trip-krainetrip-ukraine-dark
Aasta seiklus 2008 valimine

Ajakirja GoDiscover lehel (www.godiscover.ee) saab sel nädalal valida Aasta seiklust - s.o kõige seikluslikumat eestlaste sooritatud retke või reisi, mis toimus vahemikus 15. nov 2007 - 15. nov. 2008


Pressiteade on ka selle kohta välja antud, see kõlab nii:

Tiitlile kandideerivad viis lõppvooru pääsenud seiklust: Timo Palo Gröönimaa ületus suuskadel, Ahto Tanneri ehk Rebaseonu motoreis Kesk-Aasiasse, Peeter Vähi ja Tiina Jokineni juhitud rännak mööda Siiditeed, Alpinism.ee meeskonna ekspeditsioon Pik Pobedale, Alar Siku tõus seitsme kontinendi kõrgeimatele tippudele, millest viimane oli tänavu aasta alguses Kilimanjaro.

„Auhinnavääriline seiklus peab kandma endas avastamise kirge ning nihutama piire,“ ütles žürii liige Tiit Pruuli. „Seiklus on meie jaoks sõna, mis tähistab rännakut, matka või avastusretke.“

Aasta seikluse finalistide selgitamisel võeti arvesse uudsust ja erakordsust: žürii hindas julgeid ja varem teostamata matku ja rännakuid. Samuti hinnati kõrgemalt seiklusi, mille taga oli märgata püüdu jõuda kaugemale, tunnetada uut ja jagada seiklust teistega. Arvesse võeti ka keskkonnasäästlikkust ning põhjendamatute riskide vältimist.

Parima seikluse valib žürii koosseisus Hannes Hanso, Taivo Luik, Kaja Pino, Tiit Pruuli ja Villu Zirnask, võttes arvesse ka veebihääletuse tulemusi.

Võitjale on 10 000 krooni eest varustust pannud välja Extreme Sport. Aasta seiklus 2008 kuulutatakse välja reisiajakirja GoDiscover detsembrinumbris.

Lisainfot finalistide kohta leiab lehekülgedelt: www.polaarseiklus.com www.rebaseonu.net/go/mototrip www.erpmusic.com/p_SilkRoadTour2007 www.ajaveeb.alpinism.ee www.asmk.ee

Jäi vist aasta hiljaks. Rebaseonu Aafrika läbimise eest oleks ise küll hääle andnud, selle aastane moto-reis naa ekstreem enam polnud.

Ma oleks selle: http://yhelteljel.ee/ ka sisse lisanud.

Kes sind keelas? Kandideerida võis ükskõik kes ükskõik mis seiklusega.