Viimased kommentaarid

Hei! Piletid said ostetud siiski Estravel online'ist ja uue passi teen enne sõitu ära - passi numbri saab hiljem andmetes ära muuta. Uut passi varsti nii ehk naa vaja ning reisil ka rahulikum. Aitäh kõigile kaasa mõtlejaile!

To: Travellers from Estonia, miks välisministeeriumi (VM) infot ei tasu usaldada? Helsingi saatkonnast vastati mulle samamoodi: "The passport has to be valid six months from the date of your arrive Thailand" ehk pass peab kehtima saabumise hetkest 6 kuud. Minul on veidi enam kui 6 kuud, lihtsalt tagasituleku puhul hakkasin kahtlema, sest siis vähem kui 6. Või olen millestki valesti aru saanud?

Saatsin eile Helsingi Tai saatkonda küsimuse:
I am planning to travel to Thailand next Month, returning on or around March 25. My passport is valid until 11.09.2018 which means it will be valid two weeks less than six months at my departure. Could you please confirm that it is okay?
It will be valid more than six months at entry.
Sain vastuse:
What date will you arrive Thailand? The passport has to be valid six months from the date of your arrive Thailand.
Nii et - korras! Kavatsen probleemide puhul näidata seda kirja. :)

GeorgK, plaanin osta Momondost... see vist üsna inimtühi firma, pigem netisüsteem?

Olgu. Tuleb passi uuendamine siiski ette võtta. Aga kui piletid on ostetud praeguse passi andmetega ja reisile lähen uuega, kas võib tekkida probleem?

Riiki sisenedes on mu passil aega küll – veebruari teises pooles alustan ja pass kehtib septembri keskpaigani ehk siis peaaegu 7 kuud. Riigist väljun märtsi lõpus – sel juhul on passi kehtivus alla 6 kuu. Kas nii võib?

Kuidas riietusega? Millised on pärast kuninga lahkumist nõudmised turistidele? Mõistan, et napis kirevas ringi käia pole sünnis, aga kui tungiv on soovitus kanda musta? Kohalike järgi võiks arvata, et asi pigem kohustuslik.
Siin üks video, millest küsimus ajendatud:

Olin Tais 4 nädalat nov.-dets. 2015 ja läks alla 900€. Samas, koos vaatamisväärsustega kulub rohkem (mul on need aastate jooksul enamuses nähtud). Transpordile väga ei kulutanud (kohalik linnatransport takso asemel jne), sest viibisin vaid kolmes paigas. Kui aga ringi liikuda, võib rahulikult "local bus'i" eelistada - odavam sõit ja elamus pealekauba.
Sõin vaheldumisi tänaval kohalike juures (1-2€) ja restoranis (5-10€), õlu maitses samuti.
Odavaim öömaja Bangkokis oli 5€, kalleim 22€, Põhja-Tais Chiang Mais maksis mugav, aga lihtne öömaja keset vanalinna 5€, Pai külakeses eelistasin privaatsust ja vaadet ning maksin umbes 10€ bungalow eest. Olen üksi reisija, nii et kui kahekesi lähed, saad öömaja hinnad pooleks teha.
Aastate eest tegin sama trajektoori läbi väikse käsipagasiga, nüüd on lisaks sellele siiski ka keskmist sorti sangadega kott muu kraami jaoks. Arvesta, et Põhja-Taist soovid sa kindlasti kaasa osta kohalikku tekstiili, mangopuust kausikesi jms, mis võtavad tagasiteel su kotis ruumi. :)

Oh! Siis ju ikka tore lugu küll. Ma nagu teadsin midagi, aga ei uskunud, et nii lihtne! :)

Hei! Ma pole varem Suwarnabhumi lennujaamas viisat teinud - kuhu seal täpsemalt minema peab ja kui palju umbes aega läheb?
Edasi-tagasi pilet on ette näidata ja reis veidi alla 30 päeva.

Jah, paari-kolme päevaga käib ära ainult Koh Changil - see on Bangkokist hästi toimima pandud liin. Ometi räägivad mõned veel tänapäevalgi, et Tais leidub Robinsoni-tüüpi saarekesi. Aga LP neist muidugi ei iitsata. :)

Tere Naksitrall! Kas oskad ehk soovitada Bangkokist Hua Hin'i suunas jäävaid saarekesi? Selliseid, kuhu paariks-kolmeks päevaks Bangkokist lebotama minna ja mis poleks eriti shopingulised ja basseinidega?
Aastaid tagasi sai kiiresti ja mugavalt Koh Changil käidud, aga kaardi vasaku poole rannik veel avastamata. Chang nati "touristy" juba ka.

Mina olen alati võtnud umbes 500 bahti lennujaamast hotellini jõudmiseks ja siis suurema portsu (nt 10000 bahti) ATM-ist - sellest elab rahulikult mõnda aega. Kursid on igal pool erinevad ja automaadi teenustasu nii palju ei märka, kui harva kasutada.

Ise küsin ise vastan :) Helsingi tai saatkonnast tuli vastus:
Visa can be applied from Royal Thai Embassy Helsinki.
Mispärast Stockholmi suunati, vot ei tea.

Stocki ei saa ju saata, nagu just viitasin. Posti teel taotlusi vastu ei võeta.

VM veebikonsul andis FB-s teada, et "Kui viibimine ületab 30 päeva tuleb taotleda eelnevalt viisa Tai saatkonnast Stockholmist", aga Stockholmi saatkond kirjutab konkreetselt: "The Embassy DOES NOT accept nor return visa application BY POST". Appi! Kas kellelgi on kogemusi viisa korraldamisega iseseisvalt? Vanasti saatsid tähitud kirjaga passi/raha jm Helsingi saatkonda ja said 10 päeva pärast passi koos viisaga tagasi.

Sain Helsingi Tai saatkonnast sellise vastuse:
"If your stay in Thailand will be longer than 30 days should apply tourist visa in advance or go out of Thailand within 30 days".

Tervist! Lähen veebruari lõpus Taisse ja olen kohapeal 33 päeva. Kas targem oleks saada see 30-päevane tasuta viisa ja maksta tagasiteel lennujaamas kolme üle aja oldud päeva eest?
Või teha enne sõidu lõppu viisa uuendus, juhuks kui nt dokumentide kontroll viimase 3 päeva jooksul tuvastab, et mu 30-päeva viisa on lõppenud? Ja sellisel juhul - kas "visa run'i" saab teha ainult piiril või ka näiteks Chiang Mai lennujaamas? Allpool on see küll kirjas, aga ma poleks siis sel juhul ju enam maale siseneja. Kas sinna õige leti juurde pääseb?
http://www.estravel.ee/static/services/visa/conditions/viisatingimused.php?country=th

Kavatsen Taisse minna veebruari-märtsi paiku ja hakkan peagi piletit ära ostma. Märkasin aga, et mu pass lõpetab kehtivuse 18. juunil 2014, seega 3 kuud peale reisi. Mis arvate, kas see on OK? Oleksin nagu kuulnud 6 kuu reeglist, aga ei tea sellest täpselt.
Jõuan muidugi uue passi teha, aga piletite ostmisel jäävad kirja praeguse passi andmed...

to optimus:
Air China'l 24. veebruarist 19. märtsini 543 euro eest Bangkoki, vt. http://seljakotirandur.com/uudised

Märtsi lõpus hakkab temperatuur sisemaal +35 kanti jõudma. Eelmisel aastal oli aprilli alguses nii 38 kandis. Kui aprilli keskel koju jõudsin ja kirjutasin, kuidas meil linnud siin laulavad, vastas kohalik, et neil linnud v e e l laulavad ja 40 kraadi on käes. Aga muidu on kena. Kui oled adrenaliinihuviline, siis aprillis on Songkran ka - küsimata jahutus veepangede kaelakallamise näol.