_k_

Rändur, liitus Tripiga 9 aastat tagasi. Tahab minna:
12 meeldimist
7 postitust / 74 kommentaari
20 (3.2%) külastatud sihtkohta
Viimased kommentaarid

Meie just läheme alla aastase lapsega Horvaatiasse. Põhjuseks otselend alla 3 tunni ja lend on lühem kui Kreetale. Oleme varem olnud mai lõpp-juuni algus Horvaatias, siis oli 30 kraadi õues. Nüüd lähme mai alguses, loodame et nii palav veel ei ole. Lendame Splitti, lennujaamast võtame rendiauto ja suundume Makarska kanti. Me ei ole ka paketireisijad ja seepärast just jätsime Kreeta ja Rhodose välja.

  1. Pisipõnni sünni tõttu jäi 2016.aastal välismaa külastamata. Põnevaim "reisielamus" oli lennukiga Kärdlasse.
  2. 2017.aastal plaanis taaskord külastada Horvaatiat, võib-olla ka esimest korda Šveits ja mõni Kreeka saar.
  3. Euroopa-siseseid lende vaatan 2017.aastal peamiselt, nende soodushindu jälgin.

Võin soovitada linnakest nimega Platja d'Aro, Barcelonast ca 100km ülesse. Ise olime seal 2014 juunikuus, ööbisime apartmenthotellis Aparthotel Ciutat de Palol - http://www.ciutatdepalol.com/en/. Hommikuti tegime ise süüa, kuid sai valida ka koos toitlustusega. Mõnus basseiniala ja jalutuskäigu kaugusel mitu erinevat mõnusat randa (üks suur rand, teine väiksem ja kolmas pisike - igaüks natukene isemoodi).
Linnakese puhul meeldis see, et seal peatänava ääres oli palju häid restorane ning oli korralikke poode (ainult üksikud hiina-kaupa müüvad poed olid, ülejäänud olid normaalsed poed, s.h ka brändipoed). Linnaservas minu meelest asub ka veepark, ise seal ei käinud. Paaril päeval sõitsime ka autoga ringi. Barcelonas ööbisime eraldi, kuid iseenesest ei ole see linn väga kaugel Barcelonast, enamjaolt sõidad nagunii kiirteel.

Kasutan juhust ja küsin, et millega lähete? Teemapüstitusest tundub, et lähete omal käel, millise lennufirmaga lähete? Otsin ise just aprilli lõppu lendu Kreetale, ja isegi kui hind on ok, siis lennuaeg (õigemini ümberistumise aeg) on meeletult pikk. Seega ise pean ilmselt mõne Eestist väljuva paketireisiga minema.

Mul puudub ka kogemus lätlastega, aga arvan, et see võib tähendada seda, et juhuks kui sul on hall pass, siis on viisat vaja. Näiteks Eesti välisministeeriumi kodulehel on ka kirjas: Eesti välismaalase passi omanikud vajavad Türki sisenemiseks viisat.
See on selline meelde tuletav lause. Et üldiselt on eestlastele viisavaba, kuid kui oled halli passi omanik, siis peab viisa olema. Alien = välismaalane, võõramaalane.

Näiteks viisavaba laevakruiis Peterburi üheks päevaks. Või ka bussireis Peterburi mitmeks päevaks, saab vaatamisväärsusi vaadata. Minu klass käis seal 10.klassi lõpus (sellest nüüd muidugi mitukümmend aastat möödas), aga siiani mäletan paadisõitu kanalitel ja metroosõitu, Ermitaaž ja veel mitmed kohad, kus käisime.
Rootsi kruiisil ja ilmselt Lätis on paljud käinud, aga Venemaal ehk mitte.
Või siis Ahvenamaa/Gotland - jällegi, Rootsi kruiisil on paljud käinud, aga seal mitte (ise ei ole käinud, seega kommenteerida ei oska, aga hiljuti oli Tallinna TV-st mingi reisisaade ja tundus, et vaatamisväärsusi leidub).

Kindlasti osta ööbussile piletid internetist ette ära - usu või ära usu, aga öösel on olnud paras tunglemine nendele bussidele (sest väga paljud Ryanairi lennud lähevad hommikul kella 6-7 ajal). Ja arvesta sõiduks igaks juhuks rohkem aega. Tavaliselt jah kulub üle tunni sõiduks, kuid tuttav on istunud ööbussiga ka ummikus (kiirteel oli ummik varahommikul) ning väga napilt jõudis lennukile.

Meie eelmise suve kogemus samal marsruudil bussidega: bussisõit Horvaatias on lihtne, soovitan. Lennujaamas terminalist väljudes paremat kätt läheb Airport Shuttle Bus otse Spliti kesklinna bussijaama. Vaatasin oma märkmetest järgi - pilet kahele maksis 60-66 kunat. Buss käis vist ca 30 minuti tagant. Sõiduaeg lennujaam-bussijaam ca 30 minutit.
Spliti kesklinnast bussijaamast läks ka päris tihti busse Makarskasse (tõsi, me reisime päevasel ajal, aga internetist sai minu meelest kusagilt googeldada ka bussiaegu). Me ise läksime ca 5km enne Makarskat maha, peatusime Brelas. Piletid kahele Split-Brela maksid 96 kunat. Makarskasse siis mõnevõrra kallim. Sõiduaeg Splitist Brelani ca 50 minutit.
Aga nt Brela puhul pärast tõdesime, et autoga oleks olnud ehk lihtsam liigelda. Kuna bussipeatus asus üleval maanteel, hotell aga asus all rannas. Ja no siis kohvritega mäest üles-alla liigelda, ca 1,2 km, ja palavuses, see oli natukene ebamugav. Eriti kui autorent ei ole kallis. Ma ei ole Makarska linnas käinud, seega ma ei tea, kui kaugel bussipeatused hotellidets asuvad ja kui mägine Makarska on. Aga lihtsalt mõtlemiseks.

Marina Bay Sands hotelli soovitaksin mina ka, just selle basseini ja nende vaadete tõttu. Aastavahetusel ilmselt megakallis, aga sobib ka mõnel muul päeval. Me võtsime samuti üheks ööks selle ja käisime basseinis ja mullivannis ja muidugi tegime ohtralt pilte linnast. Öised vaated ülevalt alla olid nii ilusad.

Mina soovitaksin Singapuris käia reisi alguses. Reisi alguses on kõik elevil ja jaksu rohkem, sest kaua oodatud puhkus on käes. 3-nädalase reisi lõpuks hakkab inimene juba väsima ja siis mitu päeva mööda Singapuri trampida ja linnapuhkust nautida on raskem. Vähemalt ise oleme oma reisidel niimoodi teinud, enne linn ja siis rananpuhkus. Ja soovitaksin ka Singapuri jaoks pigem 3-4 päeva. Ning jätaks Kuala Lumpuri üldse välja (või kasutaks ainult lennujaama ümberistumiseks). Olime ise samuti 1 päeva Kuala Lumpuris (nagu teemaalgataja plaanib), täiesti mõttetu päev oli. Kuidagi ei saanud selle linnaga ühte rütmi. Aga see puhtalt meie isiklik kogemus.
Veetsime ka 6 päeva Langkawil, sealt võtsime 2 erinevat tuuri - mingisuguse rannatuuri ja siis mangroovisalude tuuri. Ütleme nii, et kui varem oled Aasias olnud, siis ei olnud need kohad nii üllatavad, aga tore oli ikka. Balil ei ole käinud, ei oska kommenteerida.
Aga meie tegime oma reisi ajal kõrvalepõike hoopis Bruneisse (Kuala Lumpurist lennukiga), käisime 2-päevasel nn džunglimatkal (oli ette broneeritud). See oli isegi parem kui Langkawil võetud tuurid - kitsaste paatidega mööda jõge, seejärel jalgsi mööda madalat jõge kose juurde, hiljem kiirevoolulises läbipaistmatu veega jões floating ehk hõljumine, kõrgusearmastajatele oli canopy walk jne. Ületas Langkawil võetud reise. Ja lisaks olime 1,5 päeva Brunei pealinnas Bandar Seri Begawanis - nii rahulik koht ja nii rahulikud inimesed ((võrreldes 1-päevase Kuala Lumpuri kogemusega), külastasime vee peal olevat küla, mošeed ja muuseume.

Rimini kohta võin öelda, et sõitsime sealt ühel päeval oma reisi ajal läbi. Seal on ranna ja hotellide vahel autotee. See mulle üldse ei meeldinud. Ise ööbisime aga Milano Marittimas, kus rannaäärsed hotellid ikka asusid rannas. Samas ei olnud seal kuurortis ka eriti tegevust.
Aga parema mulje kuurortidest jättis Lido di Jesolo, sealt hea Veneetsiasse minna, samuti ranna ääres on hotellid, ei ole autoteed. Ja Lido di Jesolo kuurorti peatänaval oli palju restorane ja väikseid poekesi (osad müüsid ka korralikke riideid, ei olnud ainult odav hiina kaup). peatänav vist õhtuti mingi kell suletakse liikluseks ka, seega saavad jalakäijad rahulikult jalutada.
Ise tegime reisi nii, et pool reisist ööbisime Garda ääres (hotell otse järve kaldal) ja tegime seal väljasõite (nt paadiga saad sõita teisele kaldale teise linna). Ja pool reisist veetsime Lido di Jesolos, kust siis ühe terve päeva veetsime Veneetsias. Ja sõitsime seal lähedal niisama ringi, sest seal oli põhirõhk rannapuhkusel.

Ma vist soovitaksin Itaaliat. Kuigi Horvaatia oli ka väga ilus ja mulle Horvaatia rannad meeldisid rohkem. Aga Horvaatias kohtasime meie peamiselt kiviseid randu, s.t ujumissussid peaksid jalas olema; ja vesi läks ruttu sügavaks. Väiksele lapsele ei ole see ilmselt mõnus. Itaalias liivarannas on väiksema lapsega ilmselt mõnusam. Seega tasub eeltööd teha ranna osas, et lastel mugav oleks. Olen olnud Itaalias Lido di Jesolos ja Rimini lähedal Milano Marittimas. Mõlemad on küll puhtalt kuurortid. Aga pikad liivarannad ja palju erinevaid majutusvõimalusi. Lido di jesolo kant on mõnus ka Veneetsia avastamiseks (rahvamassidest seal sa ei pääse, aga tuleb minna ka mõnele väiksemale saarele, seal on vaiksem). Lähedal on ka Garda järv-
Itaalias on mitmeid veeparke, kuhu suurema lapsega minna; basseinid, liumäed jne. Gardaland Põhja-Itaalias. Mulle endale tundub, et Itaalias on rohkem kohti, mida lastega avastada. Horvaatias me ise käisime mitmes rahvuspargis matkamas ja need olid väga ilusad. Aga need võtsid mitu tundi aega, väikeste lastega ei ole nii mugav ehk.
Samas Horvaatias on ööbimine ja ka väljasöömine odavam kui Itaalias. Prantsusmaal ei ole käinud.

-> marekme'le julgustuseks ütleks, et:
Ma arvan, et Algarve piirkonna liiklust ei ole üldse vaja karta. Ise käisime 2012 septembris ja autosid oli väga vähe liikvel. Sõitu alustasime Lissabonist, kus jah on raskem hakkama saada, kuna ikkagi suurlinn. Aga GPS'ga sai ilusti hakkama. Ja kiirteed mööda Algarveni oli liiklus ikka väga hõre (sõitsime tööpäevadel). Ka Algarve enda piirkonnas mingit probleemi ei olnud, enamik linnakesi seal suhteliselt väikesed. Päris vanalinna tsooni ju nagunii oma autoga ei roni. Samuti oli meil nii Faro kui Lagose jaoks eelnevalt väljaotsitud parkimisplatsid - paned aga koordinaadid GPSi ja kõik toimis. Ei olnud üldse hullu liiklust. Võib-olla augustis on rohkem, siis rohkem puhkajaid ka.
Me oleme sõitnud Portugalis, Itaalias, Hispaanias, Horvaatias - Portugal oli nendest kõige lihtsam.

  1. Sel aastal kahjuks ei reisi kuhugi, kuna turisti roll asendub ema rolliga. Panustan 2017.aastale, et siis saaks mõne lühema reisi tehtud.
  2. Sel aastal tahaks võimalikult vähe sooduspakkumisi näha, sest igakord neid nähes mu hing nutab sees. Aga teistele häid reise ja nagu näha, siis trip.ee seltskond juba reisimisega ei koonerda.

Lisan siia oma kommentaare Brela kohta. Olime sel suvel, juuni alguses Brelas, kokku 4 ööd. Ööbisime hotellis Bluesun hotel Berulia****. Selle hotelli puhul meeldis just see, et Baška Voda külake on väga lähedal ja Baška Vodas on väga palju erinevaid söögikohti. Samas Baska Vodas endas ööbida ei oleks tahtnud. Ja Brelas neid söögikoht eriti palju ei olnud.
Meie hotelli territoorium oli tänu mäeküljes asumisele huvitav, aga muidugi palju astmeid, et jõuda randa. Aga meile väga meeldis see hotell ja selle asukoht ning selle rand (toolid ja varjud olid tasulised).
Brela küla ise oli armas, eriti meeldis meile mööda rannaäärt kulgev, enamjaolt betoneeritud promenaad, vahel sekka ka trepiastmeid. Me kõndisime ikka väga palju. Kui lähed mere äärest tänava võrra kõrgemale, siis majade vahelt meri paistab nii ilusasti. Väga ilus küla. Üles mägedesse ei jõudnudki, aga Brelas kuskil oli suur kaart, mis näitas nii jalgsimatka- kui jalgrattaradu mägedes.
Ühel päeval tegime ka liinibussiga väljasõidu Spliti, kõik toimis ilusti, ainult et bussipeatus on mäe otsas, nii et rannast mäkke tuleb arvestada ca 30 minutit (täiskasvanutel).

Lisaks näitab ETV2 saadet "4x4 Tadžikistan ja Türkmenistan". Ei saanud küll aru, kas need on päris uued osad või on neid varem juba näidatud, pidi vist 2014.a filmitud olema.
Ise hetkel huvitun rohkem Kahest kangest Ameerikas, sest Ameerika tõmbab rohkem kui Aafrika. Aga Uhhuduur on jah selline tõelisem.

Rimini kuurortid on jah pigem selline lamamistooli puhkus. Rand on, merre saab, aga ainult hotelle täis. Olen olnud ka Lido di Jesolos, smauti kuurorthotelle täis ja isikupäratu koht, samas oli Veneetsias võimalus käia. Samas kui teete väljasõite, siis see kuurort nii väga ei häiri. Kuid ühinen eelkõnelejatega, et Garda järve äärne on väga ilus (eriti põhja poole), samuti Liguuria rannikul on imeilusad vaated.
Lisaks veel nii palju, et Garda järve ei ole mõtet karta - see ei ole mudane ja sogane nagu Eesti järved.

Me oleme just paari nädala pärast sealkandis, Brela külakeses. Valisime hotelli, mitte apartmendi, sest tahame hommikusööki nautida, mitte ise teha. Aga just sellise vaikse küla valisime, sest eesmärk on 4 ööd seal viibida ja puhata. Isegi rendiauto anname ära enne sinna suundumist ja sõidame Splitist bussiga Brela'sse. Vaikust ja rahu tahaks nautida. Oleme vanuses 32 & 38, aga diskodel ei käi ja 3-5 restorani külakeses ajab ikka asja ära (+ veel hotelli restoran vajadusel).

Milano ja Napoli on natukene erinevates suundades. Täpsusta lennujaama, mis kuus reisid, kaua reis kestab ja kas plaanite rentida autot või kasutate ühistransporti ja kui kaugele soovite lennujaamast jõuda (Milanost Napolisse on üle 600km). Siis ehk tuleb sulle vastuseid siia.

Me olime 2 aastat tagasi Garda järve ääres, linnakeses nimega Limone sul Garda. Eestist lendasime Ryanairiga Bergamosse ja siis oli kohe lennujaamast auto renditud. Ühistransporti ei hakanud üldse uurimagi, meid oli neli täiskasvanut, teil ka lastega ilmselt oleks lihtsam auto rentida. Ööbisime sellises hotellis: http://www.hotelideal.net/en/index.html otse järve kaldal, välibassein ja lisaks ka sisebassein + täiskasvanutele 2 sauna (lapsi sinna ei lubata). Sisebassein kulus septembris isegi täitsa ära - ühel päeval tibutas vihma. Seega võib see ka varakevadisel ajal kasulik olla, kui järvevesi külm on.
Linnake oli selline väike ja tore. Palju oli muidugi mäest üles-alla kõndimist. Aga sealt külast sai paadiga sõita ka teistesse linnakestesse, nt vastaskaldale, kus oli turiste rohkem.
Aga mais on järvevesi veel külm, netist leidsin et ca 15 kraadi (?). ARvestama peab ka, et üleval pool Garda ääres läheb järsku sügavaks, väikestel lastel eriti mänguruumi ei ole vee ääres.

Ryanairi lendudel on igal juhul vaja igale lennule uuesti check-in teha. Ja iga lennuotsa pagas maksab eraldi ja pagas tuleb ka välja võtta ja ära anda iga kord. Ryanairiga olen lennanud Eestist Londonisse (Stansted airport), seega oskan kommenteerida Londonit - 1h ootasime kuskil koridoris enne kui jõudsime üldse passikontrolli. Kui sa tahad veel pagasiga minna, seda vahepeal väljavõtma pead ja uuesti ära andma 1,5 tundi lendude vahe on ilmselgelt liiga lühike.

Turkish Airlines annab TLN-IST-AYT ja tagasi hinnaks 241 eurot. konkreetsed kuupäevad, mis vaatasin, olid 26.jaanuar kuni 14.veebruar. Aga on ka teisi kuupäevi. Jama on see, et tagasi tulles tuleb öö veeta Istanbulis.
Vaatasin ka http://azair.eu odavlennuotsingut, seal sain soodsaimaks hinnaks 260 (aga seal peab jälgima vedajaid - et kas pagas hinnas või mitte). Seega Turkish on ilmselt parim valik.
Odavaimat varianti ei ole veel leidnud.

Kui tohib küsida - mida plaanite jaan-veebruaris Antalyas teha? Kas põgenete külma Eesti talve eest? Mõtlen siin isegi, et peaks veebruari lõpus äkki sinna poole minema, et oleks 6-8 päeva natukene soojemas kliimas (võrreldes Eestiga), loeks raamatut ja puhkaks tööst. Hotellid on sel ajal päris soodsad (eriti kui vähenõudlik olla). Ma ei ole ise Türgi lõunarannikul käinud (ei talvisel ega suvisel ajal).

täpsustan oma kommentaari: Barcelona ja teiste linnade vahelist ühistransporti ei kasutanud. Barcelonas endas aga ostsime 10 korra kaarte. hea on see, et neid kaarte saab mitmekesi kasutada. Metroos siis lihtsalt tulbe väravapostist/kaardilugejast seda mitu korda läbi lasta ja ükshaaval väravatets minna. See variant on väga mugav, et 10korra kaardiga saab mitmekesi sõita.
Samas ööbisime Barceloneta's peaaegu rannas ja sealt jalutasime väga palju ringi ka. Sõitsime ühistranspordiga aga Güelli pargi poole ja kaubanduskeskusesse, mis asus keskusest eemal ja ka sinna purskkaevude show lähedale. Muidu ikka jala.

Ryanairi Girona piletite kogemus eelmisest aastast - hakkasime kuskil veebruari teises pooles otsima juuni keskpaigaks Girona/Barcelona pileteid. Ryanairi piletid maksis siis ca 230 eurot (pluss pagas). Seega väga ei usu, et odavamalt kui 156 eurot keset suve saad. Vaatasin ka hiljem Girona hindu ja ei läinud see midgai odavamaks. Lõpuks ise ostsime hoopis Lufthansaga Barcelona El Prat'i piletit (250, pagas hinnas), sest eesmärk oli esmajoones ikkagi Barcelona külastus.
Rannapuhkus tegime Platja d'Aro kuurortis (see on Girona'le muidugi lähemal), kus meeldis see, et seal oli üks hästi pikk liivarand, üks väiksem liivarand ja üks imeväike kiviklibune rand. Seal linnas on ka veepark (ise ei käinud seal). Linnake ise oli ka ok, palju söögikohti ja poode (nagu kuurortites ikka). Ainult peab märkima, et poodides oli kvaliteetset kaupa (riided, prillid, jalanõud) . Kui võrrelda nt Itaalia Lido di Jesolo kuurortiga (enamjaolt müüdi mingit hiina ***** ja riideid, mis maksid 5 eurot ja peal oli mingi eriti õudne kiri/ või 2-eurosed plätud), siis Platja d'Aros olid ikka korralikud tuntud brändid. Kuskil nurga taga vist oli odavamat (hiina) asja ka, aga üldiselt mitte.
Me olime rendiautoga, seega ühistransporti ei oska kommenteerida.