Viimased kommentaarid

Oeh, ainult selleks logisin sisse, et öelda - rahune maha nüüd :)

Siin lennukid käivad nagu eestis bussid ja maksavad teinekord vähem kui bensuraha haha. Ja see Perthi jutt on.. no head avastamist igaljuhul :)

Ilmselt käib jutt StudentTour'ist?

Väga tore! Kui keegi enne tuleb siis palun antagu teada :)

Minu googlest tuleb vastus välja igaljuhul kui sisestada sinna sõnad "wwoofing" ja "australia" ;)

Esimest töökohta võib olla keeruline saada kohe ja kiiresti. Ja hästi teenib reeglina kogemusega või skilliga inimene. Alguses võib see palk olla pigem kesisepoolne. Erandeid on alati.

See vale maandumine millest Peeter rääkis on küll kogenud langevarjurite teatud spetsiifiline manööver millega on ennast võimalik edukalt maasse künda ja suurte varjudega algajaid jne ei puuduta.

Pensionifondi saad ise valida, ei pea esimesest töökohast küsima ja lootma. Ava nt oma pangas Superi konto, on kohe ülevaade ka mis seal toimub. Igale tööandjale annad siis oma fondi andmed.

Ei ole väga suur :) Ca 15x11x17 cm? :) Kaalub mingi.. 1,5 - 2 kilo äkki?

Midagi pole muutunud, ei ole vaja viisat kui sa ei välju transiittsoonist. Mulle nt Doha ei meeldinud, loksutati bussiga ühest terminalist teise ja viimases ei olnud midagi teha. Õnneks polnud kaua oodata.

Kui otsepiletit ei leia soodsalt siis tasub alati vaadata ümberistumist suuremate hubide kaudu. Näiteks pilet X-kohast Euroopas Kualasse ja sealt Aussi või siis näiteks läbi Singapuri. Samuti on suur vahe sellel, kas sa viitsid pingutada, et Euroopas kuhugi mujale ennast kohale vedada või tahad Tallinnast otse minna. Istanbulist on jätkuvalt hea hinnaga pileteid aga AirBalticu lennuajad ei klapi edasilendudega ehk maakeeli peaks siis seal üleöö olema. Aga no eks selline asi ongi mäng teemal mugavus vs eelarve, et kumb sulle tähtsam on :) No näiteks kui konfida, siis juba järgmiseks-ülejärgmiseks nädalaks leiaksin piletid 600 euro ringis. Palju odavamalt nii vähe ette ei saa ka kui just ülimalt ei vea.

Balil rollerdamise )ja ka autojuhtimise) osas hoiataks kohe, et enne minekut võtke endale rahvusvaheline luba (raamatukene ARKist). Politsei on seal väga maias nende peale kellel seda ei ole ja peavad altkäemaksu maksma ja turistidelt küsivad nad keskmise elatustaseme kohta ulmesummasid. Odavam on kodus see paber võtta kui iga päev politseile maksta. Mis ei tähenda muidugi et nad mingit järgmist põhjust raha küsimiseks ei leia :)

Bangkokis tuleb taksosse istudes vaadata kas taksomeeter käib, kui ei siis karjuda meter-meter ja kõik töötab. Päeval kui on tihe liiklus siis ei pruugi ainult kõik tahta meetriga sõita. Minuarust töötab sea ka ööbimisel selline variant, et mõtled valmis mis linnajaos tahad ööbida, lased taksoga ennast sinna keskusesse kohale viia ja astud hotellidesse sisse. Kohti alati on. See info et Tai viisat ei saa piirilt on tegelikult vananenud. Me ka arvasime nii ja tegime enne lahkumist re-entry sest ei plaaninud Phnom Penhis olla piisavalt kaua et oleks aega viisat taodelda, aga PoiPetis sai tegelikult teha visa on arrival ka. Seal oli isegi tahvel seinal, et kes saavad ja eestlased olid ära märgitud küll. Tagasitulles tasub skeptiliselt suhtuda Kambodža "reisibüroode" näidatatavatesse piltidesse, et millise bussiga sind Bangkokki viiakse. Meil näidati pildil suuurt coachi, aga lõppeks sõitsime sajakesi minivaniga pead vastu lage tagumas :) Ja see on päris pikk ja kurnav sõit :) Noh, odav on ka muidugi, nii et pole viriseda.

Saab maksta kellegi teise kaardiga küll.

Airasia ei ole alati muide kõige mõistlikum, alati tasb vaadata konkureerivaid pakkumisi. Tihti lihtsalt kõik lisatasud jms tulevad päris krõbedal hulgal juurde.

Mina läksin ABga Istanbuli Tallinnast (tuli 2 eurot kallim kui Riiast). Lennukis hakkasin alles mõtlema, et unustasin vaadata kas see Türgi ikka oli viisavaba - õnneks oli küll - sisenedes ja väljudes saab passi ainult ühe templikese. Pagas läheb Istanbulist otse kenasti Perthi kui nii paluda ja Dubais nii tõesti transiittsoonist väljuma ei pea. Ma valisin lennud nii et ainult IST oli 5h lendude vahe, mujal ca 2h (Riia, Dubai) ja ülivalutult läks kogu see lennujaamade paraad :)

Sellest on siin jutt ju maa ja ilm. Tervisetõend ongi pmst kopsupilt ja seda saab eestis teha ainult ühes kohas. Arst ise saadab ära ja sul jääb üle ainult vastust oodata.

Hind jääb samaks ja selles sisaldvad kõik joogid söögid jms. Pagasit ka 30 kg. Tulin just sama route'i pidi, väga mõnus oli.

Muarust see oleneb suvast kõvasti. Mul AirAisiaga juhtus ükskord üldse et nende enda bronnisüsteem kaotas mul pool eesnime ära. Värisesin mis ma värisesin aga ei juhtunud midagi ja õnneks lennukile sain täiesti ilma probleemideta. Tundub, et see täpitähtede teisendamine on selline kahtlane teema ja eriti ei ilguta ka vist, kui paned tähe ilma täpita versus see e-ga variant... ehkki see passivariant on vist kõige turvalisem teisendusviis.

Ma arvan kui lend on otse Phuketti (ja sul ongi vaja sinna minna), siis säästad Tai sisesed lennud, seega see alustuseks Helsinkisse minek pole nagu oluline probleem.

Lisaks on ikka abiks meie sõber Skyscanner, kes hetkel näiteks näitab novembrisse Arlanda-BKK (läbi Pekingi) Air Chinaga 580 €, Aerosvit Riiast via Kiev Bangkokki 639 €, Egyptair Istanbulist Bangkokki via Kairo 496 € (Lisandub muidugi AB Rix-Ist ca 150 €). Rohkem ei viitsinud aga ma loodan sa näed et variante on :D Kuupäevi liigutades võib veel paremini vedada.