Uued lennuvõimalused: Ryanairi suur laienemine Frankfurdis

Lisaks Ryanairi 2018. a. suvisesse lennuplaani lisandunud Tallinn – Malta otselendudele on Ryanair järgmisel aastal jõuliselt laienemas ka Lufthansa põhilisel mängumaal ehk Frankfurdi lennujaamas (FRA). Ryanair toob kevadel Frankfurti juurde kolm Boeing 737-800 lennukit ja avab sealt tervelt 34 uut liini, mis kasvatab Ryanairi sihtkohtade arvu Saksamaa suurimast lennujaamast kokku 38 peale. Aastas tähendab see orienteeruvalt 2,6 miljonit reisijat.

Loe ka: Frankfurdi lennuväli saab odavlennufirmade tiiva

Ryanairi hoogne laienemine avab uusi võimalusi ka Eesti reisijatele. Arvestades Lufthansa kuni 3x päevas toimuvaid lende Tallinnast Frankfurti, on oluliselt kasvanud võimalused leida mugavaid (kuid mitte tingimata alati odavamaid) ühendusi paljudesse Vahemere-äärsetesse sihtkohtadesse. Tõsi, Lufthansa ja Ryanairi lendude kombineerimine nõuab veidi ajugümnastikat, kuid täiendavad lennuvõimalused on teretulnud sellegipoolest.

Kuhu Ryanair alates 2018. aasta märtsi lõpust Frankfurdist lendab? Järgnevalt ülevaade riikide kaupa (NB! Kõik ei ole uued liinid).

Kreeka: Ateena, Korfu, Chania, Kefalonia, Mykonos, Santorini
Hispaania: Alicante, Barcelona (El Prat), Girona, Gran Ganaria, Lanzarote, Madriid, Malaga, Murcia, Palma de Mallorca, Sevilla, Tenerife South, Valencia
Portugal: Lissabon, Porto, Faro
Itaalia: Milano Bergamo, Brindisi/Salento, Catanaia, Perugia, Pisa, Treviso (Veneetsia)
Prantsusmaa: Marseille, Perpignan, Tolouse
Horvaatia: Pula, Rijeka, Zadar
Maroko: Agadir
Poola: Krakow
UK: London Stansted, Glasgow, Manchester

Ülevaade Ryanairi uutest puhkusesihtkohtadest Frankfurdist:

Ilmselt saab Ryanairi laienemine Frankfurdis reisijatele kasulik olema ka hoopis ühes teises võtmes. Nimelt kattub Ryanari 34 uuest liinist 9 Lufthansa olemasolevate liinidega. Frankfurdis 60 protsendilist turuosa hoidev Lufthansa ei saa täiendavat hinnakonkurentsi täielikult ignoreerida ja loodetavasti näeme ka Lufthansalt rohkem soodsaid pakkumisi. Lufthansa eeliseks jääb siiski lennusagedus - enamikesse eelpool toodud sihtkohtadesse lendab Ryanair 2-3 korda nädalas.

Olgu öeldud, et Ryanairi laienemine ootab Frankfurdi lennujaama opereeriva Frapordi lõplikku kinnitust. Võib arvata, et sellega siiski probleeme ei teki.

Kas Ryanair võiks tulevikus avada ka liini Tallinnast Frankfurti? Kuigi Frankfurdi ja Luksemburgi vahel asuvasse Hahni lennuväljale oleme juba lennanud, näib Ryanairi selge prioriteet olema Vahemereäärsed puhkusesihtkohad. Aga unistamine on ju selline hea tasuta asi.