsteemi ja seada busside piirarv. Püütakse leida ka võimalusi, kuidas kasvatada Hallstattis pikemalt viibivate turistide arvu ja vähendad nende arvu, kes peatuvad seal vaid sotsiaalmeedia jaoks paari pildi tegemiseks.
Allikas: traveller.com.au