Viimased kommentaarid

Kui natuke 24h üle läheb ei juhtu ka eriti midagi

covidpass.lv pead ka ära täitma ning  transiidi korral pead olema Lätist läinud 24h jooksul pärast selle täitmist.

Ja päris nii ikka ei ole, et kui pole vaktsineeritud, siis pole ka teste vaja. Kui paned covidpass. lv linnukese kasti kus kirjas, et puudub vaktsineeirmise või läbipõdemise tõend, siis lööb ette:

valid COVID-19 test is required or the exceptions must be met!

to: lauriandres

Olen kuulnud, et reisides tuleb öiseks liikumiseks taodelda eriluba. Täpsemalt oskab ehk saatkond või LV Välisministeerium rääkida.

to dim123

Loe enda link läbi. Seal on must-valgelt kirjas, et testid (nii PCR kui antigeen) on OK. Lisaks võid lugeda originaalinfot Läti lehelt.

https://www.latvia.travel/en/article/covid-19-and-travelling-latvia

to dim123

Palun ära tekita segadust. LV ei kehtestanud täiendavaid reisipiirnaguid. Seega kehtivad kõik ettekirjutused mis olid enne riigi lukku panemist.

Testidena sobivad:

  • PCR test, mis poleks tehtud varem, kui 72 tundi enne Lätti suunduvasse transpordivahendisse suundumist või piiriületust või
  • antigeeni test, mis poleks tehtud varem, kui 48 tundi enne Lätti suunduvasse transpordivahendisse suundumist või piiriületust.

https://trip.ee/uudised/laetis-tuleb-lockdown-kuidas-puudutab-see-reisijaid

Saab ju hetkel ka reisida, ei saa aru miks selline üldine jutt et USAsse ei saa ? Tuleb ainult täita see ESTA avaldus , see on sama lihtne nagu muude maade koroona vormid.

Räägid ehk meile ka kuidas Schengeni riigis elav tavakodanik praegu USA-sse reisida saab ilma, et enne USA-sse sisenemist 14p väljaspool Schengenit viibiks?

@Veigo

Kust kohast on pärit info, et Finnair ja Lufthansa nõuavad FFP2 või FFP3?
Nende enda kodukad ütlevad, et lubatud on med maskid VÕI respiraatorid.

Ka sinu enda antud linkidel on kirjas: surgical/medical** masks**

Killi13, kust kohast sa võtad jultumuse öelda, et omanikud valetava? Inimesed kogu aeg bookivad majutusi ja siis jälle tühistavad. Kuidas sa saad teada, et praegu ei ole just selline case?
Ma ise olen korduvalt niimoodi teinud ja teen ka edaspidi. Aga tõesti, ma usun et omanikud on õnnelikud et sa nende hotellis ei peatu. Kui juba praegu pead vajalikuks sõbralikust hoiatusest solvunud teema teha, siis ei taha teadagi, missuguse essee oleksid pärast reisi selle hotelli kohta bookingus kirjutanud.

Lähen kuu aja pärast Ecuadori. Lendan Tallinnast Madridi, edasi Quitosse ja Quitost edasi siselennuga. 10 lendu ei tule küll kuidagi kokku ja praegusel ajal, valin lennud nii "otse" kui võimalik. Isegi kui ringiga minnes hoiaksin mõned sajad kokku.

Piiranguid ei oska keegi ette ennustada, aga mida rohkem riike läbid, seda suurem tõenäosus on ka kusagile kinni jääda.

Kuritegevus on igal pool L-Am meie mõistes suur. Olles külastanud erinevaid selle maanurga riike ja siiani pääsenud sekeldustetea, siis terve talupojamõistus on abiks. Kuld ja kard jääb koju, riided mida kanname on tagasihidlikud, rahaga ei liputa, rendiautos mitte ühtegi asja ei hoia, slummides jalutamas ei käi. Raha, pangakaardid, telod jm on mõnes riigis olnud tänaval kõndides ainult riiete all.
Kasuks tuleb kohalikega sõbrunemine, nendelt saad teada palju huvitavat ja kasulikku.

Hispaania keelt oskamata jääd paljustki ilma ja mõnes sealse regiooni riigis suisa hätta. Seda eriti sisemaal rännates.

to: Muahhh

IATA lehel must-valgelt kirjas Eesti kohta: passengers with a COVID-19 vaccination certificate showing that they were fully vaccinated at least 14 days before arrival.

Juuli keskel, 15.07-18.07+ sõiduauto, ilma loungi jm tuttide ja viledeta, 1 reisija, 136€.

Mina isiklikult lähtuksin IATA infost:
tõendama peavad kõik, va alla 12 aastased lapsed

3. Passengers must have:
- a negative COVID-19 NAAT or antigen test taken at most 48 hours before arrival. The test result must be in English, French, German, Spanish or accompanied by a certified Spanish translation; or
- a COVID-19 vaccination certificate showing that they were fully vaccinated with AstraZeneca (Vaxzevria), Janssen, Moderna or Pfizer-BioNTech, Serum Institute of India, Sinopharm or Sinovac at least 14 days before arrival; or
- a COVID-19 recovery certificate issued at least 11 days after the positive COVID-19 NAAT test result. The sample for the certificate must have been taken at most 180 days before arrival.
This does not apply to:
- passengers younger than 12 years;

Ve1ks, Hispaania ei nõuagi digitõendit. Nõuab vacciantion certificate. See võib olla ka paberkandjal.  Patsiendiportaalist saab tõendi nii eesti, vene kui ka inglise keeles.

Patsiendiportaalist saab vaktsineerimistõendi välja printida. Seda Hispaania ka aktspeteerib.

- passengers with a COVID-19 vaccination certificate stating that they were fully vaccinated with AstraZeneca (Vaxzevria), Janssen, Moderna or Pfizer-BioNTech, Serum Institute of India, Sinopharm or Sinovac at least 14 days before arrival. They must be arriving from a country other than Brazil or South Africa;

Ve1ks, ära tekita segadust.

Jah julgeksin, aga ainult otse lennufirmalt ja flexible piletid.

Mina ka ei näe kordades kasvanud piletihindasid USA-sse. Nii nagu olid ca 400 algusega Tallinnast, nii on ka praegu. Mul on omal taskus piletid idarannikule. Ostetud algusega ühest teisest EU riigist ja tänane hind on sendi pealt sama kui see millega ostsin. Hind vägagi taskukohane, vaid paarsada euri.

Positiivne test ei anna mingit infot selle kohta kas inimene on hetkel nakkusohtlik või ei ole seda mitte, sest:

Vastab tõele, et kasutatav ninast võetav viiruse pärilikkusaine olemasolu määrav test ei suuda vahet teha nakatamisvõimelisel ja kahjutuks tehtud viirusel. Viiruse pärilikkusaine võib leitav olla isegi kuni 90 päeva pärast esmast testi. Võib oletada, et kui kodanik on põdenud testiga kinnitatud COVID-19, siis järgneva 90 päeva jooksul saadud positiivsed testid on tõenäoliselt seotud esimese episoodiga ning ei saa kindel olla ega samas ka mitte välistada, et tegemist on uue nakatumisega.

Miks nad peaksid sulle raha tagastama kui lennud toimuvad?

Selle keelamise-käskimise eest võid aitäh öelda Taavi Aasale. Ülejäänud maailm liigub vabalt, tema totrused tekitavad meil siin totaalse kaose.

Siit näed missugused lennufirmad ja missugustest riikidest Viini kohale viivad.

https://www.viennaairport.com/arrivals

Pole kunagi olnud ühtegi probleemi ei negatiivse ega positiivse arvustusega, kõik on alati avaldatud.

dim23, ära näe vaeva maadlemisega. Mitte kellelgi ei ole tänases koroonaseisus õigus. Ka mitte sinul. Samuti ei tea meist mitte keegi täit tõde. Mõstlik on kasutada tervet talupojamõistust ning talitada sellele vastavalt Hüsteeriline kartmine on täpselt sama rumal kui täielik eitamine.

WHO ametlik statistika on avalikult kättesaadav, samuti IATA piirangud. 

Sul ei õnnestu mitte kunagi kedagi veenda, et nkvd-lik koputamine, vangi panemine jm moodi represseerimine on ok. Ei ole ok ja õnneks mõistavad seda valdav enamus inimestest. 

Koroona on tulnud selleks, et jääda. Forever ei ole võimalik maailma lukus hoida ja inimestesse hirmu külvata ning nende mõttemaailmaga manipuleerida.

dim23, sa ise palusid oma kasutajakonto kustutamist siit trip.ee-st. Tänaseks oled sa loomulikult oma sellekohase postituse maha võtnud ja figureerid siin foorumis vett segades rõõmsalt edasi.

PS sinu käsul käisin p...s ära ja tulin tagasi. Sa oled nii armas, mida me siin küll ilma sinuta teeksime :)