Abu Dhabi lennujaam transiidina

Kuna paljude lendude sooduspakkumised lähevad läbi Abu Dhabi või Doha ja see oleks minu esimene kord väisata sellekandi paiku, siis oleks Trip-i rahvale mõned küsimused.
Mida oleks vaja teada, kui kasutada Abu Dhabi lennujaama transiitlennujaamana?
Kas on viisat vaja?
Üldised tavad ja kombed - kas pigem euroopalik või kohalikele kohane?
Pikk lennuvahe öösel - kas lubatakse lennujaamas tukastada?
Olen igasuguse informatsiooni eest tänulik!

Transiidiks pole ei Abu Dhabis või Dohas viisat vaja.

Mõlemad lennujaamad on lähisidalikult parajad nõmedikud, Doha lihtsalt kõvasti uuem. Teha pole kummaski mitte midagi ja mõlemad on kallid. Abu Dhabis müüakse hingehinna eest õlut (Oslo tundub selle kõrval päris soodne), Dohas mitte. Kuna Abu Dhabi on suht väike lennujaam, siis on see pea alati ülerahvastatud (ennelõunane/lõunane aeg on veidi leebem, siis transiiti vist vähem).

Tukastamiseks on Dohas kindlasti paremad võimalused (seal leiab kohti, kus saab ennast mõnusalt pikali visata või kergelt puhkamissuunitlusega toolides lösutada), kuid hakkama saab ka Abu Dhabis. Tuleb lihtsalt terminalide vahelistes koridorides pinkidele minna, mis öösiti on tavaliselt üsna tühjad. Terminalides sees saad Abu Dhabis öösel istuma ainult väga hea õnne korral. Kui on pikem ümberistumine, siis terminal 2 saab osta äriklassi ootesaali sissepääsu.

Mingil hetkel 2017. a. lõpus saab Abu Dhabis uus terminal valmis ja eks siis näis.

Kui lendude vahe Abu Dhabi lennujaamas on päevasel ajal 14 tundi, kas on mõtet lennujaamast linna sõita, on seal vaatamisväärsusi või kohti kus aega veeta? Tänud kui keegi viitsib vastata!

Ikka on mõtet. 14 tundi päeval lennujaamas olla tundub selgelt liig. Otseseid vaatamisväärsusi ei oska soovitada. Šeik Zayedi mošee on tõenäoliselt vaatamist väärt. Vaata nende lehelt enne järgi, mis kellaajal turist sisse saab. Lisaks läheks äkki jalutaks Corniche'il, kui liiga palav ei ole. Või Ferrari World vms. Vaata näiteks tripadvisorist, mis silma jääb ja tee mingid plaanid eelnevalt ära.
Söömine mõnes Mallis on ka tõenäoliselt omajagu odavam, kui lennujaamas.
Lennujaama lehe järgi sõidavad liinibussid kesklinna u 45 min. Taksoga muidugi kiiremini.