Viimased kommentaarid

Merutile. Mina lendasin EasyJetiga Londonisse, öö olin Stanstedi lennujaamas ja varahommikul siis Ryanairiga Oviedosse (st Asturias Airport, mille lähim linn on tegelikult Aviles).

Miks sa siis öömaja ära ei broneeri? Hostelworld.com pakub päris soodsaid kohti.

Oviedos me ei käinud. Põhjatee viimasele kolmandikule peale minnes alustasime Avilese lennujaamast, millele lähim külake on tegelikult Ranon. Ekslesime natuke, sest olime Portugali teel hea märgistusega ära hellitatud ja ühtegi kaarti kaasas ei olnud, peale väljaprinditud Camino-jupikeste.

Õhtuks jõudsime küll Soto de Luinasse, aga sealne pisike albergue oli viimaste põranda-kohtadeni täis majutatud, nii et magasime maja ees lageda taeva all. Kokku oli ehk isegi üle 10 inimese, kes majja ei mahtunud, sest tuletõrje pidi rangelt nõudma väljapääsude vabaksjätmist. Teisel päeval ekslesime ka ning sattusime plaanitud Cadavedo asemel Cudillerosse, mille eest tänan Caminot, sest ilusamaid kohti olen vähe näinud. ÖÖbisime seal erapansion Alveris sümpaatse vanahärra juures, kes oli ise ka nooruses rändurmees olnud ning saime temalt ilusad punased templid passidesse (kellel need eelmistest rännakutest olemas olid).

Kolmandal päeval ekslesime jälle, aga suutsime isegi oma plaani ületada. Siestat pidasime Luarcas ja jõudsime õhtuks Pinerasse. Kui nüüd õigesti mäletan, siis sealt albergue´st sai passid osta ja magama mahtusid katuse alla ka kõik, kuigi mõned fuajeesse põrandale... paistis olema üks vana koolimaja, vee ja köögita. Põhjateel tundubki olema raskusi orienteerumisega, sest märgistus pole suurem asi. ÖÖmajadega ka kitsas. Aga ilu on see-eest tohutult palju!

Ribadeost tahtsime kaarti osta, aga need olid kogu linnas otsa lõppenud. Siis aga algas Galiitsia, väga hea märgistusega! ja ´mapa´ olekski kasutu olnud... Albergue´dega ka pärast Ribadeot enam probleeme ei olnud. Veel. Enne Ribadeot ööbisime Tapia de Casariegos, kuhu jõudsime läbi valu ja vaeva ekseldes siesta-aegsed tunnid piki lõputuid "maisiteesid", aga jällegi üks maailma ilusamaid kohti kõrgel kaldapealsel, parasjagu käimas rahvalikud pidustused. Teed Tapiasse peetakse mõnedel juhistel alternatiivseks ja kõik sinna enne Ribadeot ei pööra. Aga soovitan!

Hirmus pikk kiri sai. Ehk keegi viitsib lugeda.

Kas ma saan millestki valesti aru, aga näib et Easybus enam Stanstedist Victoriasse ei sõida? Vähemalt pileteid ei saa sinna broneerida alates 17. jaanuarist.... (Loodan väga, et eksin.)

Ei usu, et enam odavamalt saab, kui EasyJetiga Londonisse ja samast lennujaamast Ryanairiga Corki.

Võilillele siis Buen Camino! Seda soovi kuuled teel kümneid kordi :) Huvitav oleks kohtuda nii juhuslikult...

Põhjateed alustan mina 12.juulil Asturiase lennujaamast. 24-ndal suure tulevärgi ajaks peaks jõudma Santiagosse. Võilill, sinuga vist umbes samal ajal?

Mina olin näit Manofas.... Damrakil (st kesklinnas), raudteejaama lähistel, odav, rikkalik hommikusöök hinnas. Aga kui ootad erilisi tubaseid mugavusi, siis ei sobi :)

Kontakt meiega - Me saame aidata - KKK lk valitud keeles - "talk to us" link. Muud võimalust minu teada ei ole...

Vähemalt sama turvaline kui Eestis.

Ostsin eile just Bookinghouse kaudu Airbalticu piletid. Kirjutatud oli, et sellel lennul küll midagi ringi vahetada ei saa ja pileti hinnast kompenseeritakse vajadusel 27.- EEK :)

Märtsi keskel eelmisel aastal oli Barcelonas sooja umbes 15-22 kraadi sõltuvalt kohast ja kellaajast. Käisime enamasti kergetes joppides, vahepeal ka t-särgis (näit Güelli pargis). Mere katsusime ära põlvini vees, aga see oli ikka külm küll.

Tänud õpetuse eest challengergirl! Ei olnud minagi kursis Manage My Booking võimalustega. Eelmisel aastal tahtsin üht nime muuta (A passenger name can be changed online at the rate of £95/€100 or via the airport or reservation centre at the rate of £142.50/€150), aga lend ise oli odavam.... Muud muudatused on võib-olla mõttekamad.

Tagasi kindlasti ei osteta. Pakutakse mõningaid võimalusi ümbervormistamiseks, mis tundub aga mõttetu, sest asjaajamine käib telefoni teel (tasuline loomulikult), maksta tuleb trahv, hinnavahe jms.... Ise lasingi möödunud aastal ühe pileti raisku minna ja ostsin lihtsalt uue. Tuli kokkuvõttes odavam. (Samas ei väida küll kindlalt, kas kõikidel reisidel samad tingimused.)

Algajale on reisibüroo ehk mugavam küll (kuigi ma ei tea, kui algaja oled:)), aga ise korraldades võimalused piiramatud. Lähed, kuhu tahad, millal tahad, ise tead, mille eest ja kui palju maksad. Kui otsid odavamat lendu või majutust, ei pea tasuma büroole nn asjaajamiskulude eest - nemad tahavad ju ka palka saada...

Reisibüroosid ei kasutaks üldse. Piletid broneeri otse lennufirmast. Suht odav on näit http://www.airbaltic.com/public/index.html Ise käisin Finnairiga, kui oli soodusmüük, aga sellele pead peale passima. Kui tahad eesti keeles asju ajada, võta Estonian Airist....

Mitte midagi ei ole teinud ja probleeme pole kunagi juhtunud olema. (Kotiga lennukordi ikka nii rohkelt, et ei viitsi kokku lugeda:)

Easyjetiga ehk Londoni kaudu? Londonis peab küll lennujaama vahetama. (Eelmisel suvel sain alla 1000 eeki läbi Berliini, aga seda võimalust enam ei ole.)

Hind on ju võetud kahe koti ja check-ini eest. Üks pagasiühik maksab minu teada 10 eur ja lennujaama check-in 5 eur. Kui tahtsid kahele, siis nii ta sul ongi topelt. Lihtsalt sõna "bag" pole mitmusse pandud, vaid kui seletus seal lihtsalt.

e-mailile tuli mul ka kinnitus sealt üpris hilja, vist oli üle nädala möödas bronnimisest. Aga broneeringu numbrist ja su dokumendist peaks ju piisama check-inis. Ei tulnud ise selle pealegi, et pabistama hakata...

Olime kuue inimesega: http://apartmentsunio.com/es/welcome Julgen soovitada - korter kõige vajalikuga kesklinnas, hind normaalne. Meil oli 2 magamistuba ja elutuba köögiga. Aga neil on ka väiksemaid apartemente...

Lennujaama väljapääsude juures on erinevate bussifirmade müügiletid. Easyjeti bussiga möödunud suvel edasi-tagasi maksis 13,5 naela. Taheti teada ka täpset tagasitulekuaega. Piletid müüakse nii broneeringuga kui ka otse letist arvestusega, et kõik ostjad just talle määratud bussi mahuvad. Vajalik oli esitada dokument ja anda telefoninumber :)

Broneerisin lennu inimesele nimega Lahtvee pool aastat ette. Vahepeal jõudis see kodanik võtta uueks perekonnanimeks Veelmaa, passis muidugi ka. Enne lendu leidsime, et on odavam osta uus pilet, kui hakata broneeringus nime muutma. Printisin siis uue broneeringu vana nimega paberi teisele küljele, kus veel 3 teiste reisijate nime lisaks. Üllatuseks aga tehti chek-in mingi küsimuseta vana nimega broneeringu järgi passis oleva uue nimega. Kas asi selles, et tähed mõlemas nimes suuremas osas samasugused :)

Käisime möödunud suvel naiste seltskonnaga ja mina hindaks turvalisust pigem sarnaseks Muhumaa heinamaadega :) Ok, natuke paremaks, sest alati on käepärast väga abivalmid inimesed. Vargaid ei kohanud, midagi ei peitnud rannas ega hotellis. Liikusimegi peamiselt ühiskondliku transpordiga. Tellisime ainult Sevilla ekskursiooni ja džiibisõidu (Carlos oli super - kui juhtute nägema, siis tervitage!). Lagos on ilus, Cabo de Sao Vicentele marssisime Sagresest jalgsi, aga eriti armas (ja kõik muud head sõnad) on Alvor! Laevasõidu tellisime ka, ise me eriti meremehetüüpi naised ei olnud... Tõusud-mõõnad on võimsad, koopad ja kaljud fantastilised, aga ilma asjatundjata siiski neid altpool avastama minna ei julgeks.