2014/2015 - uus hooaeg. Kuhu minna? Võrdleme Slovakkia suusamägesid

Arvan, et kõik Slovakkias suusatamas käinud inimesed on nõus: Jasnast paremat suusakeskust Slovakkias pole. Lähim parim on Alpides. Aga Slovakkia on omakorda meile tublisti lähemal ja kindlasti ka taskukohasem.

Siiski pole Jasna ainuke paik Slovakkias, kus suusarõõme nautida. Ametlikke kohti, kus saab mäest alla lasta, on Slovakkias ligi 100. Kerendan valikut ja tegin pingerea. Reastasin mäed neljas kategoorias: radade üldpikkus, kõrgeim koht merepinnast, kõrguste vahe ja tõstukite arv. Iga tabeli võitja sai punkti, teine koht kaks jne. Võitis see, kes sai vähem punkte.

Tabel sai selline:

1 Jasná/Chopok - 7 2 Vrátna - 11 3 Tatranská Lomnica - 16 4 Kubínska hoľa - 19 5 Donovaly (Park Snow) - 25 6 Ruzomberok Skipark - 26 7 Turecka/Krížna - 31 8 Štrbské Pleso - 32 Edasi oli vahe suurem. Järgnes Velká Raca (Park Snow) - 41 ja Lysá - 42 punktiga.

Madal-Tatraid esindab tabelis Jasna ja Donovaly (Park Snow). Kõrg-Tatraid aga Tatranská Lomnica, Štrbské Pleso. Kui Ruzomberok välja jätta, siis esikaheksast ülejäänud kolm (vastavalt 2, 4 ja 7 kohal olijad) on minu jaoks tundmatud kohad.

On siin kedagi, kes nende kohta midagi kiita või laita oskab?

Korraldan ka ise Slovakkiasse 9-kohalisi väikereise. Arvestatavad keskused, minu arust, on Jasna/Lomnica/Ruzomberok ja Strbs. Loomulikult tasub külastada ka üks päev Poola Zakopanet! Mis puutub hindadesse, siis julgen väita, et Austria hinnad on soodsamad (tõsi, kohalejõudmine natuke kallim). NB! Normaalse hinnaga majutuse, mis asub ka normaalses kohas, broneerimise aeg hakkab läbi saama.

0
0

Oskaksite äkki võrrelda neid keskusi Bulgaaria Banskoga? Miks Slovakkiasse eestlased rohkem liiguvad kui sinna?

0
0

Olen Banskos käinud ja see on igati lahe koht. Kahjuks on sinna- ja tagasi transpordikulud päris kallid. Ja kuna keskus koosneb põhimõtteliselt ainult neljast rajast, siis hakkab lõpus igav. Samuti on seal suur varguseoht (näiteks mu tütrel varastati seal ühel aastal mäepeal suusad). Hinnatase majutuses/söögikohas on aga soodsam kui Slovakkias. Mäepiletite hinnad on Bulgaarias, Slovakkias, Rootsis, Norras, Itaalias, Austrias põhimõtteliselt ühes klassis. Slovakkias on sul võimalik valida erinevate keskuste vahel, mis asuvad suht lähestikku, vastavalt ilmaoludele. Samuti on Slovakkiasse reisimine palju lihtsam. Kahjuks ka Slovakkiasse ei kannata mitu aastat järjest reisida, sest ka seal hakkab lõpuks igav. Minu arust kõige soodsam ja mitmekülgsem tuleb suusareis Austria keskustesse. Nad on suured ja neid on palju.

0
0

Reheturismile: Kirjutad, et: NB! Normaalse hinnaga majutuse, mis asub ka normaalses kohas, broneerimise aeg hakkab läbi saama." Vaidlen vastu, ei hakka! :) Kinnitan seda, sest tegelen Liptovsky Mikulaš'is majutusasutusega, mil nimeks Aurel apartments. Hinnad algavad talveperioodil 20 eurost.

Kohe-kohe saab koduleht valmis: www.aruel.ee Sellest aastast korraldame Slovakkiasse suusareise. Lähem info siin: http://www.aurel.ee/pakett_765.pdf

0
0

To Mulgiroju: Ma pidasin eeskätt silmas Austriat! Kui sa tahad saada normaalse hinnaga, heas keskuses, majutust tõstukite vahetus läheduses (eriti tõstuki ülemises punktis) siis tuleb majutus broneerida 1 aasta ette!

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased