Uus nišš: Hongkongis pakutakse protestituure

Hongkongi minnes on turistidel tavaliselt reisiplaanis sellised kohad nagu Victoria Peak, Staaride Avenüü, Tsim Sha Tsui, Mong Kok, Star Ferry ja Lantau saar, kuid aja märgina on Hongkongis võimalik nüüd kogeda kogenud giidi juhatusel ka seda, mille ümber sealne elu juba pool aastat paratamatult keerelnud on: Hongkongis toimuvad protestid.

36 aastane Michael Tsang Chi-fai nägi protestides uut turisminišši ning pakub turistidele (aga ka kohalikele) võimalust kogeda tegelikku elu Hongkongis Hong Kong Free Tour raames. Oma esimese protestituuri korraldas ta 4. oktoobril, päeval, mil valitsus keelas näomaskide kandmise. Järgneval kolmel tuuril on liitunud grupid suuruses 2 kuni 17 inimeseni, kellega jälgiti proteste Causeway Bays ja Kowloonis. Protestituuride põhiklientideks on turistid Suurbritanniast ja USA-st, kuid oktoobris liitusid ka kaks inimest Hongkongist.

Protestituuridel tuleb arvestada, et vaatamata giidi juhendamisele vastutab oma ohutuse eest lõppkokkuvõttes igaüks ise. Näiteks Birminghamist pärit geograafiaõpetaja Andy Jones koges esmakordselt elus pisargaasi kasutamist rahvarohkel demonstratsioonil, mis tundus olema väga rahumeelne. Arvestada tuleb, et võimalike terviserikete korral ei kipu kindlustusfirmad ravi hüvitama.

Kõikide suuremate riikide ametlikud reisisoovitused soovitavad turistidel Hongkongis viibides meeleavaldusi vältida. Hong Kong Free Tour näeb oma ideena pakkuda turistidele võimalust näha oma silmaga, mis Hongkongis tegelikult toimub ja veenduda, kas Hongkong on turvaline või ei. Soovi Hongkongis toimuvat ise kogeda märgivad ka tuuridel osalenud, kuid turistile on see ilma kohaliku juhatamiseta küllalt keeruline.

Hong Kong Free Tour on formaalselt küll tasuta, kuid lõpus ootab giid osalenutelt siiski väikest annetust.

Loe lisaks:
Hongkongi protestide taustast pikemalt: Kas Hongkongi on turvaline reisida? Protestimeeleavalduste mõjust turismile: Hongkongi turism on vabalanguses.

Loo allikas: South China Morning Post