10 päeva Brasiilias

Selline võimalus märtsi algul. Kaugvaatel tundub kogu maa nii tore ja igale poole tahaks jõuda, mastaabid aga ilmselt on hoopis teised, kui tegelikult ette kujutan. Et reisist ei kujuneks hullumeelne ajaga võidujooks/-sõitmine, äkki oskate midagi soovitada. Lennuk maandub Sao Paolos. Meeldiksid seljakotisõbra seikluslikud puhkusevariandid... mõnes vahvas rahvuspargis või paradiisirannas :) vmt. Kas rendiauto-lugu oleks seal kallis? Bussindus mugav? Siselennud? Kas Pantanali lähemast vaatamisest ei ole mõtet unistadagi? Aga kaugemalt vaatamisest? ;) Amazonase lähedale ei ole plaaniski üldse minna, ei vaktsineerinud seepärast ka kollapalaviku vastu...

-Brasiilia on peaaegu sama suur kui muu Euroopa koos Venemaa Euroopa osaga -10 päeva Brasiilia on ilmselgelt vähe -siselennundus on olemas ja soovitav -Brasiilia on riik, kus on nõutav kollapalaviku vastane vaktsineerimine ja vaktsineerimise pass(mõned aastad tagasi ei lastud Leedu korvpalli naiskonda võistlustele enne kui vaktsineerimine tehtud, ja sellest 6 päeva möödunud)

Ise käisin ära Manauses ja võtsin sealt tripi jõelaevaga mööda Amazonast koos loodusvaatlustega, piraaja ja kaimanite(krokodillide) püüdmisega, indiaani külade külastamisega jne Samuti käisin ära Rio karnevalil ja vihtusin sambat tantsida ning paar päeva olin niisama. Igatahes jäin rahule. Rendiauto võtmisega on nii, et vahemaad on ikka väga suured ning eeldaks auto võtmist nii 3 nädalaks. Siis ka näed midagi. Jõudu Sulle, Brasiilia on koht kuhu tasub minna!

0
0

Kui mina seal käisin (mis, tõsi küll, oli 2002. aastal), oli siselendudel sooduspakkumine turistidele, mis lubas sul teha 5 otsa arvestusega, et sa edasi-tagasi ei sõida. Meie lennud olid Sao Paulo -> Iguacu Falls -> Rio de Janeiro -> Brasil -> Manaus (just see amazonase tuur oli minu arvates parim osa reisist) -> Sao Paulo.

Ei tea, kas selline pakkumine veel kehtib, aga kui võimalus on, siis soovitan kasutada, kuna viie pileti hind selle pakkumisega oli ikka oluliselt parem kui neid ükshaaval ostes.

0
0

Kollapalaviku vastu vaktsineerimise nõuet praeguse seisuga ei ole. Soovitatakse vaktsineerida teatud piirkondi külastades, aga kindlasti ei ole vaktsineerimise puudumine põhjus kellegi riiki mitte laskmiseks.

10 päevaga jõuaks ära käia Sao Paulo - Rio de Janeiro (ning mõned põnevad kohad nende kahe vahel) ja Iguacu. Amazonase jaoks jääb aega väheks.

0
0

Kas need Brasiilia siselende tegevad lennukid on normaalsed või parajad kõkatsid? Tahaksin ikka kindlasti Amazonases ka ära käia. Kas olete ise varem käinud? Mida Amazonasesse minnes tuleks jälgida ning mida kindlasti kaasa võtta?

0
0

Meie siselendude lennukid olid kyll paris korralikud. Yhes 6nnestus isegi business classis istuda, kuna Brasiilias on eriti levinud komme lennukitesse rohkem pileteid myya, kui kohti on. Seega tasub lennujaama mitte paris viimasel minutil j6uda oma check-in'i tegema.

Meie dzunglitripp kestis neli paeva ja oobisime laevas/hotellis, mis yhte lahesoppi oli paika pandud (Jungle Palace - http://www.brazils-hotels.com/manajung.htm). Sealt viidi meid siis edasi erinevatele trippidele. Me olime endale enne giidi broneerinud, kes meie eest seal hoolitses, kuna kui sa juba keset j6ge oled, siis on sealt raske iseseisvalt minema saada.

Nagu eelnevalt mainitud - parim osa minu Brasiilia reisist olid just need neli paeva Negro j6el.

0
0

Amazonas oli tõesti fantastiline. Mina võtsin tripi laevaga mööda jõge ülesse(Rio Negrot). Sõitsime umbes 150-200km tasapisi väikese jõelaevaga ülesse pea 3 päeva, ja sealt siis 2 päevaga tagasi. Laev ise oli väike, kaheksa 2-kohalise kajutiga, nii et kokku 16 turisti. Kõik söögid tehti laeva enda köögis ja serveeriti kahe pika laua taga. Varahommikul nii viie paiku algas päev pihta linnuvaatlusega, peale seda hommikusöök. Ühtteist päeval veel ja siis õhtul jälle activiti. Üldiselt sai nii päiksest võtta kui ringi sahmida, ka ujuda jões :) Lennuk mis meid Sao Paolost Manausse viis, oli igatahes suurem kui see mis Euroopast Brasiiliasse tõi. Kui mälu ei peta siis Airbus ja umbes 300-400 kohta.

0
0

Olles ise äsja reisimeditsiinilise nõustamise läbi teinud (koorisid meid- läksime kahekesi ja saime ühe konsultatsiooni, kuid maksta tuli kahe eest)annan info edasi - Brasiilia idarannik lõunast kuni Pernambuconi ulatusega kuni 2000 km sisemaale (s.o siis lääne poole)loetakse riskivabaks piirkonnaks - nakkushaiguste seisukohast pole see piirkond sugugi ohtlikum kui nt Põhjamaad. Seega, kui ei ole plaanis minna Amazonasesse, pole vaja kollapalaviku vastu vaktsineerida. Ka malaariaoht puudub samas piirkonnas.

Aga kui juba Amazonas plaanis, siis kindlasti vaktsineerida, sest üldjuhul ei lubatagi kedagi jõelaeva pardale, kui vastavat tunnistust ette näidata pole. Olgugi et tõsine oht kollapalavikuks asub päris Brasiilia loodenurgas (nii sügavale eksib harva)- ülejäänud ala on siiski suht väheohtlik. Nii vähemalt öeldi Tallinnas :), parem muidugi karta...

Iguassu on muidugi "must have" ja sinna on plaan igal juhul jõuda, suure tõenäosusega jääbki meie reisipiirkond umbes sinna kanti - Sao Paolo-Iguassu - Rio de Janeiro ja tagasi Sao Paolo poole. Aga mine tea - iseennast tõmbab nii väga Pantanali. Lugesin üht siinsoovitatud blogi Pantanali kohta: öeldakse et umbes poole Prantsusmaa suurune ala, millel ainult kaks kruusateed - üks põhjas teine lõunas. Vahepealne ala üleujutatud, alles märtsi lõpust hakkab vesi jälle alanema. Ma aina mõtlen, et kas tõesti ei saa seda maailma suurimat märgala kasvõi kaugemalt nuusutada :)...

Veel paistavad piltide peal nii ilusad metsikud (asustamata) paradiisirannad mitmel pool rannikul olema - ei tea, kuidas seal merepõhi - kui ohtlik või ohutu igasugu elukate osas? Kas ma võiksin seal omapäi ujumas käia või jäävad mulle ainult need igavad avalikud rannad kasutada?

Näis mis saama hakkab, meil pole ühtegi hotelli kinni pandud ega midagi. Portugali-eesti-portugali sõnaraamat ostetud.

0
0

Ei tea, kuidas mujal randadega lood on, aga Rio de Janeiro peamistes randades (Ipanema, Copacabana) sa ujuda kyll ei saa. Lainetus on nii tugev, et inimesed lahevad p6lvini vette (eriti julged v6ib-olla isegi kuni veetase poole reieni t6useb) ja siis seisavad seal ning ootavad, et laine neist yle pyhiks. Kui laine su endaga kaasa t6mbab, siis kaldale ei pidavat saama. Seet6ttu ei torma ka vetelpaastjad sulle kaldalt jargi, vaid saadetakse triivimasattunule hoopis helikopter jarele, mis ta v6rguga kokku korjab(natuke kalapyygi moodi) ja kaldale toibuma toimetab. Sellisest paastmisviisist lugesin k6igepealt vist Lonely Planetist, kui rannas istusin ja k6igest 15 minutit hiljem 6nnestus seda ka oma silmaga naha. Paris huvitav oli.

0
0

Kui keeruline on Brasiilias omal käel Amazonase reisid osta ja ringi rännata? Mis keeles giidiga suhtlesite? Kui suur oli reisi eelarve?

0
0

võtsime läbi eesti reisikorraldaja. Maksis tollal ca 8000 krooni(sisaldas siis trippi, kajutit, sööke ja eksursioone). Aga 2003 aastal oli USD suht kõrge kursiga, ei oska öelda mis täna maksab. Giid oli inglise keelne, rääkis ka hispaania keelt. Usun et Manausest on võimalik samuti trip võtta, aga ei pruugi saada samal päeval või nädalal. Kardan et kasulikum oleks siit ära broneerida või osta. Selle jõelaeva tripi korraldaja firma peakontor asus/asub Miamis, aga nime ei mäleta. Kui lööd googlisse sisse Manaus või tourism of Manaus vmt, siis peaksid leidma. Tripi korraldajaid on ilmselt üksjagu, aga laevad on väikesed(meil oli siis 16 turistile mõeldud, 8 kajutit)

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased