Äraantava pagasi mõõdud

Üldjuhul on erinevatel lennufirmadel erinevad nõuded. Finnairil ei tohi vist näiteks kogumõõtmed (pikkus+laius+kõrgus) olla rohkem kui 158 cm. American Airlines-il on samad tingimused, kuid British Airways-il 90x75x43 ehk mitmeid kordi leebemad. Hetkel huvitab, et kui täpselt neid mõõtmeid ka kontrollitakse? Ise ei ole siiani tähele pannud varem, et kellelgi mõõtmeid tavalise kohvri puhul kontrollitakse. Kui mul on broneeritud lend, mis sisaldab näiteks lende kõigi kolme firmaga (lend on ühel piletil), siis kas võidakse siiski kuskil lisaraha küsida? Plaan oli kasutada kohvrit, mille mõõtmed kokku on ca 170 cm ja uut ei tahaks ka ostma hakata. Asja teeb huvitavaks veel see, et esimest Finnairi lendu opereerib Flybe, järgmist Finnairi lendu BA ja siis AA lend, mida opereerib samuti BA. Kelle tingimusi kohaldatakse - BA, Finnairi, või AA? Või käib kõik esimese lennu tingimuste järgi kuni lõpuni?

Eks muidugi kõne lennufirmasse annab kokkuvõttes vastuse, aga huvitab pigem, millised kogemused on siiani olnud.

pole kunagi näinud ega kuulnud, et äraantava pagasi mõõtmetele oleks tähelepanu pööratud, vaadatakse ikka ainult kaalu. Lisaks seda on suht võimatu automaatselt kontrollida, seega ei tasu muretseda, kui oled kohvri saanud ära anda, siis see ka kohale jõuab.

Pole kunagi kuskil näinud, et keegi äraantavat pagasit mõõtnud ja kõrgust-pikkust-laiust liitnud oleks. Võibolla seda ehk tehakse siis, kui tuled kohale endakõrguse kastiga, tavalise kohvri puhul minu teada ainult kaalutakse. Kaalu vaadatakse küll reeglina üsna täpselt.

Vaadatakse ikka, aga seda siiski väga suurte esemete puhul. Lennujaamades ka eraldi äraandmise kohad selleks olemas. Osa asju lähevad olenemata ka mõõtmetest eripagasi alla. Need on lennufirmadel ka eraldi loetletud. Aga kui tegu kohvriga, siis üldjuhul tavapagasi alla ka kvalifitseerub, peaasi et kaaludega lõhki ei lähe.