10 päeva Horvaatias

Plaanime neljakesi matkaautoga 10-ne päevast reisi Horvaatiasse. Kuna reis suht lühike, ei taha raisata aega tühjale-tähjale. Üritame vältida suuremaid linnu ja turistilõkse, pigem nautida loodust ja kauneid paiku. Kas keegi oskaks soovitada konkreetseid kämpinguid, et nende otsimisele mitte aega raisata? Kõik soovitused teretulnud!!!

Puhtalt kohalejõudmiseks kulub teil min 2 päeva + 2 päeva tagasi. On sellel mõtet?

Piirkonda võiks ju vähemalt täpsustada - kuhu tee viib? Kavatsete päris alla välja sõita või jääte ülespoole?

Kui suur osatähtsus rannapuhkusel on.

Reisiaeg tõesti lühike, seda enam ootaks soovitusi kuidas 7 päeva Horvaatias võimalikult häti ära kasutada. Plaanime Dubrovnikuni välja sõita, rannas vedelemine pole eesmärk omaette, siiski hoiaks mere äärde.

Selle pisku ajaga soovitaks toppama jääda Zadari või Šibeniku kandis ja vaadata rohkem ringi Istria poolsaarel, kus on väga armsad väikesed linnad (Motovun oli üks mu lemmikuid). Kindlasti külastada mõnda saart, Krk'a ja Plitvicka rahvusparke ning teel põigata Postojna koobastesse.

Ma kardan ka, et päris alla ei jõua... kui siis suure kiirustamisega.. Ise käidud ca 14 päevaga ja ka Dubrovnikusse ei jõudnudki. Plitvitce on kohustuslik ja omapoolse sooja soovitusena annan Trogiri-nimelise väikelinna.

Millal plaanite liikuma hakata? Ja kust kandist? Ise liigun 19.07 õhtu poole.

Soovitus Dubrovniku poole liikudes. Eelmise aasta augusti lõpus oli selline olukord , et kiirtee lõppes enne Ploce linna kaugel mägedes ära ja õigem oli kiirteelt Makarska juures ( Sestanovaci ristmikult ) maha keerata ja edasi liikuda juba mööda mereäärt. Sama aeg, kuid boonuseks võrratud vaated ja peatused mere ääres. Lugedes teie märget, et soovite vältida suuremaid linnu ja turismilõkse, küsin teilt, mida kuradit te 10 päevase reisi ajal sinna Dubrovnikusse ja päris lõuna osasse üldse ära kaotasite. Muidugi juhul, kui te lähete septembris ja põhjapool hakkab soe otsa saama. Mina jätaks kõige lõunapoolsemaks punktiks Drveniku ja hakkaks sealt mööda nende Rivierat tagasi tulema. Drvenik, Igrane, Tucepi, Makarska, Promanja, Lokva Rogoznica, Omis sobivad rannapuhkuseks. Siis linnadesse, Split, Zadar, Sibenik, Trogir. Kas Krka või Plitvicka veepark. Kui seejärel veel jõudu ja aega on, siis teete selle parajaks Istria poolsaarel, mida tegelikult on parem külastada peale 20.augusti, kui saksa, itaalia, austria rikkamad hordid on läinud ja hinnad paremad ja liikumine, ööbimine, parkimine inimlikum. Kui annate reisiaja, seltskonna huvid, või aidata ajakava kokku panna. Kui juba minemas, siis võtke luubi alla Makarska ümbrus, kui lähete augusti teisel poolel, siis piirdugegi Istria kandiga, saate kõike parajal määral.

Meil plaanid villega muutusid ja matkaauto asemel läheme Horvaatiasse sõiduautoga. Teele asume 1.aug. õhtul. Loodame ühe jutiga jõuda Pula kanti ja seal alles ööbida. Kas kellelgi on kogemust, kaua sinna sõidab ilma ööbimisteta. Sealt edasi mööda rannikut lõunapoole. Dubrovnikusse vist tõesti ei ole mõtet minna 10-päevase reisiga. Kui kellelgi on mõnus kodumajutuse (eriti Pula kandis) või muu hea vihje, oleme tänulikud.

2 juhiga sõites on kõik ok ja kõige tähtsam on Poola läbimise ajavalik, mis 1. aug startides ( ehk pühapäeva õhtul ) ei pole kõige õnnestunum, sest olete esmaspäeva hommikul poola alguses, esmaspäeva lõunal Varssavis. Kui vähegi võimalik on, siis tõstke väljasõit 1 päev ettepoole. On 2 juhi ja Chrysler Voyageriga selline jutiga sõitmise kogemus. Laupäeval 19.30 Tallinnast, kell 11- 12.20 Varssavi läbimine ( esmaspäeval lisa kohe 4 tundi kõigele otsa ) 26. tunniga , ehk 21.30 Budapestis, varahommikul 5.00 Belgradis, ehk teie variandi puhul 8.00 Pulas. Augusti alguses kodumajutused ca 18 euri nägu öö ja alla 3 öö on raske kaubale saada, nad ei viitsi mässata voodipesu ja wc koristusega. Telgid kaasa ja mõne õunaaia räägite ikka ära, kui 1 ööks vaja peatuda. Aug algus ka põhjapool soe, võtke Istria poolsaarelt maksimum, ja alles siis, kui tõesti veel päevi järel on , siis lõunapoole ( Zadar, Makarska riviera, )5400- 5800 km, peate aevestama sel juhul.