Aastane Tai viisa 50+ aastastele

Link http://www.mfa.go.th/main/en/services/4908/15385-Non-Immigrant-Visa-%22O-A%22-(Long-Stay).html%22-(Long-Stay).html

Kas kellelgi on kogemusi selle viisaga? Plaanime olla kohapeal küll vaid maksimaalselt 6 kuud aga mõttetuid visa runne ka ei tahaks ette võtta.

1
2

Kõlab nii, et lähete mitmekesi.

Sel juhul peab igal viisa taotlejal olema saatkonnale/konsulaadile ette näidata panga ametlik väljavõte (hetke kursiga) vähemalt 21 726 euro pangakontol omamise kohta.

Või siis peab olema igakuine garanteeritud sissetulek netos (hetke kursiga) vähemalt 1765 eurot. Seda ka selle 1a. Tais viibimise ajaks.

Või siis kombineerituna pangakontol asuva raha ja sissetuleku kombinatsioon mitte alla 21 726 euro.

Kui reisite abikaasadena, siis on seal väike erinevus.

Kindlasti kontrollitakse mõningate haiguste ja ka kriminaalkaristuse puudumist.

Viisa hind peaks olema umbes 150 EUR/inimene.

Nii mõnigi on ilmselt sellest protsessist loobunud just nimelt küllaltki kõrgete rahaliste piiride tõttu.

Kui see probleemiks ei ole, siis võib ju proovida.

0
0

Tänan. See info on lingilt leitav. Minu jaoks jääb segaseks, kas smma peab olema seal väljavõtte tegemise hetkel või jätkuvalt. Kui mingil hetkel, siis saab peale panga tõendi saamist teha ülekande vajalikus osas kaasreisijale ja viimane kannab siis peale oma panga ametliku väljavõtte saamist siis raha tagasi.

Täiesti segane on garanteeritud sissetulekuga, sest puudub selgitus kuidas seda arvutatakse. Kui võtta aluseks näiteks aastane sissetulek pensioni arvel, siis saaks ca 6000 €. Selle arvel saaks katta 27,6 % summast.

Veel tekib tagasisõidupiletite omamise vajadus aastaks ette. Oletan, et antud juhul seda ei nõuta.

0
0

Minu teada seda omavahel ülekannete tegemise võimalust reaalselt ei ole kuna tingimused on väga piiratud ka ajaliselt.

Vabandust, enne unustasin mainida, et raha peab asuma Tai pangas teie enda nimega kontol ja ka väljavõte (koos pangaraamatu koopiaga) tuleb võtta Tai pangast. Väljavõte Tai pangast peab olema tehtud maksimaalselt kuni 3 PÄEVA enne viisataotluse esitamist.

Järelikult, enne viisa taotlemist peab teil olema avatud konto mõnes Tai pangas ja raha sinna üle kantud. Seejuures peab see ülekanne olema tehtud vähemalt 2 kuud enne viisataotluse sisseandmist.

Viisa pikendamise soovi korral peab (tagatis)raha olema Tai panga kontol eelnevalt olnud vähemalt 3 kuud.

Pension kvalifitseerub kindlasti garanteeritud sissetulekuna. Samuti ka näiteks muud kindlad ja muutumatud regulaarsed sissetulekud (näiteks kinnisvara üüritulud jms.). Kõik see peab aga regulaarselt laekuma (ja olema juba eelnevalt laekunud vähemalt 3 kuu jooksul) jällegi teie enda nimel olevale Tai pangakontole. Tundub imelik aga nii on.

Töötasu väga suure tõenäosusega sinna sisse arvutada ei saa, kuna Tais viibimise ajal te ju ei tööta ja niisiis ei saa olla ka seda sissetulekut. Samuti on selle aastase viisa alusel Tais viibijatel kohapeal keelatud mistahes viisil töötada. Samuti on keelatud töötada mingis organisatsioonis vabatahtlikena.

Vastuse jään võlgu kaugtöö tegemise/tasustamise koha pealt.

Oluline on veel see, et aastase viisa taotlemiseks peab teil olema 90-päevane "non-immigrant" viisa. Viisataotlust saab esitada alles 60 päeva möödumisel Taisse sisenemise päevast arvates või viimase 30 päeva jooksul enne kehtiva viisa lõpu tähtaega.

Viisavaba sisenemine (nagu eestlased tavaliselt käivad) ei anna alust aastase viisa taotlemiseks kohapeal. Ja minu teada saabki seda pensionäri viisat taotleda ainult Tais kohapeal viibides (parandage mind, kui ma eksin).

Samuti on väga suur tõenäosus, et nõutakse Tais viibimise ajaks elukoha andmeid (rendilepingu koopia jms.).

Passi kehtivus viisataotluse esitamise hetkel peab olema veel vähemalt 18 kuud.

Kui viisa esitamisel peaks nõutama lisaks Eestis välja antud tõendile ka Tais välja antud kriminaalkaristuse puudumise tõendit, siis see on ikka päris pirakas väljaminek:

https://www.siam-legal.com/other-services/securing-thai-police-clearance-for-foreigners.php

Samas aga mõnel pool väidetakse, et Tais viisataotluse esitamisel seda dokumenti ei küsita.

Arvatavasti nõutakse ka korraliku tervisekindlustuse olemasolu tõendamist kogu viisaperioodi ajaks (aga normaalsel inimesel on see suure tõenäosusega niikuinii tehtud).

Soovitaksin põhjalikumalt tutvuda nendel linkidel oleva infoga:

https://immigrationbangkok.com/thai-retirement-visa-2/

https://www.siam-legal.com/thailand-visa/Thailand-Retirement-Visa.php

https://www.thethailandlife.com/the-thailand-retirement-visa-guide

https://visaguide.world/asia/thailand-visa/non-immigrant/retirement/

https://weexpats.com/retirement-visa-thailand-how-to-get-a-thailand-retirement-visa/

Omaette teema on ka veel Tais pangakonto avamine. See võib täielik peavalu olla.

How to Open a Thai Bank Account: Choices, Requirements, Reader Experiences

0
0

E.T. tänan põhjaliku vastuse eest.

Tundub, et lingil olev info on viisa taotlemiseks vajalike toimingute tegemiseks täiesti ebapiisav. Võiks öelda, et isegi eksitav. Esmapilgul juba see, et viisat tuleb taotleda Tais olles, sest igasuguste viisade taotlemisel on rõhutatud, et seda saab ja tuleb teha kindlasti enne sisenemist riiki. 

Samuti ei loe kusagilt välja seda, et raha peab füüsiliselt asuma Tai pangas. Muidugi pole juttu ka 2 ja 3 kuulistest tähtaegadest. 

Arvata võib, et konto avamine Tais on omaette ooper, samuti võib olla problemaatiline Tais viibides Eestis olevatelt kontodelt suurte summade Taisse ülekandmine. Kõrgemas eas olles muutub järjest suuremaks ka oht, et siit maailmast tuleb lahkuda. Tai panka kantud raha kättesaamine mitme pärija poolt ja selle õiglane jagamine on kindlasti katsumus omaette.

Veel on esimeses kirjas olevalt lingilt avanevas taotlemisjuhendis  viidatud kahele dokumendile, mille vorm ja tekst pole avatavad.

Kokkuvõttes tundub olevat "võimatu missiooniga" mille võitmiseks on vaja kasutada juristide abi. Tai pool kindlasti. Vähene inglise keele oskus on täiendav takistus.

Huvitav on see, et info on üleval Tai Soome saatkonna kodulehel aga saatkonda see taotlus ei puuduta ilmselt. Tais viibides rääkisin seal ühe Soome pensionäriga kes selle kadalipu on siiski läbinud.

Kavatsus on Tais elada pimedamal poolaastal. Palun infot kuidas oleks õigem talitada.

0
0

Peab olema ka  arstitõend, et ei põe süüfilist, tuberkuloosi jne. Usun, et Tai Soome saatkonnas oleks seda "O" viisat lihtsam teha, kui kohapeal olles. Kuna Tais Eesti saatkonda pole, võidakse hakata mingi paberiga solgutama ja nõudma dokumentide legaliseerimist välisministeeriumide tasemel. Kui olla kohapeal aastas 6 kuud, oleks visa run ikka palju vähem närvesööv tegevus.

0
0

Vabandust. Ei jõudnud veel põhjalikult tutvuda kõigi E.T. poolt saadetud seitsme lingiga kui juba ruttasin vastama. Tai nõuded tunduvad olema võrreldes meie kuni kahe aastaste elamislubadega võrreldes hoopis teisest suurusjärgust. Eks ka kliima on teine mis ahvatleb liiga paljusi ja see võimaldab karme nõudmisi esitada.

Eelpool toodu valguses kaldun arvama, et meie lubame siiski liiga kergekäeliselt soovijaid Eestisse. EKRE t selles osas kritiseerima ei ruttaks.

3
4

Ma uuriks ka teiste Kagu-Aasia riikide (Kambodža, Vietnam) ja Sri Lanka 55+ viisasid. Igatpidi etemad riigid, kui Tai. 

Jah, Eesti tuleb hoida igasugusest välismaisest rämpsust puhas (me miljon oleme ju übermench), aga meid tuleb kõikjal lahkelt vastu võtta.

5
4

Mis mõttes teisest suurusjärgust? Tai inimese Eestisse elama asumiseks kulub raha suurusjärgus 10.000 EUR-i. Ja samuti on Eesti tulles nõutav elukoht, finatsiline võimekus ja tervisekindlustus. Seda Tai retired  O viisat teha on teha nohu võrreldes Eesti elamisloaga mis oleks lihtsalt elamiseks.

2
3

@valkse

Nagu ma enne mainisin, ei ole ma täiesti kindel, et "retirement visa" tegemiseks peab kindlasti Tais kohapeal olema. Küll aga viitab sellele võimalikule nõudele see, et sul PEAB selleks olema juba KEHTIV 90-päevane "non-immigrant" viisa ja see, et väidetavalt saab viisataotluse sisse anda alles siis, kui oled juba Tais olnud sellesama 90-päevase viisa alusel vähemalt 60 päeva.

Mis Tai kliimasse puutub, siis suvekuudel ei ole seal sugugi mitte alati lust ja lillepidu. Temperatuurid võivad küündida kohati nii päeval kui öösel ikka väga kõrgele ning eriti vanematele inimestele ei ole see alati kerge taluda.

@ veigo

Sri Lanka 55+ "My Dream Home" viisa on muidu ju päris okei aga kahjuks meie tavapensionär selle tingimuste alla ei lähe.

Kui Tais antakse valida, kas sul on pangaarvel piisav raha või moodustab sinu sissetulek aastas sama suure summa või saad neid mõlemaid ka omavahel kombineerida, siis Sri Lanka nõuab mõlemat korraga (15000 USD pangaarvel - fikseeritud ja kasutamisvõimaluseta deposiidina) JA samal ajal ka vähemalt 1500 USD igakuist sissetulekut.

Sri Lankalt enne viisa lõppemist lahkumise korral tuleb raha pangast kättesaamiseks esitada taotlus.

Ausalt, ma ei ise tea tutvusringkonnas ühtegi pensionäri, kes saaks kuus pensioni vähemalt 1300 eurot kätte. Kui pensionile on võimalik juurde lisada näiteks mitme kinnisvara üüritulud, siis on see muidugi võimalik.

Ajaline kehtivus Sri Lanka 55+ viisal on 2 aastat (versus Tai 1 aasta), mis on muidugi oluliselt parem, juhul kui plaan ikka pikemalt ankrusse jääda.

0
0

Ma nüüd muidugi täpselt ei uurinud, aga Kambodžas oli naabriks üks USA pensionär, kes vist seda 55+ viisa võimalust kasutas. Aga võis ka ER viisaga olla (pikendatav pooleaastane viisa). Kahte riiki võrreldes valiks talvepuhkuseks ilma mõtlemata Kambodža, kui meres sulistamine otsene prioriteet pole. Või läheks Vietnami.

0
0

@ veigo

Kambodžas tegelikult ei olegi sellist 55+ nime kandvat viisatüüpi - see "ER" viisa ongi seesama asi. R-täht viitabki retirement'ile. Ja seda saab pikendada ka aasta kaupa ning teoreetiliselt nii palju kordi kui soovi on. 1 ja 3 kuu viisad on ühekordse sisenemisega, 6 kuud ja 1 aasta viisad mitmekordse sisenemisega.

Tavalisi "E" viisasid alates 6 kuud antakse seal nüüd ainult tööloa/töölepingu olemasolul. 1 ja 3 kuuliste tavaliste "E" viisade kohta ja "ER" viisa kohta see ei kehti.

Üldiselt usun, et Aasia riikidest pika viisa saamine on Kambodžas ilmselt kõige lihtsam.

0
0

Jah, ma ajasin jama, rääkisin EG viisast. See EG aasta kaupa pikendamine kadus Kambodžas ära juba paar aastat tagasi, nüüd on 6 kuud. EG on tööloata "business visa", mida saab 2 korda pikendada, kui töölepingut pole, siis pead vahepeal väljas käima. Ei ole enam nii lihtne, kui vanasti. Ehk siis formaalselt tööotsimise viisa, mida vanasti oli kord aastas vaja uuendada, nüüd  6 kuu tagant.

Mis aga nüüd Kambodža viisadega juhtuma hakkab, on veel teadmata.

0
0

Milleks unistada? Ei pääse te keegi ei sel, ega ka järgmisel talvehooajal neisse riikidesse nendel tingimustel.

1
2

@ bdsm

Kas tohib küsida selle info allikat? Linki pädevale infole (mitte Delfi kommentaariumisse vms.)?

Eriti just tahaks teada järgmise talvehooaja kohta.

2
0

Konkreetselt Tai osas on ju enamvähem selge, et piire ei avata ja uusi taotlusi ei menetleta väljaspoolt riiki kindlasti mitte sel aastal. Pole alust arvata, et viirus kaoks - lisaks on Tais kohapeal suht korralik sisenõudlus hotellide jm. osas - kui seis on aasta või ka aastate pärast sama, siis ma ei usu et nad piire sel määral avavad. Elame näeme. 2022/23 panustaks alles.

Aga eeltööd võib ju teha, paljud asjad võivad ka muutuda tingimustes.

1
5
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased