Alanyas autoga

Tere, pole veel reisi broneerinud, kuid paanime minna kahekesi u mai keskel Alanyasse ja ööbida kesklinna hotellis. Nii palju kui uurinud olen siis erinevad ekskursioonid on üpris kallid ja pikad, seega mõtlesin autorendile. Kas see on üldse mõttekas?
Kuhu võiks omapäi autoga minna(Alanya ümbruses ja kaugemal)
ja kas see tuleks soodsam kui näiteks novatoursi pakutud ekskursioonid? Palju maksab kütus?

Mul sõber käis Alanya ümber autoga ja oli äärmiselt rahul. Raha jne kohta ei tea. Kütus maksab igal pool natuke rohkem kui meil, aga praegu on hinnad ju all.

Ma ei tegelt usu, et autorent raha kokku hoiab. Lihtsalt - on huvitavam ja saad minna kohtadesse, kuhu muidu ei jõuaks.

Hei Kersti!

Viibisin ise Alanyas suvel juulis,augustis ja oktoobris nädala kaupa. Kohe ütlen ära,et minujaoks oli korraga nädal vähe!
Eks oleneb sellest,mida Sa seal teha tahad ja millist tüüpi reisinautleja oled ;)
Esimesel korral läksime läbi Eesti vahendaja ,teised korrad läbi Soome. Igatepidi tuli Soome pakkuja hind soodsam ja nüüd tagantjärele võin öelda kindlalt,et Soomlaste poolt pakutavad hotellid olid märgatavalt paremad(toad,puhus,teenindus,söök jne. ...)
Ka Eesti reisikorraldaja poolt pakutavad ekskursioonid olid kordades kallimad kui tänavalt ostes... Alanyas on tänaval liikudes palju vahendajaid,kes kõiksugu trippe kõikjale müüvad.Nendega saab korralikult kaubelda ja soovitan jalutada peatänav läbi,kuulata erinevaid pakkumisi,kindlasti küsida,mida ekskursioon pakub. Nad üritavad iga hinna eest just oma teenuseid Sulle müüa ja Sa imestad ise,kui madalaks hind kukub ;)
Meie käisime niimoodi raftingul ja veetsime päeva piraadilaevaga merel(neid laevu on ka erinevaid,mine jaluta kesklinnas mere äärde kus nad kõik seisavad ,laevu näed enamasti kogukoosseisus õhtuti,sest päeval on pea kõik merel)On disko ja kõiksugu muu kondikavaga laevaüritusi.Jällegi uuri ja puuri,et ei juhtuks nii,et tahad rahus seilata aga paadi rahvas hoopiski möllab aegunud diskomuusika saatel...(meie saime rahuliku laeva,teenindus oli super ja meeskond polnud pealetükkiv)
Ka raftinguga olime väga rahul. Kulus küll terve päev aga asi oli seda väär: buss viis ja tõi tagasi,kohapeal varustus,söögid,mägijõgi kristallselge veega, natuke fun`i.
Ka auto rentisime. Et minna "seljataga"olevatesse mägedesse. Auto taas tänavalt.Mingit kaarti vaja polnud,Ainult load ja raha.Võtsime juurde igaksjuhuks rehvidele ja klaasidele mõeldud kindlustuse(10 euri) ja kokku läks autorent päevaks 35.- (oleks saanud ka tunduvalt odavamalt veel,aa meie vaatasime auto rehvimustrit, kuna plaan mäkke minna ja tõusud vägevad ja teekate kruusane) Seal üleval oli megailus, sättisime end künkanõlvale mahla ja muude snäkkidega ning nautisime vaadet. Mägedes on eriskummalised kohvikukesed jõgede ääres ja peal. Kindlasti hüppa sisse kasvõi väikseks karastavaks joogiks(meie hyppasime ujuvkohvikust ka jõevette)
Kütus oli nõksa kallim kui siin,no aga ega Sa tervele Türgile ikka ei kavatse tiiru peale teha :)

Igatahes mina arvan ja soovitan,et kui olete vähekenegi pealehakkajad,majandage Alanyas ise,uurige-puurige ja kaubelge...
ahjaa,ja mind aitas selline mees nagu Urmas oma reisiblogiga vägagi palju http://alanya.ee/

Päikest!

Meie rentisime 1 päevaks Alanyas auto. Jäime väga rahule selle päevaga. Tiirutasime Alanya taga mägedes. Sõitsime Alanyast mere kallast mööda veidi edasi ja siis keerasime sisemaale mägedesse. Väga ilus oli. Ja imestama pani, et nii vähe kuurordist välja sõites oli juba täitsa ehe külaelu. Igal juhul nägime päris palju tavaelu ja uudistasime ka loomalaadal. Mägedes oli mitmeid koopaid, matkarajaga kanjon, jõgi mille kallas oli täis söögikohti. Auto rentisime hotellist ja maksime 40eur.

http://www.alanya.tv/en/Alanya_Pictures/AlanyaRiversPhotos/
Siin on mõned pildid Alanya ümbruse mägedest

Küsimus,kust Alanyas roller rentida ja palju on mõistlik maksta?Kui võtta näituseks nädalaks.Ja palju tahavad teise kiivri eest?
Rolleri rent ametlikult alates 20 euri päev. aga saab odavamalt. kui ilusti küsida. Bensiin on odavam, kui eestis.... Sooja 25,vesi 20 täna.