USA avaneb. Missugused on sisenemisreeglid?
veigo
veigo
18. okt 2021 04:52

USA piiride avamiskuupäev on paigas ja selleks on 8. november 2021. Muuhulgas saavad alates sellest kuupäevas USA-sse reisida ka Euroopa Schengeni viisapiirkonna, s.h. Eesti kodanikud.

Sisenemisnõuded USA-sse sisenemiseks on kokkuvõttes meeldivalt lihtsad, kuid oma nüansid on siingi:

  • USA-sse saavad reisida vaktsineerimise lõpetanud inimesed, s.t. kelle viimasest vajalikust doosist on möödas vähemalt 2 nädalat.
  • Aktsepteeritud on kõik WHO ja USA Ravimiameti FDA poolt heaks kiidetud vaktsiinid, s.h. ka vaktsiinide kombinatsioonid.
  • Kõik reisijad peavad esitama viimase 3 päeva jooksul enne väljalendu tehtud negatiivse koroonatesti või tõendi viirusest paranemise kohta viimase 3 kuu jooksul enne väljalendu USA-sse. Seejuures ei pea tingimata tegema PCR testi. Pikemalt allpool.
  • Vajadusel testida 3-5 päeva pärast USA-sse saabumist. Vaata veebilehte cdc.gov.
  • USA-s võivad osariigiti kehtida rangemad sisenemispiirangud. Kohalikke nõudeid saab kontrollida sellel veebiaadressil. Eriti tasub seda jälgida neil, kel plaanis reis Hawaiile.

Mõned lisaselgitused:

Miks on testi aeg 3 päeva enne reisi, mitte 72 tundi? Mida loetakse 3 päevaks?

3 päevaseks perioodiks loetakse 3 päevast ajaperioodi enne lennu väljumist. 3 päevane ajavahemik annab reisijale suurema paindlikkuse ja testi kehtivus ei sõltu testi tegemise või lennu väljumise kellaajast. Näiteks reisija, kelle lend väljub 13:00 reedel, võib testi teha ükskõik mis ajal teisipäeval või pärast seda.

Kui reis sisaldab jätkulende, arvestatakse 3 päeva esimese lennu väljumisest.

Millised testid on aktsepteeritud?

Reisijaid tuleb testida viirustestiga, mis võib olla kas antigeenitest või nukleiinhappe amplifikatsioonitest (NAAT). SARS-CoV-2 puhul kasutatavad NAAT-testid on näiteks RT-PCR, RT-LAMP, TMA, NEAR ja HDA testid. Testi kasutamiseks peab olema antud luba SARS-CoV-2 tuvastamiseks asjaomase riigi ametiasutuse poolt selles riigis, kus testi tehakse.

Kiirtestid on vastuvõetavad, kui need on määruse alusel vastuvõetavad viirustestid.

Ameerika Ühendriikidesse saabuvad rahvusvahelised lennureisijad võivad kasutada ka isetestimist (ehk kodust testi), mis on kas NAAT või antigeeni test, testimismenetlus peab hõlmama testi tootjaga seotud telemeditsiiniteenust, mis pakub reaalajas kaugjärelevalvet audio- ja videoühenduse kaudu. Terviseteenuse osutaja peab kinnitama isiku identiteedi, jälgima proovi kogumist ja testimise protseduure, kinnitama testi tulemuse ja väljastama aruande.

Mis reeglid kehtivad transiitreisijatele?

Kõik transiitreisijad, kes lendavad läbi USA, on kohustatud samuti testima.

Kuidas on piiriületus Mehhiko ja Kanadaga?

Alates 8. novembrist 2021 on välisriikide kodanikel turismi eesmärgil USA-sse saabuda ka maapiirilt Mehhiko või Kanadaga. Sisenemisreeglite muutumist on oodata jaanuari alguses.

Mis reeglid kehtivad lastele?

Seni, kuni pole välja kuulutatud muudatusi, peavad kõik 2 aastased ja vanemad lennureisijad USA-sse lendamisel ette näitama negatiivse teti.

Viisa

USA viisavabadusprogramm (Visa Waiver Program) võimaldab Eesti kodanikel reisida USAsse kuni 90 päevaks viisavabalt.

Lisainfo

cdc.gov leheküljel info, mis ma välja lugesin? Usa-sse reisimiseks peab olema vaktsineeritud ja tehtud test. Kirjas ei ole, et alla 12. aastased lapsed võiksid olla vaktsineerimata. EU riigid on endiselt riikide nimekirjas, kust reisida US-asse turismi eesmärgil ei või.

0
1

Kas mõni lahke inimene jagaks infot USA transiidi osas, mis tingimustel see täna on lubatud (see "osaliselt" tähedab vist siiski seda, et tursmi eesmärgil ei ole siiski lubatud)? Segadus tekkis, kuna Lufthansa väidab, et probleeme ei ole ja transiit on lubatud, mis erinevaid lehti uurides siiski ei tundu olevat tõsi?! Hetkel Lufthansa piletid meil nii, et Houstoni lennujaama saabumine ja edasi lendamine 7. november....

0
0

Jah, meil on sama mure. Lend 7.11 ja peaksime jõuda samal päeva USA'sse. Et siis kas nüüd ongi nii, et ei saa minna...

0
0
Kuidas muuta reisifotod unustamatuteks mälestusteks?
PrintMeEasy
Sisuturundus
Kuidas muuta reisifotod unustamatuteks mälestusteks?
Reisikindlustus – milleks? Mul on Euroopa ravikindlustuskaart!?
If Kindlustus
Sisuturundus
Reisikindlustus – milleks? Mul on Euroopa ravikindlustuskaart!?
Lennupakkumised
Foorum
Reisikaaslased