trip-krainetrip-ukraine-dark
20-kuuse lapsega reisima

Tere, Pole veel päris kindel kuid uurin võimalust minna koos lastega soojale maale. Kui keegi oskaks jagada infot...

1)Küsimus kas lennukisse võib võtta kaasa lapsele lutipudeliga piima? Mul on laps tohutu piima fänn aga nüüd ju on ju vedeliku kaasavõtmise piirangud.

2)Kui minna näiteks Taisse kas seal on saab ikka igalpool piima osta? Või millist tüüpi majutust tuleks muretseda üldse?

3)Milline käru peaks olema meil kaasas? Kas selline suurem või hoopis vihmavarju tüüpi, kumb seal mugavam tunduks? Mulle enadele tundub suurkäru liiga umbne seal soojas... aga vihmavarjukas jälle liiga väikeste ratasega...

4)Kas lapsel on eraldi pagasi kg piirmäär olemas?

Vähemalt piima saab kyll igast ööpäev lahti olevast poest (7-eleven, Family Mart).

Lennukisse lutipudeli kaasavõtmise kysimus on huvitav. Yks variant oleks võtta kaasa miski piimapulbri-segu. Lennukis saab ju kysida sooja vett.

Käru? - Ilmselt ikka väiksem variant. Ega ju pikki maid sellega ei liigu nagunii.

Kui lapsel on oma pilet, siis peaks tal olema ka oma pagasimäär. Aga alla 2-aastasel lapsel vist piletit ei pea olema. Õigem oleks vist lennujaama helistada ja yle kysida.

Lennukisse ei tohi kaasa võtta üle 100ml vedeliku. See kehtib ka lutipudelis oleva vedeliku kohta.Jah, lennukis saab kuuma vett, seega võimalik valmistada kohapeal kuivsegust toitu.

Kui oma käru kaasa võtad ja üldpagasi hulka paned, mõtle hoolega läbi, kuidas sa selle pakid. Lapsevankreid ja kärusid on saabudes nii mõnedki pidanud tükkhaaval pagasilindilt kokku korjama.

Kõigil lennufirmadel on pagasi ja väikelaste koha pealt oma reeglid kehtestatud, tasub otse firmast üle küsida ja täpsustada.

Sa võid lapsele eritoidu kaasa võtta, aga ole valmis tõestama, et see ei ole ohtlik vedelik :) Joogivett, mahlu jm vedelikke müüakse pea igas lennujaamas pärast turvakontrolli olevates poodides.

Kui võtad kaasa piimapulbri ja paned selle üldpagasisse, siis paki see mitmekordsetesse kilekottidesse või minigrip-kottidesse. Ühe allergilise beebi vanemad said osa oma pagasist Singapuris kätte läbiligunenud olekus, kõige hullemini oli vettinud loomulikult see kohver, kus lapse riisipiimasegu karbid sees.

Palun ärge jagage valeinfot! Ilma piletita ei saa ei lennukis ega laeval reisida ei laps ega koer ega hiir ega keegi. Selliste tarkade nõuannete pärast võib juhtuda, et lennule registreerimisel lastakse emme peale, aga last mitte.

Liinilennul tuleb väikelapsele alla 2a osta väikelepse- ehk imikupilet (infant). Imik istub kogu reisi vältel vanema(te) süles. Nii pikal lennul aga nagu Taisse on see ääretult ebamugav ning mõttekam on siiski osta kallim lapsepilet, kus lapsele on eraldi iste - sinna saab kinnitada autoturvatooli. Või siis tellida lennule häll (tavaliselt väga piiratud võimalused).

Pagasireeglid on lennufirmati erinevad. Näiteks Estonian Airi lendudel on imikuga reisides reisijal lisaks enda pagasile õigus tasuta kaasa võtta 10 kg äraantavat pagasit ja ühe kokkupandava (vihmavarju-tüüpi) lapsekäru.

Tellimuslennul võivad aga nii pileti- kui pagasitingimused olla sülelastele teistsugused - seda vaata konkreetse reisikorraldaja müügitingimustest. Kuid kindlasti peab sülelaps sisalduma juba paketitellimuses!

Samas on minu arust üsna jabur nii väikest last nii kaugele vedada - pigem kaalu lähemaid sihtkohti. Kohapeal saad Tais veelgi hakkama, aga nii pikk lend pole lapsele kindlasti tervislik. Nii väike laps reageerib ka rõhumuutustele ebaadekvaatselt ning lapse tundidepikkune vingumine paneb paljud naaberreisijad sind vihkama.

Olen Tais mitu korda käinud ja ei suuda mõista, miks tahate sellisele reisle kaasa võtta nii väikest last. Kui tahate ise puhata, siis on ju kogu tähelepanu lapsel ja te ei saa end minutikski lõdvaks lasta ja sellises vanuses laps ei oska ka veel reisi kaifida. Pealegi on seal väga palav ja oleneb kohast, kuhu lähete, mõnel saarel on poodidega kitsas käes. Kuna see riik on ettearvamatu, siis võib tekkida seal ka ettearvamatuid probleeme. Ja koht, millest soovitaksin kindlasti eemale hoida, on Pattaya, mis on ainult sex-linn ja rannad on räpased ja vesi must.

Mõttetud arutelud jälle teemal: tittede ja enda piinamised reisimisel. Aru ma ei saa milleks seda vaja on, kellele see hea on?

Olen käinud Tais 5kuuse beebigaja järgmine kord oli seesama beebi juba pisut üle aastaja tõesti pole ühegi lennureisi ajal pidanud keegi kurtma et mu laps karjub jne See on ikka täiesti individuaalne kuidas laps reageerib. Ja pean ütlema ka et ühelgi reisil pole ma tundnud et lapsed oleksid koju võinud jääda.

Soovitan veel kaasa võtta ämma, ja äia, vanaisa ja vanaema, kassi ning koera. Inimene - tule mõistusele! Mõtle, kas ikka on lapse seisukohalt õige teda kaasa vedada? Kas Sa ei riski lapse tervise ja eluga ?

Muidugi võta laps kaasa. Ise olen mitu korda käinud ja koos lapsega. Lapse eluga riskimine? No siis ei saaks äkki last üldse välja toast lasta. Aga käru võta jah kaasa- ja võta see kumb endal mugavam on. Vastupidiselt eelnevale on minu süda rahulikum kui laps endaga kaasas. Ja laps peab lennusõidu paremini vastu kui ise. Lapsed on väga tublid. Ja ned kes lennukis segavad teisi reisijaid ei ole mitte nutvad lapsed vaid täiskasvanud kes siis saavad lennukis nö tasuta alkoholi.

Nagu ikka, niipalju kui inimesi, niipalju ka erinevaid arvamusi. Kui keegi soovib oma lapsega või miks ka mitte ämmaga, koeraga vms koos reisida, siis see on tema isiklik mure,peavalu ja vastutus. Ja ka lapse tervis ja reisija enda heaolu on tema isiklik asi, seega võiks ju need kommentaarid tõesti pisut sõbralikumad olla, soovituslikku laadi või kogemuste vahetamist sisaldada. Olen ka ise suht palju reisinud ja seega tuleb nõustuda ka päikesekiire kommentaaridega. Kui oled ise pikast reisist väsinud ja tahaks suht puhanuna kohale jõuda, siis ärritavad loomulikult mõlemad, nii joodikreisijad kui ka karjuvad lapsed. Aga pange ennast korraks sellesse situatsiooni, et reisite koos sõpradega ja teil on tõesti lõbus olla, pisut alkoholi, ülemeelik lõõpimine ja oletegi kohe kaasreisijatele vaenlaseks...aga kas see teid siis palju loksutaks, mida mingid perereisijad teist arvavad ?? Seega järeldus - kõigil on omalmoel õigus, oleneb vaid, kes parasjagu millises seltskonnas ja rollis on. Aga kui keegi isiklikku arvamust küsiks, siis vastaks et mina ei võtaks pikale reisile ja konkreetselt Taisse väikest last kaasa.

Reisimisel on nagu eluski küsimus rõhu asetusel. Kui plaanid shopata ja pidutseda või ekstreemtriplile minna siis võivad lapsed olla tülinaks. Käisin lapsega talvel tais matkamas, poiss oli 1,3 aastane ja oli ning on praegugi igavene naaskel. See aga ei takistanud ei mul ega naisel puhata. Käisime kolmekesi kanuutamas ja väheke ka matkamas. Tais oli väga palju põhjamaade peresid koos väga väikeste lastega. Eks lihtsam on siis, kui laps juba omal jalal kõnnib, rinnaga toitmise puhul on igasugu kõhujamadest hoidumine võimalik. Muidugi puutuvad põngerjad kätega maast ja mujalt igasugu sodi ja püüavad seda ka igaks juhuks suhu pista ja närida, kuid see on paratamatu. Lapsega reisima minnes peaks oma soovidega reaalsuse piiridesse jääma ja olete kõik rahul. Seda et paariaastane laps ei oska sooja ilma ja päikest ning vett nautida- seda ei usu. Pole paremat, kui merevees sulistav laps, kes on õnnelik ja mängib päikese käes, selleasemel, et olla lumeta kõledas kodus. Eks me oma enda ego välja vabandamiseks räägime igasugu vabandusi, kui raske on tööl ja niigi on keeruiline elu, milleks siis veel reisi lastega"rikkuda". Lapsed me tööstressi saavad iga päev tunda niigi, kasvõi sedapidi, et isa- ema pole kodus ja peale tööd tahavad puhata ja ei viitsi mängida. Võtsin lapse reisile kaasa ja saime hästi läbi. Olen tähele pannud, et mida rohkem ma oma kallist vaba aega temale pühendan, seda paremini läbi saame ja üksteist tähtsaks peame. Sellel aastal taas pikem trip planeeritud ja ikka koos pojaga.

Lisainfoks titepagasist - näiteks SAS tõstis sülelaste pagasilimiiti ühikupõhise (/piece concept/) arvestuse puhul endiselt 10 kilolt 23 kilole. Pagasimõõtude summa jääb endiselt 115 cm.

Lugesin kommentaare ja naersin... Eesti ühiskond on teada vaenulik laste ja pere suhtes, mul on kahju, et selline suhtumine ei ole ka muutumas paremuse poole, kuigi ponnistatakse siin emapalka. Mul oleks häbi kedagi kritiseerida selle eest, et ta soovib koos perega puhata. Jah, mulle meeldib ka sõpradega reisida ilma lasteta, ka see on väga mõnus... Aga reisida ongi ju võimalik mitut moodi, maailm ongi õnneks värviline aga mitte must-valge.

Olen reisinud piisavalt üksi, perega ja lastega. Pigem lihtsalt uurisin, kui komplitseeritud on väikelapsega soetud pikemal lennureisil mõningad mulle ja lapsele olulised seigad :)

Minu arust ei ole Eesti ühiskond vaenulik laste suhtes vaid hoopis teie ise, kes mõtlete egoistlikult ainult enda peale ja naudite lapsega koos reisimist. Aga laps, kes on alles imik ja peab taluma palavust ja muid ebamugavusi ja kuna ta on veel nii õrnakene siis sellisel maal võib juhtuda mida iganes. Aga see väike lapsuke ei saa sellest reisist midagi positiivset ja parema meelega tuduks kodus oma voodikeses. Ma ei ole mingi lastevihkaja, aga kujutate ette pikka lennureisi kui teil on õnnestunud lõpuks tukastada ja iga natukese aja tagant ühed väikesed jalakesed taovad istme pihta kops ja kops ja nii pea 12 tundi järjest. Nii et lapsi kaasa võttes ei ole see igakord ainult teie probleem vaid arvestada tuleb ka kaasreisijatega.

"Siis sellisel maal võib juhtuda mida iganes"

Teema algataja räägib Taist, mis on täiesti tsiviliseeritud maa ja kus on lastel sama turvaline olla kui Eestis. Kui keskpäeva paiku konditsioneeriga toas pikutada ja käia väljas hommikupoolikul ning õhtupoolikul, kasutada päiksekreemi ja last ning ennast viludas hoida, siis ei ole kuumuses praegusel aastaajal midagi ekstreemset. Tais käinuna ei suuda küll ühtegi ebamugavust välja mõelda, mis seal oleks lapsi kummitamas.

Pikk lennureis on muidugi omaette teema. Mind on muide kõige hullemini lennukis närvi ajanud pensionär, kes ei lubanud mul 8 tunnise reisi ajal istme seljatuge alla lasta ja mu katse peale ning ka hiljem lihtsalt oma lõbuks peksis seda jalgadega, oma tegevust adekvaatselt põhjendamata. Samuti on väga hull olnud purjus seltskond. Lapsed on lihtsalt lapsed.

Selle asemel, et siin vinguda võiks hoopis inimsed kodus oma deprekat ravida. Siis tunneksid ka ehk reisimisest ja oma lastest rõõmu, mitte ei otsiks probleeme.

Kogu see 'titega reisimine'-teema on juba ammuaega tagasi läbi näritud. Milleks uuesti alustada?