Viimased kommentaarid

Positiivne test ei anna mingit infot selle kohta kas inimene on hetkel nakkusohtlik või ei ole seda mitte, sest:

Vastab tõele, et kasutatav ninast võetav viiruse pärilikkusaine olemasolu määrav test ei suuda vahet teha nakatamisvõimelisel ja kahjutuks tehtud viirusel. Viiruse pärilikkusaine võib leitav olla isegi kuni 90 päeva pärast esmast testi. Võib oletada, et kui kodanik on põdenud testiga kinnitatud COVID-19, siis järgneva 90 päeva jooksul saadud positiivsed testid on tõenäoliselt seotud esimese episoodiga ning ei saa kindel olla ega samas ka mitte välistada, et tegemist on uue nakatumisega.

Miks nad peaksid sulle raha tagastama kui lennud toimuvad?

Selle keelamise-käskimise eest võid aitäh öelda Taavi Aasale. Ülejäänud maailm liigub vabalt, tema totrused tekitavad meil siin totaalse kaose.

Siit näed missugused lennufirmad ja missugustest riikidest Viini kohale viivad.

https://www.viennaairport.com/arrivals

Pole kunagi olnud ühtegi probleemi ei negatiivse ega positiivse arvustusega, kõik on alati avaldatud.

dim23 kas sa ainult kommenteerid või loed ka enne kommenteerimist?

dim23, ära näe vaeva maadlemisega. Mitte kellelgi ei ole tänases koroonaseisus õigus. Ka mitte sinul. Samuti ei tea meist mitte keegi täit tõde. Mõstlik on kasutada tervet talupojamõistust ning talitada sellele vastavalt Hüsteeriline kartmine on täpselt sama rumal kui täielik eitamine.

WHO ametlik statistika on avalikult kättesaadav, samuti IATA piirangud. 

Sul ei õnnestu mitte kunagi kedagi veenda, et nkvd-lik koputamine, vangi panemine jm moodi represseerimine on ok. Ei ole ok ja õnneks mõistavad seda valdav enamus inimestest. 

Koroona on tulnud selleks, et jääda. Forever ei ole võimalik maailma lukus hoida ja inimestesse hirmu külvata ning nende mõttemaailmaga manipuleerida.

dim23, sa ise palusid oma kasutajakonto kustutamist siit trip.ee-st. Tänaseks oled sa loomulikult oma sellekohase postituse maha võtnud ja figureerid siin foorumis vett segades rõõmsalt edasi.

PS sinu käsul käisin p...s ära ja tulin tagasi. Sa oled nii armas, mida me siin küll ilma sinuta teeksime :)

to: päike12

Esimene küsimus. Miks peaks keegi panema sinu majutusasutuse karantiini kui kodanik Carlos on enne sinu juurde saabumist viibinud juba 5 ndl Eestis? 

Teine küsimus. Kas see on juriidilises mõttes korrektne kui sa avalikustad Terviseametile kliendi isikuandmed ja lased teostada kontrolli?

to: päike12

Ei, sul ei ole legaalset võimalust kontrollida kus, miks ja kellega keegi liigub. Kui sa viisakalt küsid, siis Carlos võib sulle vastata. Diskrimineerida kedagi tema rahvuse või sünnimaa tõttu on leebelt öeldes debiilne. Fakt on see, et Hispaaniast otse ta Eestisse lennata ei saa. Terviseamet ei tea ise ka mida ta räägib. Täna räägib üht, homme teist. Ütlen ausalt, kui mina oleksin Carlos ja mind lihtsalt, ilma mõistliku põhjenduseta napilt enne sihtriiki saabumist reserveeritud ööbimispaigast ilma jäetakse, jätaksin kõikvõimalikesse majutust vahendavatesse saitidesse väga negatiivsed referentsid.

TRIP.EE ADMINNID, MODED või kes iganes sellel foorumil siin silma peal hoiavad. Kas ropendamine ja idariigist pärit värvikas kõnepruuk on siin tõesti tolereeritud?

See, et kodanik Carlos on pärit Hispaaniast, ei tähenda, et ta on viimase perioodi Hispaaniast elanud. Vabalt võib olla, et kodanik Carlos elab alaliselt mingis teises riigis. Või on enne Eestisse saabumist reisinud näiteks 3 nädalat Saksamaal või Soomes või Lätis.

Mille aluselt sa talle majutuse pakkumisest keeldud? Kas selle alusel, et ta on rahvuselt hispaanlane?

Tervieameti väide, et lennukiga ei ole võimalik tulla, on lihtalt nii loll, et nad võiksid nurka häbenema minna.

norsu

Ära nüüd nii leili ka mine ja tervet mõistust kaota, kui keegi püüab hüsteeriaga mitte kaasa minna ja copib WHO veebilehelt siia numbreid mis sinu tõekspidamisi ei toeta. Kahjuks või õnneks on need numbrid just sellised nagu nad on ja väita, et kõik riigid võltsivad ja esitavad valeandmeid.... leebelt öeldes on see veider.

Sinu hüsteeritsemine ei muuda mitte midagi. Isegi mitte seda kas RaulR ja Ninatark reisivad kuskile või mitte.  Kes meist siin vana, paks või peenike on, ei ole sinu asi. Vaevalt, et sa ise miss või mister Universe võitjaks kvalifitseerud. Ja ühesugused surelikud oleme me kõik, meeldib see sulle või mitte.

mondrai

Okei, eeldame, et kõik valetavad. Eestis Terviseamet, teiste riikide terviseametid, WHO. Siis on ju terve koroona teema üks suur vale ja üles puhutud mull. Kui nii, siis kes sellest mullitamisest kasu saab? 

Kõiges ja kõigis kahtlemine ei ole ilmtingimata halb, küll aga suhteliselt paranoiline tegevus.

WHO ametlikku statistikat suvalisteks numbriteks nimetamine on tõesti demagoogitsemise kõrgeim tase :)

Aga see, et surmajuhtumite erinevus riigiti erineb, näitabki, et ei ole olemas õiget ja valet teed. Seega, lauskarantiin ei päästa koroonast. Avatud riik samuti mitte. 

Nii, nagu ütles proua viroloogiaprofessor, tuleb õppida koroonaga elama, sest see viirus ei kao mitte kuskile.

Kui juba surmade võrdlemiseks läks, siis siin paari lukus olnud riigi surmajuhtumit arv per miljon elanikku.

Itaalia: 580

Prantsusmaa: 465

Hispaania: 609

Inglismaa: 685

Kui ranged karantiininõuded oleksid õigustatud, siis oleks lukus olnud riikide numbrite ja Rootsi numbrite vahel suur erinevus. Erinevust aga ei ole.

Rootsi on üks vähestest riikides, kus koroonajuhtumite arv on juba väga mitemid nädalaid languses. Kõikides teistes riikides, kes kes kehtestasid ranged karantiininõuded, juhtumite arvud kasvavad. Allikas: WHO.

Kas on ikka õige väita, et Rootsi valitud tee oli vale ja teiste riikide tee õige?

to: Traktor

Ära aja mõisteid segamini. Terviseamet ei väidagi, et diagnoositi nii palju. Must-valgel on kirjas, et see nr on hinnanguline. Vbl oli see nr suurem, vbl väiksem.

Matemaatilised nr-d, mis on avaldatud amtelike instantside poolt,  on ainukesed asjad mida saab võrrelda. Kõik ülejäänud on puhas emotsioon ja paanika või siis vastupidi, ratsionaalne mõtlemine.

Gripi ja koroona võrdlejad teavad väga hästi mis perioode võrrelda. 

Koroona esimene haigestunu Eestis diagnoositi WHO andmetel 28. veebruar 2020. Kokku on koroonat diagnoositud 2080 korral. Andmed 04.august 2020 seisuga.

Ametlik gripihooaja kokkuvõte 2018/2019 ütleb, et hinnanguliste arvestuste järgi haigestus Eestis 44 000-55 000 inimest. Link Terviseameti lehele on eespool juba antud.

Kas tõesti keegi usub, et kolme kuu jooksul kasvab koroonadiagnooside arv viiekümne tuhandeni?

Koroonahüsteeria taustal ma küsiksin, et kas keegi siinsetest kommenteerijatest on võtnud vaevaks võrrelda koroonastatistikat ja eelmise hooaja gripistatistikat? Mida need numbrid teile räägivad?

Need, kellel on kaine pea otsas, need just mõtlevadki ja keelduvad lolle totalitaarseid reegleid täitmast. Kui on õnnistatud lambapeaga, siis määgid massiga kaasa, lööd kulpi ja oledki kergesti juhitav biomass.

dim123-le sobiks NKVD soe ametipost palju rohkem kui abipolitseiniku ametipost. 

_Teine asi mida tuleks teha - koputamine politseile
_

Kolmas asi mida võiks teha kui keegi saab kätte, aitab  rikkuja tabada -näiteks  25% trahvist läheb talle

Juuniküüditamine vol2 (või peaks ütlema koroonaküüditamine)? Pealekaebamine oli aastal 1941 populaarne tegevus ja tundub, et mõne inimese suur unistus ka tänapäeval.

dim123, kui sa ülistad totalitaarseid riike, kiidad taevani nende toimimist, hindad kõrgelt koputamist, unistad, et eravaldust ei oleks-vjo naša, miks sa elad dmeokraatlikus riigis? 

Eeldusel muidugi, et sa elad Eestis, mitte lihtaslt ei trolli siin foorumis...

To: dero

Siin on ju rõhk sõnal Omniva, see asutus on hullem kui koroona kuubis! Kasuta usaldusväärset kullerfirmat ja probleeme ei ole.

Kas 25€ hinnavõitu on tõesti väärt igasuguste lol. travelitega jamamist?
Qatar Airwaysilt saab LED-MNL veebruaris hinnaga 346€.

to: Jaanusm

Millel põhineb selline põhjapanev järeldus ja miks peaks organismis olevate/tekkinud antikehade olemasolu tähendama testis põrumist?

_See aga tähendab seda, et kui ma olen tõendatult põdenud või veel hullem - enese teadmata läbi põdenud, "põrun" ma testis ja riiki ei saa. _