Phuket

.

Just, täiesti arusaamatu, miks ilmaennustajad ometi ei küsi neilt, kes oskavad öelda, milline on ilm tulevikus reaalselt.

2
2

Milline ilm saab kusagil olema aprilli teisel poolel, selgub aprilli teisel poolel. Seni on 2 võimalust:

1. uskuda ilmaennustuse paikapidavust, mis pidavat tänapäeval 80% juhtudest täppi minema, polegi kõige hullem protsent ju

2. uurida eelmiste aastate keskmisi näite samal perioodil ja loota, et tuleb seegi kord selline keskmine aasta

Varasema statistika kohaselt on keskmine temperatuur 29°C, min 23° max 35°, sademete hulk 100mm.

Tegelikult on ka kolmas võimalus, vaadata eelnevate aastate statistikat, lisada sellele ilmaennustajate pakutu, parem veel mitmest erinevast allikast, ja võtta endale vabadus kõike mitte puhta kullana võtta. Mingit selgeltnägemist, kes ütleks täpselt, milline ilm seekord tuleb, ei ole. Muide, ka sünoptikud lähtuvad oma prognoosides tublisti eelnevast, ega nemadki möödunud aegade osas silmi kinni pigista. 

Kõige täpsem ilmaennustus ongi selline, et homne tuleb samasugune kui täna, et tulev aasta sarnaneb eelmisele kui 2 tilka vett, sellise "ennustuse" kokkulangevus läheneb 85%-le, mis on mõnevõrra täpsemgi kui sünoptikute poolt esitatu tükkis oma satellidipiltide ja muu teadusliku juraga:)

Tundub, et kaasaegne tehnika mitte ei aita neid prognoosimisel, vaid pigem juhib valejälgedele. Eks ilma ennustamine üks paras posimine olegi, kõik on andmete tõlgendamise küsimus, mis ei ole kuidagi mõõdetav - selline ongi reaalsus.

1
1

.

0
7

Prognoosi vastavus ennustusele on muidugi kõva pähkel.

0
1

Kagu-Aasias elanuna võin öelda, et ükski aasta ei sarnanenud ilm eelmisele. Paljud inimesed on ka Eestis pikemalt elanud - ja ikka ei oska prognoosida, missugune suvi või talv tuleb.

3
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased