AirBaltic´u reisijate meelespea

Oskab keegi välja tuua erilised nõudmised?

Üritasin lugeda läbi ning avastasin järgmised reeglid

pagasis ei tohi olla ravimeid käsipagasit ainult 1 (isegi kui lendad 2-e lapsega) tervisetõend (loodan et see kehtib eriolukordades) piletil kirjas et pagasimäär 2 x 20 kg (siingi jääb üle vaid loota et ei ole sama süsteem mis Ryanairil kus igal inimesel peab olema eraldi kohver ja kahepeale kohvrit olla ei tohi), tekkis küsimus, võin ma ikka võtta ühe 40 kg kohvri???

Kõigil nii erinevad nõudmised...

Kindlasti ei tohi võtta 1x40 kg kohvrit. See nõue, et pagas peab eraldi olema, on minu teada kõigil lennufirmadel.

on see norm, mis võib üks pagasiühik kaaluda! See on seepärast, et teie pagasit paigutavad lennukisse siiski inimesed, mitte kraanad. Ja on olemas tervisekaitse normid, mis piiravad raskuste tõstmist. Teie võite mitmepeale oma 80 kg -se koti sinna pagasilindile ju upitada, aga laadijad peavad päeva jooksul lennukisse ja sealt maha laadima sadu ja sadu kohvreid. Igal piletiga reisijal võib olla üks ühik käsipagasit-ka lapsel, kui ta on oma istekohaga. Imikul oma pagasit ettenähtud ei ole. Seega tite arvelt rohkem pagasit kaasas olla ei tohi. (Imikuga võib lisaks võtta ühe kuni 10 kg kaaluva kokkupandava käru). See ravimite jutt tundub segane. Igal pool on just rõhutatud, et vajaminevad ravimid tuleb pakkida kaasaveetavasse pagasisse. Võib-olla on mingid piirangud teatud ravimitele (mingi narkootilise toimega valuvaigistid vms), millede puhul võib küsida arstitõendit, et need on just teile kirjutatud ravimid.

Ei plaanigi 100-kilost pagasit kaasa vedada, Tallinnast lennates võis kahepeale üks 40-kilone kohver olla küll. Sellepärast täpsustangi kas mujal teised reeglid. Reisin 2-e lapsega ja ükski neist ei ole imik, lubatud käsipagas siiski ainult 1 aga sellega saab hakkama.

Tänud info eest.

milliseid reegleid ja kust sa lugesid? Mina leidsin küll täiesti üldised reeglid, mis kehtivad enamikul lennufirmadest. http://www.airbaltic.com/public/26545.html Ravimeid ei ole seal üldse mainitud-on loetelu asjadest, mida ei tohi vedada ja ravimeid seal mainitud ei ole. Sama on laste kohta-kuskil ei mainita, et oma istekohaga reisijal (sh laps), kes on lunastanud pileti, ei tohi olla kaasas lubatud määras pagasit. Pagasi kohta on selgelt öeldud,et ühe reisja kohta lubatud äraantav pagas on 20 kg (lubatud kaks pagasiühikut ühe reisija kohta, mille kogukaal ei tohi ületada 20 kg)

You must not include in your checked baggage fragile, perishable items or items having a special value, such as money, keys, prescribed medicines, glasses/sunglasses, cameras, jewellery, precious metals, computers, personal electronic devices, cellular telephones, musical instruments, negotiable papers, securities or other valuables, business documents, passports and other identification documents, or samples.

Siin siis nimekiri keelatud asjadest, retseptiravimid siis keelatud Käsipagasi määr on välja toodud e-piletitl.

Siin on selgelt loetelu asjadest, mida ei ole soovitav pakkida äraantavasse pagasisse, ehk siis õrnad ja väärtuslikud esemed, samuti asjad mida on inimesel tarvis ka juhul kui peaks juhtuma, et pagas läheb kaduma või selle saabumine hilineb, sh prillid, ravimid, võtmed, reisidokumendid, mobiiltelefon jne. Need ei ole keelatud asjad vaid esemed, mida peaks hoidma kaasavõetavas pagasis.

tervisetõend (loodan et see kehtib eriolukordades)

Mis see on ja kas see on AirBaltic'u omapära?

kas airbaltic ei saadagi lennu kinnitust mailile? pole sealt enne midagi ostnud, nüüd sai see tehtud, ning kirjutasin küll reserveeringu nimbri üles, kuid välja printida pole nagu midagi, sest meilile ei saadetud, kuigi aadressi küsiti. olen segaduses :(

äraantav pagasi 1 ühik(1kott siis) ei tohi ületada 32kg nagu siin ka mainiti...see, et sa said 40kg läbi on mõne check-ini töötaja väga jäme reeglite rikkumine. mõtleme ikka teistele inimestele ka ja olgem mõistlikud ja pakkige oma kott nii, et ta jääks ikka lubatud piiridesse, isegi kui lendate koos ja kott on mitme peale. ahjaa, üks asi veel, kui lubatud on 20kg registreeritavat pagasit ja 8kg käsipagasit ja te pakite registreeritavasse 28kg ja tulles check ini väites, et teil käsipagasit pole, siis sel juhul ei või teil olla ikkagi kotis rohekm kui 20kg. käsipagas ja registreeritav pagas on kaks ise asja. ok üks asi veel :D. tšarterlendudel(tellimuslennud siis sharm el sheiki, tenerifele või veel mõnda x kohta)on lubatud registreeritava pagasi piirmäär 15kg ja käsipagas 5kg, muidugi võib ka olla teisiti aga estonian airi tellimuslendudel on lugu selline. olekski praegu kõik, natuke kaldust teemast kõrval aga pole hullu ma looda.

Mmmm, mine varakult kohale. neil kombeks reis üle broneerida, et äkki keegi ei tule. viimased chekkinnijad võivad mitte sellele lennukile mahtuda.

Mmmm, ära unusta, et veebis saad juba chack in-i ära teha. Eelmisel õhtul kl. 8-st. Päris tasemel värk muide.

Jah, aga kuidas siis ikkagi on lood selle tervisetõendiga? Pean ise ka Airbalticuga lendama ja nüüd see postitus ehmatas ära selle koha pealt... Aitäh

Ei küsi tavaolukorras keegi mingit tõendit. Seda on ilmselt vaja näiteks diabeetikule, kellel on süstlad insuliiniga kaasas või inimesele, kellel on metallist puusaliiges, et nad turvaväravast läbi saaksid.

Sai siis AirBalticuga veits reisitud ja kogemusi jälle veidi juures. Kõik oli väga tore ja ok, pagasi ülekaal 4 kg ja ei tehtud teis nägugi, käsipagasi kogusele ka piire ei olnud (üks tädi oli lausa suure spordikotiga). Lennuk oli poolenisti tühi, kes soovis viskas end vabadele istmetele pikali ja magas rahulikult terve lennu. Lennujaam oli ok, ei mingeid üüratuid järjekordi ja lennukile trügimist, ei saa Tallinnaga üldse võrrelda. Kogu reisi jooksul oli 1 miinus, lennuk oli platsil, nii minnes kui ka saabudes, st. tuli minna trepist alla ja joosta üle platsi lennukini. Pisikese lapse ja vihmavarjukaga omamoodi kogemus, seega pole mõtet käru lennukini vedada vaid anda ära pagasisse (ise kasutasin cargo teenust kuna lend oli hiline ja pisike laps unine).

Omalt poolt jahutan su optimismi veidi. Olen korduvalt lennanud AB-ga München-Riia liinil ning võin tuua välja järgmist:

  • peaaegu igal korral on lend hilinenud, korra kuni ärajäämiseni
  • Riia lennujaamas on olnud pea alati nii check-inis kui turvakontrollis pikad sabad (abiks interneti check-in, mida aga alla 2-aastase lapsega, kes võib reisida ka ilma oma istekohata, teha ei saa)
  • pagasi kättesaamine Riias kestab kaua
  • lennuk on olnud pea alati 100% täis

Muidu aga pole AB-l eriti häda midagi.

Tergemist oli lennuga Riia-Hurghada-Riia

Küsiks igaks juhuks üle, kas tõesti pole käsipagasile kaalupiirangut? ( link lehele > http://www.airbaltic.com/public/30882.html )

Lendan pidevalt ab-ga. käsipagasile on suuruse mõõdud antud 504023 ja kui ma õigesti mäletan siis kaal oli 8 kg, aga enamasti seda ei kontrollita,viimasel korral oli mul nt suur käekott pungil täis, spordikott ja läpakas ka veel. Ja kui pagas on ülekaaluline st üle 20 kg, siis ka enamasti keegi sellest välja pole teinud. Hilineneud pole lennud veel kordagi aga pagas on enamasti päris kiiresti tulnud, kahjuks ükskord ootasin üle poole tunni. Chek-in on alati kiiresti läinud ja jalgsi oleme pidanud lennukilt lennujaama 1 kord tulema. . . Trip.ee tuletab meelde, et tühik on peale kirjavahemärki ja lause algab suure tähega.

Oot, sinu käsipagasi kaal oli 8kg? Oleks vaja kindlat vastust, kas on käsipagasi kaalupiirangut või mitte?

http://www.airbaltic.com/public/26545.html Esimene lõik - cabin baggage Nägin, et olid ise eestikeelse sama info juba siia lisanud, ära lase ennast foorumis kirjutatul segadusse ajada siis...