Wizz Air teeb Peterburist olulise odavlennubaasi

Kuigi Venemaa on rahvusvahelistele lendudele praegu suletud, valmistub odavlennufirma Wizz Air hoolega koroonajärgseks ajastuks, kui reisipiirangud leevenevad või kaovad. Juunis teatas Wizz Air, et alates septembrist plaanitakse Peterburi Pulkovo lennujaamast alustada lende 11 Euroopa sihtkohta. Nüüd kuulutas Wizz Air välja veel 5 uut liini, mis praeguste kavade kohaselt käivituvad detsembris 2020 ja märtsis 2021.

Uued liinid on:

  • Milano Bergamo alates 14.12.2020 7x nädalas
  • Veneetsia alates 14.12.2020 3x nädalas
  • Bologna alates 17.12.2020 2x nädalas
  • Torino alates 19.12.202 1x nädalas
  • Catania alates 30.03.2021 2x nädalas

Nagu näha, on kõik uued liinid Itaaliasse. Uute lendude teenindamiseks toob Wizz Air Pulkovosse teise Airbus A320 lennuki.

Wizz Airi varem väljakuulutatud liinid Peterburist on Kopenhaagen, Stockholm Skavsta, Oslo, Salzburg, Malta, London Luton, Vilnius, Bratislava, Bukarest, Budapest ja Sofia. Kokku nähakse Peterburis potentsiaali umbes 20 liinile.

Odavlennud Peterburist on saanud teoks tänu Pulkovo lennujaama operaatori NCG väljavõidetud erandile, mis lubab Peterburis ainsana Venemaal välismaistel lennufirmadel lennata "seitsmenda vabaduse" režiimi alusel ehk lennufirmad saavad avada liine Peterburi väljaspoolt oma registreerimisriiki.

Alates 1. jaanuarist 2021 peaks kõikjale Venemaal saama reisida e-viisaga, kuid selle plaani saatus selgub tulevikus. Hetkel on Venemaa piirid turismireisideks mõlemapoolselt kinni.

Uued liinid ka Abu Dhabist

Lisaks Peterburile avab Wizz Air sügisel uusi liine ka Abu Dhabist. Lisaks varem väljakuulutatud liinidele lisandus päris huvitavaid sihtkohti.

Vaata ka: Wizz Air alustab lende Milanost Egiptusesse