trip-krainetrip-ukraine-dark
Viimased kommentaarid

Mul on kogemusi õnnetusjuhtumi, looma ja mis iganes kindlustustega piisavalt - 3-4 päeva ja juhtum lahendatud. Enamike tuttavate pealt kuulnud, kuidas reiskindlustuse juhtumid lahenevad paari päevaga. Ja oh üllatust, nii mitmedki kindlustused ei nõua täiendavaid dokumente, kui algseid broneeringuid, tasumist tõendavat dokumenti ja haigustõendit. Seni kuni on valikut, siis BTA-d ei vali enam.

Mina ka enam ei vali BTA kindlustust. Just juunis oli nendega juhtum (lapse haiguse tõttu ei saanud reisile) ja nad lahendasid seda 13 päeva. Ma tahtsin peale esialgse reisi ära jäämist juba nädala pärast reisile minna ja pidin ostma uued piletid enne kui nendelt hüvitise tagasi sain. Lisaks küsisid nad ekstra kinnituskirja hotellilt (mille mina siis pidin sebima), et ma ei saa raha tagasi, kuigi mul oli non-refundable price tingimustes kirjas.  Aastal 2018 jäi mul ka lapse haiguse tõttu reis ära, siis ma küll ei mäleta, et oleks olnud probleeme BTA-ga ja mingeid kinnituskirju ei pidanud saatma siis.

Tallinna lennujaamas täna varahommikul kella 4 ajal ootasid saabunud reisijad oma kohvreid pangasilindi juures ca 40-45 minutit. Tallinnas oleme harjunud alati kiiresti kohvrid kätte saama, aga seekord venis see värk seal. 

4.juuni varahommikul (laupäev) Sunexpressiga Antalyasse lennates oli Tallinna lennujaamas check-ini järjekorras 50 minutit (saabusime täpselt 2h enne lennu väljumist ja jäime järjekorra lõppu seetõttu).  Turvakontrollis järjekord samas hommikul kella 3 ajal puudus.

To maree

Ilmselt suurima rahalise võidu saab kallimatelt hotellidelt. Võrdlesin ka ise Coral Traveli hindu ise tehtud reisiga ja lõpuks meie reis tuleb pere peale ca 500 eurot soodsam ise organiseerides. Lennupiletid Sunexpressiga 620 eurot 2 täiskasvanut ja 1laps. Ja hotell 1970 eurot. Hotelli (Delphin Diva 5* AI) hind kodulehel oli ca 500 eurot soodsam kui Bookingus. Olen ise ka varem Bookingust alati vaadanud, aga sel kevadel Türki Antalya lähedale hotelle vaadates oli enamike hotellide hind Bookingu hinnats ikka sadu eurosid odavam. Lennujaamast hotelli taksoga ca 15minutit, no max 30 eurot äkki. Ja sama hotell samadel kuupäevalde Coral Traveli kaudu oleks läinud kuskil 3100-3200 ringis.

4-tunnise lennu puhul on mul täiesti ükskõik millise lennukimudeliga ma kohale jõuan. Need ülaltoodud mudelid ei ütle mulle peast midagi, ei ole selline lennunduse huviline. 

Minu loogika Pegasuse minekuotsa tühistades oli ka see, et üldjuhul on odavlennu kõige odavamad piletid non-refundable, ehk et muuta ja tühistada saad tasu eest kui üldse. Praegusel juhul aga kuna Pegasus tühistas tagasilennu, oli võimalus ka minekulendu tasuta tühistada (kui oleks pidanud raha maksma, siis oleksin alles jätnud selle lennu). Kui mul on aga kahe erineva lennufirma piletid ja üks neist tühistab oma otsa ja mul tekib vajadus midagi muuta, siis teine odavlennufirma seda ei lase tasuta teha ju. Lisaks muidugi pettumus Pegasuse suhtes (piletid ostsin 2 nädalat tagasi alles).

Ma vahetasin ka minekuotsa ära just seetõttu, et ma eelistan, et mul on edasi-tagasi lend ühe firmaga. Jah, Sunexpressiga on lend öösel vastikul ajal, aga õnneks ei ole meie perel probleeme lennukis magamisega.

Kahjuks tänane hommik sellise uudise meilegi tõi, et meie 04.06 tagasilend Pegasusega on tühistatud. Minek 28.mail kehtib. Aga õnneks lasi Pegasus tasuta tühistada ka TLN-AYT minekulennu, ehk et tühistasin kogu pileti Pegasusega. Ja tegin kiirelt uue ostu Sunexpressi kaudu. Hind tuli 100 eurot kallim. Aga no ei saanud siin mingeid muutma ka hakata, eile just maksin hotelli eest tasu ära. Ja nüüd siis tänu Sunexpressile reis pikem ka, sest lennuk tuleb tagasi alles hilisõhtul. Tõsi, nüüd tuleb hakata hilise check-outi eest maksma.

Me käisime mais 2017 Biokovos. Esiteks eksitas GPS meid alguses mingile külavaheteele. Kui aga õige sisenemise üles leidsime, siis ülessõit võttis aega ca 1,5h. Vahepeal väikesed peatused. Lisaks tuli ka autosid vastu (mai algus ja ei olnud ilmselt populaarne aeg, seega augustis võid eeldada suuremat liiklust), kõik see aeglustab liiklust. Vahepela jalutasid hobused tee peal ja liikusid auto ees,  kuni leidsid omale sobiva koha, kuhu läksid rohtu sööma.  Edasi-tagasi ma pakun kulus ca 4 - 4,5 tundi, me ei olnud üleval nii palju, kuna olime väikse lapsega ja seal oli megatuuline tol hetkel. Aga ka alla sõites peatusime taas erinevates kohtades pildistamiseks.

Septembris 2017 käisime. Taksodel fikseeritud hind 30 eurot Falirakisse. 

Kas see tasuta istekoha valik ei tähenda mitte seda, et check-in võimaluse avanemisel saad koha tasuta? Ehk et paar päeva enne lendu saad omale tasuta valida istekoha. Kui aga tahad koos ostuga kohta kinnitada, siis maksadki lisatasu. 

Käisime septembris 2017, pagulasi ei märganud. Ainsad paadid olid lõbusõidupaadid, mida merel nägime. Asjatu hirm, head reisi.

Mõlemad on õiged. Pass peab kehtima 8 kuud, kui teed e-viisa. Kui ostad viisa kohapeal lennujaamast, siis 6 kuud.

Kui soovid pakettreisi ja eelarve pere peale on 1500 eurot (ehk 500 eurot nägu, 11-aastase lapse eest päris 100% ei võeta, aga ikkagi palju), siis mina võtaks Egiptuse pakettreisi. Jah, Kanaari saared on euroopalikumad ja ei teki kultuurišokki jne, kuid 500 eurot nägu ei saa pakettreisiga Kanaaridele. 500 eurot nägu aga saad Egiptuses normaalse hotelli ja toitlustus kõik hinnas ning lisaraha kulub vaid siis, kui merereise võtad või taksoga linna peale nänni ostma lähed. Kanaaridele ei ole pakkumisi 500 eurot kõik hinnas, saad 3* öömaja heal juhul koos hommikusöögiga, aga lõuna- ja õhtusöögid tuleb siis kohe juurde arvestada. Minu soovitus - vali Egiptus, 4-5 tärni hotell, lapsele mõeldes veepargi ja liutorudega hotell, otse rannas, mitmed basseinid ja märtsis soe kah.

Kas see "teise poole nõusolekut kahjuks ma ei saa võtta, kuna teda enam ei ole" tähendab, et lapse isa on surnud? Kui jah, siis surmatunnistus kaasa äkki. Või teine variant on võtta rahvastikuregistrist inglise keelne väljavõte lapse kohta, seal on kirjas tema vanemad ja vanemate hooldusõiguse alguse aeg ja surnud inimese kohta ilmselt ka hooldusõiguse lõppemise aeg. Selline väljavõte on tasuta.

Jaanusm -> eks see ongi õige, et 40 000 vs 400 ei anna võrrelda. Ei ole ka võrreldav trip.ee peaaegu 20 aastase kogemusega, loomulikult ei ole võrreldav. Samuti on tõsi see, et 400 inimesega kommuunis ei käi nii vilgas tegevus kui suuremates gruppides. Samas tegevuse aktiivsus sõltub ka liikmete aktiivsusest. Nagu igas grupis (sõltumata suurusest) on aktiivsemaid ja vähem aktiivseimaid ja neid, kes jälgivad, aga ei postita. Ja eks alguses peabki "punnitama", ega ükski grupp või foorum ei ole plaks! saanud endale mitukümmend tuhat liiget. See oleks ehk võimalik, kui meelitada mingi reisi loosimisega, aga selleks mul vahendeid ei ole, ja ei plaani ka koostööd ühegi reisibürooga. Ei plaani ka soodsaid reisipakkumisi vahendama hakata, neid tõesti tuleb uksest ja aknast sisse. Mina ise näen Facebooki eelises seda, et parem on lisada pilte oma kommentaari juurde ja parem on vastata kellegi kommentaarile allkommentaarina. Kindlasti on paljuski dubleeriv, aga usu, Facebookis leidub ka inimesi, kes ei käi trip.ee lehel postitamas või isegi lugemas.

Trikutriku -> näoraamat on mõeldud päris paljudeks asjadeks, piltide vaatamiseks, aga Facebookis toimivad ka grupid väga hästi. Olen ise mitmes eriteemalises grupis, igalt poolt saab palju kasulikku. Lisaks on ka reisibürood Facebookis ja viimase hetke pakkumised jms ilmuvad Facebooki.

Tõstan teemat, äkki leidub veel reisihuvilisi, kes ka Facebookis aktiivsed soovivad olla.

Väike vihje veel: Kui sa ei lähe oma 15.septembri lennule, siis ma hoopis pärast lennu toimumist uuriks, äkki saad lennujaamamaksud tagasi. Ma tean, et kui edasi-tagasi pileti jätsin kasutamata, siis sain küll lennufirmalt lennujaamamaksud tagasi; äkki saab ka ühe suuna kasutamata jätmise eest. Mina sain kunagi 170 eurosest piletist ca 25 eurot tagasi. Peale lennu toimumist (selle lennu, kus sa ei olnud) kirjutad lennufirmale või siis vahendajale.

Meie just läheme alla aastase lapsega Horvaatiasse. Põhjuseks otselend alla 3 tunni ja lend on lühem kui Kreetale. Oleme varem olnud mai lõpp-juuni algus Horvaatias, siis oli 30 kraadi õues. Nüüd lähme mai alguses, loodame et nii palav veel ei ole. Lendame Splitti, lennujaamast võtame rendiauto ja suundume Makarska kanti. Me ei ole ka paketireisijad ja seepärast just jätsime Kreeta ja Rhodose välja.

  1. Pisipõnni sünni tõttu jäi 2016.aastal välismaa külastamata. Põnevaim "reisielamus" oli lennukiga Kärdlasse.
  2. 2017.aastal plaanis taaskord külastada Horvaatiat, võib-olla ka esimest korda Šveits ja mõni Kreeka saar.
  3. Euroopa-siseseid lende vaatan 2017.aastal peamiselt, nende soodushindu jälgin.

Võin soovitada linnakest nimega Platja d'Aro, Barcelonast ca 100km ülesse. Ise olime seal 2014 juunikuus, ööbisime apartmenthotellis Aparthotel Ciutat de Palol - http://www.ciutatdepalol.com/en/. Hommikuti tegime ise süüa, kuid sai valida ka koos toitlustusega. Mõnus basseiniala ja jalutuskäigu kaugusel mitu erinevat mõnusat randa (üks suur rand, teine väiksem ja kolmas pisike - igaüks natukene isemoodi). Linnakese puhul meeldis see, et seal peatänava ääres oli palju häid restorane ning oli korralikke poode (ainult üksikud hiina-kaupa müüvad poed olid, ülejäänud olid normaalsed poed, s.h ka brändipoed). Linnaservas minu meelest asub ka veepark, ise seal ei käinud. Paaril päeval sõitsime ka autoga ringi. Barcelonas ööbisime eraldi, kuid iseenesest ei ole see linn väga kaugel Barcelonast, enamjaolt sõidad nagunii kiirteel.

Kasutan juhust ja küsin, et millega lähete? Teemapüstitusest tundub, et lähete omal käel, millise lennufirmaga lähete? Otsin ise just aprilli lõppu lendu Kreetale, ja isegi kui hind on ok, siis lennuaeg (õigemini ümberistumise aeg) on meeletult pikk. Seega ise pean ilmselt mõne Eestist väljuva paketireisiga minema.

Mul puudub ka kogemus lätlastega, aga arvan, et see võib tähendada seda, et juhuks kui sul on hall pass, siis on viisat vaja. Näiteks Eesti välisministeeriumi kodulehel on ka kirjas: Eesti välismaalase passi omanikud vajavad Türki sisenemiseks viisat. See on selline meelde tuletav lause. Et üldiselt on eestlastele viisavaba, kuid kui oled halli passi omanik, siis peab viisa olema. Alien = välismaalane, võõramaalane.

Näiteks viisavaba laevakruiis Peterburi üheks päevaks. Või ka bussireis Peterburi mitmeks päevaks, saab vaatamisväärsusi vaadata. Minu klass käis seal 10.klassi lõpus (sellest nüüd muidugi mitukümmend aastat möödas), aga siiani mäletan paadisõitu kanalitel ja metroosõitu, Ermitaaž ja veel mitmed kohad, kus käisime. Rootsi kruiisil ja ilmselt Lätis on paljud käinud, aga Venemaal ehk mitte. Või siis Ahvenamaa/Gotland - jällegi, Rootsi kruiisil on paljud käinud, aga seal mitte (ise ei ole käinud, seega kommenteerida ei oska, aga hiljuti oli Tallinna TV-st mingi reisisaade ja tundus, et vaatamisväärsusi leidub).