Albufeirasse, nõu on teretulnud

Hei, noor mamma koos 15 aastase tütrega 26.06. loteriiga Portugali minemas. Kavas rannalt rannale kondamine, koobaste avastamine ja linnast linna ühistranspordiga sõitmine ning, peamiselt siis - ujumine-snorkeldamine. Siit küsimused: 1.Kui turvaline on Portugali lõunarannik kahe õrna naisterahva jaoks? Kas nagu Tallinna kesklinn öösel, või nii kui Muhumaa heinamaad jaaniööl? Naljata, mõtlen siin näiteks mõne paadimehe üürimist, et merekoopaid jms põnevat uurida (lugesin, et seal pakutakse sellist võimalust). Üksi ei julge võõras kohas merele minna, või siiski.. kajakiga?!
2. Kas ja kus snorkeldamist soovitaksite, millised rannad on selleks sobivaimad? 3. Kuidas on hoovuste ja mõõnadega - kui ettevaatlik peaks seal oma käel ujudes olema? Ei leidnud millegipärast sellist infi kuskilt? 4. Kuidas on taskuvarastega lood? Kuhu randa minnes oma kuld ja kard ja pangakaardid/sularaha jätta? Rannas tahaks ka ju jätsi süüa:) 5. Kas ja kus on WiFi-t loota? 6. Ja no kui siin keegi veel samal ajal minemas, siis andke aga teada? Heast seltsist me ära ei ütle. Ja tänud juba ette kõigile, kes vastata asjalikult võtavad.

Tere, jõudsin just paar päeva tagasi oma albufeira reisilt koju. Käisin Horizon Traveliga ning tegu oli loteriimajutusega. Sattusime Minichoro apartment tüüpi hotelli, kus ainult meie kasutada olid köök, elutuba, 2 magamistuba ja 2 vannituba. Köögis oli olemaks potid,pannid,taldrikud, noad jne. Hotell oli hubane ja toateenindus laitmatu. Ma küll ei ütleks, et seal ohtlik oli, kuigi alati võib igalpool midagi juhtuda. Kondasime ka ise omapäi ringi, kuna oleme noored ning ekskursioonide tarvis just kuigi palju raha ei olnud. Tegime ka ühel päeval pika bussisõidu (1,5h) Lagosesse, kuid kahjuks saime seal olla vaid 2h, sest viimane buss tuli vara tagasi. Paadiga merele minemiseks sobib vast kõige paremini Lagos, sest kui me seal sadama juures jalutasime, nägime iga 50m tagant uut paadisõidu boxi, kus olid pildid vapustavatest kaljudest ning paatidest nende koobastes. Tõus ja mõõn vahetuvad iga 6h tagant, nii et tasub oma rannalina pidevalt liigutamas käia. Kui te hirmkaugele ei kavatse ujuda, siis pole hullu midagi. Taskuvargaid me ei kohanud ning dokumendid ja suuremad rahad jätsime hotellituppa, ära peidetult. Jäätiseraha saab edukalt taskusse jätta. WiFi kohta ei oska nõu anda.

Head reisi!

Tuli veel meelde, et bussipilet Lagosesse ja tagasi maksis kokku ~10euro kanti ;)

Käisime möödunud suvel naiste seltskonnaga ja mina hindaks turvalisust pigem sarnaseks Muhumaa heinamaadega :) Ok, natuke paremaks, sest alati on käepärast väga abivalmid inimesed. Vargaid ei kohanud, midagi ei peitnud rannas ega hotellis. Liikusimegi peamiselt ühiskondliku transpordiga. Tellisime ainult Sevilla ekskursiooni ja džiibisõidu (Carlos oli super - kui juhtute nägema, siis tervitage!). Lagos on ilus, Cabo de Sao Vicentele marssisime Sagresest jalgsi, aga eriti armas (ja kõik muud head sõnad) on Alvor! Laevasõidu tellisime ka, ise me eriti meremehetüüpi naised ei olnud... Tõusud-mõõnad on võimsad, koopad ja kaljud fantastilised, aga ilma asjatundjata siiski neid altpool avastama minna ei julgeks.

Tänud! Sellest on juba täitsa abi, tunnen end kohe kindlamalt. Inglisekeelsed reisipäevikud kiidavad ka kohta üsna turvaliseks, kuigi hoitatakse ka sagedaste autodesse sissemurdmiste eest (isegi nend eoma ametlik veebikülg). Siiski tahaks hirmasti teada, kas sealkandis snorkeldamist saab harrastada, kui need tõusud-mõõnad nii sagedased ja vägevad on?! Mhm, tassida või mitte tassida maske-lesti kaasa? Vaat selles on küsimus:)

Ei oska ei hotellide ega ka snorgeldmise koht amidagi vastata, kuid seal elanuna vôin kinnitada, et on turvaline (mis yldse tâhendab "turvaline"?) ja odav omapaed ringi kâia-sôita. Yks ytlemta kena kohakene, kui natukene turistidest eemale hoida.

Olen ise kohalik. Turvalisusega on nii, et üldiselt päris turvaline. Kuigi paar nädalat tagasi pandi mul ratas pihta otse rõdult. Rõdu on mul kahjuks maapinnaga samal tasapinnal ja lolli peaga ei märganud ka ratast ketti panna. Nii et päris 100% muidugi pole miskit kindlat.

Wifiga on suht keeruline. On olemas, kuid meeletu hind üldjuhul. Olen kuulnud 5 eurisest tunni hinnast näiteks. Albufeiras levib kusagil piirkonnas ka tasuta, kuid ainult kusagil kesklinnas.

Snorgeldamas pole käinud, kuid Albufeira sadamast väljub palju igasuguseid paate, mis mõeldud turistidele. Mõni kindlasti teeb ka snorgeldamisretkeid. Meenub selline nimi nagu Mara Cruises.

kõigile. Täna öösel siis minek:)