_k_

Rändur, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

21 meeldimist
4 postitust
85 kommentaari
 

16 külastatud riiki, 8% maailma 195st riigist

3 külastatud linna või piirkonda

Tahab minna

Viimased kommentaarid

Septembris 2017 käisime. Taksodel fikseeritud hind 30 eurot Falirakisse. 

Kas see tasuta istekoha valik ei tähenda mitte seda, et check-in võimaluse avanemisel saad koha tasuta? Ehk et paar päeva enne lendu saad omale tasuta valida istekoha. Kui aga tahad koos ostuga kohta kinnitada, siis maksadki lisatasu. 

Käisime septembris 2017, pagulasi ei märganud. Ainsad paadid olid lõbusõidupaadid, mida merel nägime. Asjatu hirm, head reisi.

Mõlemad on õiged. Pass peab kehtima 8 kuud, kui teed e-viisa. Kui ostad viisa kohapeal lennujaamast, siis 6 kuud.

Kui soovid pakettreisi ja eelarve pere peale on 1500 eurot (ehk 500 eurot nägu, 11-aastase lapse eest päris 100% ei võeta, aga ikkagi palju), siis mina võtaks Egiptuse pakettreisi. Jah, Kanaari saared on euroopalikumad ja ei teki kultuurišokki jne, kuid 500 eurot nägu ei saa pakettreisiga Kanaaridele. 500 eurot nägu aga saad Egiptuses normaalse hotelli ja toitlustus kõik hinnas ning lisaraha kulub vaid siis, kui merereise võtad või taksoga linna peale nänni ostma lähed. Kanaaridele ei ole pakkumisi 500 eurot kõik hinnas, saad 3* öömaja heal juhul koos hommikusöögiga, aga lõuna- ja õhtusöögid tuleb siis kohe juurde arvestada. Minu soovitus - vali Egiptus, 4-5 tärni hotell, lapsele mõeldes veepargi ja liutorudega hotell, otse rannas, mitmed basseinid ja märtsis soe kah.

Kas see "teise poole nõusolekut kahjuks ma ei saa võtta, kuna teda enam ei ole" tähendab, et lapse isa on surnud? Kui jah, siis surmatunnistus kaasa äkki. Või teine variant on võtta rahvastikuregistrist inglise keelne väljavõte lapse kohta, seal on kirjas tema vanemad ja vanemate hooldusõiguse alguse aeg ja surnud inimese kohta ilmselt ka hooldusõiguse lõppemise aeg. Selline väljavõte on tasuta.

Jaanusm -> eks see ongi õige, et 40 000 vs 400 ei anna võrrelda. Ei ole ka võrreldav trip.ee peaaegu 20 aastase kogemusega, loomulikult ei ole võrreldav. Samuti on tõsi see, et 400 inimesega kommuunis ei käi nii vilgas tegevus kui suuremates gruppides. Samas tegevuse aktiivsus sõltub ka liikmete aktiivsusest. Nagu igas grupis (sõltumata suurusest) on aktiivsemaid ja vähem aktiivseimaid ja neid, kes jälgivad, aga ei postita. Ja eks alguses peabki "punnitama", ega ükski grupp või foorum ei ole plaks! saanud endale mitukümmend tuhat liiget. See oleks ehk võimalik, kui meelitada mingi reisi loosimisega, aga selleks mul vahendeid ei ole, ja ei plaani ka koostööd ühegi reisibürooga. Ei plaani ka soodsaid reisipakkumisi vahendama hakata, neid tõesti tuleb uksest ja aknast sisse. Mina ise näen Facebooki eelises seda, et parem on lisada pilte oma kommentaari juurde ja parem on vastata kellegi kommentaarile allkommentaarina. Kindlasti on paljuski dubleeriv, aga usu, Facebookis leidub ka inimesi, kes ei käi trip.ee lehel postitamas või isegi lugemas.

Trikutriku -> näoraamat on mõeldud päris paljudeks asjadeks, piltide vaatamiseks, aga Facebookis toimivad ka grupid väga hästi. Olen ise mitmes eriteemalises grupis, igalt poolt saab palju kasulikku. Lisaks on ka reisibürood Facebookis ja viimase hetke pakkumised jms ilmuvad Facebooki.

Tõstan teemat, äkki leidub veel reisihuvilisi, kes ka Facebookis aktiivsed soovivad olla.

Väike vihje veel: Kui sa ei lähe oma 15.septembri lennule, siis ma hoopis pärast lennu toimumist uuriks, äkki saad lennujaamamaksud tagasi. Ma tean, et kui edasi-tagasi pileti jätsin kasutamata, siis sain küll lennufirmalt lennujaamamaksud tagasi; äkki saab ka ühe suuna kasutamata jätmise eest. Mina sain kunagi 170 eurosest piletist ca 25 eurot tagasi. Peale lennu toimumist (selle lennu, kus sa ei olnud) kirjutad lennufirmale või siis vahendajale.

Meie just läheme alla aastase lapsega Horvaatiasse. Põhjuseks otselend alla 3 tunni ja lend on lühem kui Kreetale. Oleme varem olnud mai lõpp-juuni algus Horvaatias, siis oli 30 kraadi õues. Nüüd lähme mai alguses, loodame et nii palav veel ei ole. Lendame Splitti, lennujaamast võtame rendiauto ja suundume Makarska kanti. Me ei ole ka paketireisijad ja seepärast just jätsime Kreeta ja Rhodose välja.

  1. Pisipõnni sünni tõttu jäi 2016.aastal välismaa külastamata. Põnevaim "reisielamus" oli lennukiga Kärdlasse.
  2. 2017.aastal plaanis taaskord külastada Horvaatiat, võib-olla ka esimest korda Šveits ja mõni Kreeka saar.
  3. Euroopa-siseseid lende vaatan 2017.aastal peamiselt, nende soodushindu jälgin.

Võin soovitada linnakest nimega Platja d'Aro, Barcelonast ca 100km ülesse. Ise olime seal 2014 juunikuus, ööbisime apartmenthotellis Aparthotel Ciutat de Palol - http://www.ciutatdepalol.com/en/. Hommikuti tegime ise süüa, kuid sai valida ka koos toitlustusega. Mõnus basseiniala ja jalutuskäigu kaugusel mitu erinevat mõnusat randa (üks suur rand, teine väiksem ja kolmas pisike - igaüks natukene isemoodi). Linnakese puhul meeldis see, et seal peatänava ääres oli palju häid restorane ning oli korralikke poode (ainult üksikud hiina-kaupa müüvad poed olid, ülejäänud olid normaalsed poed, s.h ka brändipoed). Linnaservas minu meelest asub ka veepark, ise seal ei käinud. Paaril päeval sõitsime ka autoga ringi. Barcelonas ööbisime eraldi, kuid iseenesest ei ole see linn väga kaugel Barcelonast, enamjaolt sõidad nagunii kiirteel.

Kasutan juhust ja küsin, et millega lähete? Teemapüstitusest tundub, et lähete omal käel, millise lennufirmaga lähete? Otsin ise just aprilli lõppu lendu Kreetale, ja isegi kui hind on ok, siis lennuaeg (õigemini ümberistumise aeg) on meeletult pikk. Seega ise pean ilmselt mõne Eestist väljuva paketireisiga minema.

Mul puudub ka kogemus lätlastega, aga arvan, et see võib tähendada seda, et juhuks kui sul on hall pass, siis on viisat vaja. Näiteks Eesti välisministeeriumi kodulehel on ka kirjas: Eesti välismaalase passi omanikud vajavad Türki sisenemiseks viisat. See on selline meelde tuletav lause. Et üldiselt on eestlastele viisavaba, kuid kui oled halli passi omanik, siis peab viisa olema. Alien = välismaalane, võõramaalane.

Näiteks viisavaba laevakruiis Peterburi üheks päevaks. Või ka bussireis Peterburi mitmeks päevaks, saab vaatamisväärsusi vaadata. Minu klass käis seal 10.klassi lõpus (sellest nüüd muidugi mitukümmend aastat möödas), aga siiani mäletan paadisõitu kanalitel ja metroosõitu, Ermitaaž ja veel mitmed kohad, kus käisime. Rootsi kruiisil ja ilmselt Lätis on paljud käinud, aga Venemaal ehk mitte. Või siis Ahvenamaa/Gotland - jällegi, Rootsi kruiisil on paljud käinud, aga seal mitte (ise ei ole käinud, seega kommenteerida ei oska, aga hiljuti oli Tallinna TV-st mingi reisisaade ja tundus, et vaatamisväärsusi leidub).

Kindlasti osta ööbussile piletid internetist ette ära - usu või ära usu, aga öösel on olnud paras tunglemine nendele bussidele (sest väga paljud Ryanairi lennud lähevad hommikul kella 6-7 ajal). Ja arvesta sõiduks igaks juhuks rohkem aega. Tavaliselt jah kulub üle tunni sõiduks, kuid tuttav on istunud ööbussiga ka ummikus (kiirteel oli ummik varahommikul) ning väga napilt jõudis lennukile.

Meie eelmise suve kogemus samal marsruudil bussidega: bussisõit Horvaatias on lihtne, soovitan. Lennujaamas terminalist väljudes paremat kätt läheb Airport Shuttle Bus otse Spliti kesklinna bussijaama. Vaatasin oma märkmetest järgi - pilet kahele maksis 60-66 kunat. Buss käis vist ca 30 minuti tagant. Sõiduaeg lennujaam-bussijaam ca 30 minutit. Spliti kesklinnast bussijaamast läks ka päris tihti busse Makarskasse (tõsi, me reisime päevasel ajal, aga internetist sai minu meelest kusagilt googeldada ka bussiaegu). Me ise läksime ca 5km enne Makarskat maha, peatusime Brelas. Piletid kahele Split-Brela maksid 96 kunat. Makarskasse siis mõnevõrra kallim. Sõiduaeg Splitist Brelani ca 50 minutit. Aga nt Brela puhul pärast tõdesime, et autoga oleks olnud ehk lihtsam liigelda. Kuna bussipeatus asus üleval maanteel, hotell aga asus all rannas. Ja no siis kohvritega mäest üles-alla liigelda, ca 1,2 km, ja palavuses, see oli natukene ebamugav. Eriti kui autorent ei ole kallis. Ma ei ole Makarska linnas käinud, seega ma ei tea, kui kaugel bussipeatused hotellidets asuvad ja kui mägine Makarska on. Aga lihtsalt mõtlemiseks.

Marina Bay Sands hotelli soovitaksin mina ka, just selle basseini ja nende vaadete tõttu. Aastavahetusel ilmselt megakallis, aga sobib ka mõnel muul päeval. Me võtsime samuti üheks ööks selle ja käisime basseinis ja mullivannis ja muidugi tegime ohtralt pilte linnast. Öised vaated ülevalt alla olid nii ilusad.

Mina soovitaksin Singapuris käia reisi alguses. Reisi alguses on kõik elevil ja jaksu rohkem, sest kaua oodatud puhkus on käes. 3-nädalase reisi lõpuks hakkab inimene juba väsima ja siis mitu päeva mööda Singapuri trampida ja linnapuhkust nautida on raskem. Vähemalt ise oleme oma reisidel niimoodi teinud, enne linn ja siis rananpuhkus. Ja soovitaksin ka Singapuri jaoks pigem 3-4 päeva. Ning jätaks Kuala Lumpuri üldse välja (või kasutaks ainult lennujaama ümberistumiseks). Olime ise samuti 1 päeva Kuala Lumpuris (nagu teemaalgataja plaanib), täiesti mõttetu päev oli. Kuidagi ei saanud selle linnaga ühte rütmi. Aga see puhtalt meie isiklik kogemus. Veetsime ka 6 päeva Langkawil, sealt võtsime 2 erinevat tuuri - mingisuguse rannatuuri ja siis mangroovisalude tuuri. Ütleme nii, et kui varem oled Aasias olnud, siis ei olnud need kohad nii üllatavad, aga tore oli ikka. Balil ei ole käinud, ei oska kommenteerida. Aga meie tegime oma reisi ajal kõrvalepõike hoopis Bruneisse (Kuala Lumpurist lennukiga), käisime 2-päevasel nn džunglimatkal (oli ette broneeritud). See oli isegi parem kui Langkawil võetud tuurid - kitsaste paatidega mööda jõge, seejärel jalgsi mööda madalat jõge kose juurde, hiljem kiirevoolulises läbipaistmatu veega jões floating ehk hõljumine, kõrgusearmastajatele oli canopy walk jne. Ületas Langkawil võetud reise. Ja lisaks olime 1,5 päeva Brunei pealinnas Bandar Seri Begawanis - nii rahulik koht ja nii rahulikud inimesed ((võrreldes 1-päevase Kuala Lumpuri kogemusega), külastasime vee peal olevat küla, mošeed ja muuseume.

Rimini kohta võin öelda, et sõitsime sealt ühel päeval oma reisi ajal läbi. Seal on ranna ja hotellide vahel autotee. See mulle üldse ei meeldinud. Ise ööbisime aga Milano Marittimas, kus rannaäärsed hotellid ikka asusid rannas. Samas ei olnud seal kuurortis ka eriti tegevust. Aga parema mulje kuurortidest jättis Lido di Jesolo, sealt hea Veneetsiasse minna, samuti ranna ääres on hotellid, ei ole autoteed. Ja Lido di Jesolo kuurorti peatänaval oli palju restorane ja väikseid poekesi (osad müüsid ka korralikke riideid, ei olnud ainult odav hiina kaup). peatänav vist õhtuti mingi kell suletakse liikluseks ka, seega saavad jalakäijad rahulikult jalutada.
Ise tegime reisi nii, et pool reisist ööbisime Garda ääres (hotell otse järve kaldal) ja tegime seal väljasõite (nt paadiga saad sõita teisele kaldale teise linna). Ja pool reisist veetsime Lido di Jesolos, kust siis ühe terve päeva veetsime Veneetsias. Ja sõitsime seal lähedal niisama ringi, sest seal oli põhirõhk rannapuhkusel.

Ma vist soovitaksin Itaaliat. Kuigi Horvaatia oli ka väga ilus ja mulle Horvaatia rannad meeldisid rohkem. Aga Horvaatias kohtasime meie peamiselt kiviseid randu, s.t ujumissussid peaksid jalas olema; ja vesi läks ruttu sügavaks. Väiksele lapsele ei ole see ilmselt mõnus. Itaalias liivarannas on väiksema lapsega ilmselt mõnusam. Seega tasub eeltööd teha ranna osas, et lastel mugav oleks. Olen olnud Itaalias Lido di Jesolos ja Rimini lähedal Milano Marittimas. Mõlemad on küll puhtalt kuurortid. Aga pikad liivarannad ja palju erinevaid majutusvõimalusi. Lido di jesolo kant on mõnus ka Veneetsia avastamiseks (rahvamassidest seal sa ei pääse, aga tuleb minna ka mõnele väiksemale saarele, seal on vaiksem). Lähedal on ka Garda järv- Itaalias on mitmeid veeparke, kuhu suurema lapsega minna; basseinid, liumäed jne. Gardaland Põhja-Itaalias. Mulle endale tundub, et Itaalias on rohkem kohti, mida lastega avastada. Horvaatias me ise käisime mitmes rahvuspargis matkamas ja need olid väga ilusad. Aga need võtsid mitu tundi aega, väikeste lastega ei ole nii mugav ehk. Samas Horvaatias on ööbimine ja ka väljasöömine odavam kui Itaalias. Prantsusmaal ei ole käinud.

-> marekme'le julgustuseks ütleks, et: Ma arvan, et Algarve piirkonna liiklust ei ole üldse vaja karta. Ise käisime 2012 septembris ja autosid oli väga vähe liikvel. Sõitu alustasime Lissabonist, kus jah on raskem hakkama saada, kuna ikkagi suurlinn. Aga GPS'ga sai ilusti hakkama. Ja kiirteed mööda Algarveni oli liiklus ikka väga hõre (sõitsime tööpäevadel). Ka Algarve enda piirkonnas mingit probleemi ei olnud, enamik linnakesi seal suhteliselt väikesed. Päris vanalinna tsooni ju nagunii oma autoga ei roni. Samuti oli meil nii Faro kui Lagose jaoks eelnevalt väljaotsitud parkimisplatsid - paned aga koordinaadid GPSi ja kõik toimis. Ei olnud üldse hullu liiklust. Võib-olla augustis on rohkem, siis rohkem puhkajaid ka. Me oleme sõitnud Portugalis, Itaalias, Hispaanias, Horvaatias - Portugal oli nendest kõige lihtsam.

  1. Sel aastal kahjuks ei reisi kuhugi, kuna turisti roll asendub ema rolliga. Panustan 2017.aastale, et siis saaks mõne lühema reisi tehtud.
  2. Sel aastal tahaks võimalikult vähe sooduspakkumisi näha, sest igakord neid nähes mu hing nutab sees. Aga teistele häid reise ja nagu näha, siis trip.ee seltskond juba reisimisega ei koonerda.