Aidake! Kas pean tagasilennu muutmise või ärajätmise puhul maksma trahve!

Mul on tõsine mure. On ehk keegi, kes oskaks hädasolijat aidata, mulle nõu anda? Olen praegu Indias. Mul ostetud edasi-tagasi lennupilet Tallinnast Delhisse (üks suund ehk siis lend Delhisse on juba toimunud) ning tagasisõidu ajaks oli mul pandud alles 15.september. Ma mõtlesin aga ümber ning tahaksin tulla tagasi juba 21. juunil ehk siis juba mõne päeva pärast. Saatsin vastava sooviavalduse ka tickets.ee büroosse, kust tuli vastuseks kiri, millest loen välja, et ma pean maksma üheskoos kõiksugu trahvidega kokku 820 eurot. On mul õigus sellest kõigest taganeda, mitte maksta muudatuste ja mingite trahvide eest? On mul võimalus üldse jätta tollele reisile minemata, ilma et mulle kaasneks sellega mingi tohutu trahvikoorem? Lisan ka koopia nende kirjast:

Lugupeetud klient!

Tellimuse №Z5ES8G muutmise hind on arvutud vastavalt Teie avaldusele.

Vastavalt tariifi eeskirjadele, trahv muutmiste eest: — 152 EUR Tariifi ja lennujaama teenustasu lisatasu: — 643 EUR Teenustasu: — 25 EUR Aeroekspressi pileti ümbervormistamise eest teenustasu: 0 EUR

Pärast tasumist kantakse Teie piletisse järgnevad muudatused: 21.06 AF8440 Delhi (Indira Ghandi Rahvusvaheline)-Amsterdam (Schiphol) 03:40-08:30 21.06 AF8233 Amsterdam (Schiphol)-Pariis (Charles de Gaulle) 12:25-13:40 21.06 AF7972 Pariis (Charles de Gaulle)-Tallinn (Lennart Meri) 18:40-22:35

Muudatuste eest tuleb tasuda kuni 2017-06-18 23:45:00. Määratud tähtajani mittemaksmisel Teie avaldus tühistatakse ja Teil tuleb see uuesti vormistada.

Lennufirma saab suurendada antud summat sõltuvalt trahvi tasumise kinnitamise tähtajast.

Muudatuste hinna tõusmisel võite saada lisatasu arve või tasutud summa tagastatakse Teile. Muudatuste väärtuse tasumiseks suunduge lehele „Minu pilet“ - „Lennupiletid“ – „Broneering nr“ – „Tellimuse muutmine“.

Kui sa soovid lennuaega muuta, siis maksad trahvi. Kui sa ei ilmu lennule, siis sa ei maksa midagi.

Ahoi, Odavam variant osta uus (üheotsa)pilet kui hakata olemasolevat muutma. Kõnealuse lennupileti kasutamata jätmisega küll sul mingeid lisakohustusi ei teki. Alloleval lingil näed, et üheotsa pileti 21.juunil suunal New Delhi- Tallinn saad kätte juba al 359€ eest. http://tidd.ly/adae13fc

Aitäh kaasamõtlemise eest! Ostsin uue üheotsa pileti ja jätsin vana pileti muutmata. Kui mulle peaksid järgnema kuskilt poolt mingid sanktsioonid, siis annan kindlasti siin teada, teistele õpetuseks, kuidas teha ei tohi :-)

Väike vihje veel: Kui sa ei lähe oma 15.septembri lennule, siis ma hoopis pärast lennu toimumist uuriks, äkki saad lennujaamamaksud tagasi. Ma tean, et kui edasi-tagasi pileti jätsin kasutamata, siis sain küll lennufirmalt lennujaamamaksud tagasi; äkki saab ka ühe suuna kasutamata jätmise eest. Mina sain kunagi 170 eurosest piletist ca 25 eurot tagasi. Peale lennu toimumist (selle lennu, kus sa ei olnud) kirjutad lennufirmale või siis vahendajale.