Yacht stewardess

Tere!

Kas keegi on sellise ala peal töötanud? Tean, et on vaja läbida koolitus STCW 95 ning olen juba vaikselt uurinud, kus on vöimalik koolitusi teha, kuidas sellesse ametisse saada, kus on parimad jahisadamad jne. Aga kas Eestis Mereakadeemias on ka vöimalik see koolitus läbi teha? Uurisin kyll sealseid koolitusi, aga just täpselt seda STCW 95 nagu ei näinud (seal on kirjas ainult STCW 78). Kui olete sellise ala peal töötanud, siis palun kirjutage oma kogemustest vöi andke möni hea näpunäide :)

Aitäh!

STCW95 ja STCW78 tähistavad mõlemad ühte ja sama paberit- mereohutuse baaskursuse sertifikaati. Mina nt tegin 4 aastat tagasi STCW95, aga vahepeal tehti mingi rahvusvaheline kokkulepe ja lisati vist sinna kursusesse midagi juurde - vabandan, ei ole võtnud vaevaks süveneda- ja nüüd saab sama koolituse läbimisel STCW78 paberi. See on kõige uuem ja õigem nüüd. Tööandjad küsivad ilmselt harjumusest veel STCW95.

http://super-yachtcrew.com/2014/01/06/stcw-has-changed-but-how-do-the-manila-amendments-affect-you/

Mereohutuse baaskursust saab läbida nt Revali Merekoolis:

http://reval.ee/marine/taiendkoolitus/ohutus-baasoppe-kursus

1
0

Suur tänu!

0
0

Olen tööalaselt vestelnud ühe inimesega, kes oli mitme jahi peal olnud stjuardess ning ta ütles, et kõik ta tööd on tulnud tutvuste kaudu. Kuna noorena oli ta ka ise purjetajana võistlustel käinud siis oli tal selles valdkonnas tutvusi ja üks nö "rendikapten" kutsus teda samale luksusjahile tööle üheks pikemaks reisiks kuna ta omas ka reaalset merekogemust. Sealt edasi sai ta soovituste kaudu juba edasi ning mitmed reisid olid ka sama jahiga. Ilmselt tegutsevad mujal ka vahendusfirmad, kuid kuna usaldus ja diskreetsus on luksusjahtidel äärmiselt olulised, siis eelistatakse ikkagi soovitustega töötajaid.

1
0

Tere, Lumimumm!

Olen täiesti teadlik, et eks see raske saab olema. Seetöttu peabki käima jahisadamates ringi ja olema nöus ka "day work" ylesannetega näiteks. Jahisadamate ymbruses olevad baarid tuleb arvatavasti läbi käia ja tutvusi luua. Kuskilt peab alustama, arvan, et see täiesti vöimatu missioon ei ole. Neid inimesi on kindlasti veel, kes täiesti 0-st alustavad. Lisaks peab ka tööotsija leidma endale "sobiva" jahi. Et sobiks meeskonnaga jne.

Aga aitäh kaasamötlemast :)

0
0

No tutvusi tasuks hakata looma juba Eestis nö mereseltskonnaga suheldes, ehk saad Mereakadeemiast neid kontakte. Ja töökoha otsimist tasuks otsida lähematel laevadel ning siis vaikselt edasi liikuda, et mingigi kogemus juba ette oleks näidata.

1
0

Kursuseid saab labida ka Riias, kus selline kursus odavam on kui Tallinnas. Ööbimine samuti odav õppehoone ühiselamus. http://www.marinetraining.lv http://www.novikontas.eu/?en=1211185358. Kui soovid stjuardessina kätt proovida, siis nt selline asutus: http://www.eurowork.info/marine-crewing-management

Palju edu!

1
0

Suur aitäh! :)

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased