Alkohol ja tubakas

Tere. Lähen kahe nädala pärast esimest korda elus lendama. Riia-London. Ryanair. Lähen külla sõbrannale, kes palus kaasa võtta 4 plokki tubakat, Vana Tallinn ning peenleib. Küsimus oleks,et kas need asjad lastakse käsipagasis lennukile viia? Mul ainult käsipagas ongi. Kas nende eest tuleb mingit maksu tasuda?

Üks blond küsimus veel. Ostsin piletid internetist ja kui ma nüüd lennujaama lähen, kas siis toimub check-in? Ja kas kohapealne check-in maksab 10£ ja läbi interneti 5£?

Suured tänud kõigile,kes võtavad vaevaks vastata.

Kõigepealt soovitaks sul lugeda eelmisi teemasid, proovi kasutada otsingut sõnade "Suurbritannia + alkohol", "ryanair + check-in" jne. Nendel teemadel on korduvalt arutatud ja põhjalikuma soovi korral midagi teada saada leiad vastused sealt.

Tubaka kohta: http://www.emta.ee/?id=3140 ühtlasi tasub kogu sealne maksuameti info läbi lugeda.

Vedelikke käsipagasis vedada ei tohi, kui need ei ole alla 100 ml (ja eraldi kotis) või ostetud lennujaamas peale turvakontrolli. Minu mäletamist mööda oli Riias peale turvakontrolli täiesti võimalik osta Vana Tallinnat, seega seal on sinu võimalus. Kui Sa Eestist kaasa võtad, siis võetakse see turvakontrollis ära või pead andma ära antavasse pagasisse. Jälgi, et su kott ei oleks suurem, kui käsipagasi jaoks ette nähtud (suhteliselt täpselt). Oneline check-in ei maksa midagi, kui sul ei ole äraantavat pagasit - teed netis ära ja prindid selle paberi välja. Seejärel kõnnid Riia lennujaamas otse turvakontrolli.

Tere! Sõidan Czech Airline'iga läbi Praha ja Abu Dhabi Bangkok'i. Tahan minna ainult käsipagasiga ja võtta muuhulgas kaasa kingituseks kümmekond väikest Vana Tallinna pudelit. Ei suuda kuidagi tšehhide kodulehelt välja lugeda, kas tohin 10 x 4cl kaasa võtta? Kas piisab, kui see on nt pakendatud eraldi väiksesse kotti või on tegemist alkoholiga ja sellega on teised lood? Kes teab?

Tallinnas ja Prahas kehtivad tavalised käsipagasi nõuded - kõik kuni 100 ml suurused vedeliku anumad peavad mahtuma 1 l suurusesse kilekotti ja see kott peab olema pealt kindlalt suletud. Vaata näiteks Estonian Airi lehelt, reeglid on täpselt samad. Kui see tehtud, siis järgmine küsimus on, et kui palju alkoholi lubatakse Taisse sisse tuua. Seda saab teada Tai tolli lehelt.

Ma mõõdaks ikka ära, kas kõik need 10 pudelit mahuvad sinna 1l kotti, pudelid võtavad ka ju ruumi. Ja kas sa peale nende pudelite siis rohkem vedelikke kaasa ei taha võtta? Sul tohib kokku ainult 1l vedelikke olla.