Viimased kommentaarid

Kui aus olla, siis ei saa aru, et miks teema algataja siit nõu otsib. Kui ostate pakettreisi (Novatours, Teztours jne), siis saate ALATI kaasa emailiga info, et mis on tingimused. Kui praegu ei maksa, siis jääte kogu oma rahast ilma. Kui ise tühistate, siis ju ei saa ka raha tagasi. Seega tuleks ikkagi viimane makse ära teha ja jääda ootele. Nüüd enam tagantjärgi ei saa loobuda. Kuna hetkel Kreekas on 100 tuhande elaniku kohta 29.4 ning see võib muutuda, siis ilmselt teie reisi ei toimu. Suure tõenäosusega pakutakse teile reisi edasi lükkamist/vahetamist ja siis on juba teie valik, et mis otsustate. Üks võimalus vist on veel, et nime vahetus aga selle eest maksate ka ja kes ikka teie reisi tahaks praegusel ajal ära osta. (PS! Seda tingimust, et kas Tezil on see võimalus, lugege reisi ostmisel kaasa pandud tingimustest).
Edasi juba, kui reis ei toimu on teil õigus ka raha tagasi küsida ja juhul, kui nad ei taha maksta, siis peate pöörduma tarbijakaitse poole.

https://vm.ee/et/teave-riikide-ja-karantiininouete-kohta-euroopast-saabujatele?fbclid=IwAR3Xslwcrxq8XDkxsNPbMDm_Co_a5i3LQCLQeKI_zaSCVmYpo5ZKZ6Y8UYY

14 päeva lisandunud nakatunud 100 tuhande elaniku kohta (kasutatakse enesisolatsiooni jäämise arvestamisel, kui isik reisib Eestisse perioodil 20.07-26.07.2020) ( seisuga 17.07.2020)

Hispaania 17,8

Seal on iga päev muutuses.

Tundub, et pilt ei lähe üles. Trahvid alates 601 - 30 000 eurot. Kuni kolmeaastane ei pea maski kandma, 3-5a. soovituslik, alates 6 eluaastast kohustuslik. Puerto Banus tänaval oli tulnud politsei ja küsinud, et miks mask pole ees.

Ise ei käinud aga pereliige käis. Maskide kandmise kohustus ka tänaval. Rannas sai käia. Söögikohad lahti. Aga iga päev on seal muutuses. Lisan ka kohalikud reeglid ja trahvid maskide mitte kandmise eest. Praegu sealt naastes on kohustuslik eneseisolatsioon: 

14 päeva lisandunud nakatunud 100 tuhande elaniku kohta (kasutatakse enesisolatsiooni jäämise arvestamisel, kui isik reisib Eestisse perioodil 20.07-26.07.2020) ( seisuga 17.07.2020)

- Hispaania 17,8

**https://vm.ee/et/teave-riikide-ja-karantiininouete-kohta-euroopast-saabujatele?fbclid=IwAR3Xslwcrxq8XDkxsNPbMDm_Co_a5i3LQCLQeKI_zaSCVmYpo5ZKZ6Y8UYY
**

**
**

Minu lemmikuks on Osprey Momentum 32. Valik selline, kuna selle kotiga saan võtta kaasa ka suure peegelkaamera (pole spetsiaalkott) ja läpaka. Istub mugavalt seljas ja sinna mahub väga palju muudki :) Minul ostetud Matkapoest, Nõmmel aga hetkel tundub, et pole valikus. https://www.amazon.com/Osprey-Packs-Momentum-32-Daypack/dp/B01I2P68VE

Lisan oma eelmisele kommentaarile lisaks, et inimesed siin saaks täpselt aru mis reisivaldkonnas toimub.Kõigepealt on oluline vahe reisikorraldajal ja reisibürool. Üks korraldab ja teine müüb edasi kellegi reisi. Hetke seisuga on Eestis lugu selline, et reisibürool ei pea olema enam tagatist, kui müüb edasi näiteks kas Novatoursi või  Teztoursi vms reisi. Topelt tagatist ei nõuta. Kui aga korraldad reisi, siis peab sul olema tagatis vastavalt müügiprognoosile. Väga lihtne ongi see selgitus, et esialgselt plaanitakse väiksem käive, et mitte panna suuremate tagatistega raha nö kinni.  Käibe suurenedes on võimalik tagatist suurendada ja seda käibe teemat jälgib Tarbijakaitseamet kvartaalselt.Paanikat ei ole mõtet külvata.Tagatise suurus on veel eraldi teema aga arvan, et seda ei hakka siin lahti rääkima. Kui reisibüroo müüb ühel arvel samasse sihtkohta nii lennupileti, kui ka hotelli või majutuse, siis see kvalifitseerub ka reisikorralduseks ning tagatis on vajalik. Selleks ka Estravelil tagatis, kuigi muidu pole nad reisikorraldajad.Loodan, et hirmul olijad said vastuse :)

Kirjutasin pika kommentaari aga tundub, et telefonist kirjutades ei taha süsteem siia kõike edastada või siis salvestab 2x. Lisan oma ülejäänud kirje uuesti, kui arvuti taha pääsen. 

Soovitan kõikidel eelkõnelejatel kõigepealt endale selgeks teha kes on reisikorraldaja ja kes reisibüroo.