trip-krainetrip-ukraine-dark
Viimased kommentaarid

Aitäh! Edaspidi teen siis nii jah.

Kuidas siin sõnumit kustutada saab?! Küsisin ennist midagi, mille vastuse mõtlesin ise järgmisel hetkel välja. Tahtsin postituse, kui tarbetu, kustutada, aga võimalus on vaid muuta.

Üritasin. Malta lennujaama tänavanime ja -numbriga läks keeruliseks...

Huvitav, kui kõigil koduvälistel reisidel läheb vaja PLFi, siis miks ma ei näe siin tohutut nõuandetulva?! :))

Nojah, aga see PLF ei lase toimingut enne lõpetada, kui aadressi pole. St koodi enne meilile ei saadeta, kui kõik väljad pole täidetud.

Teatan pidulikult, et Ryanair saatis mu kontole eile, 10. septembril, lennupiletite tagasimakse! Reis Tallinn-Berliin-Tallinn pidi toimuma mai algul. Saagasse mahtus mitmekordselt voucher'i-pakkumisi, dialooge kodulehe-robotiga, mis mitte kusagile ei jõudnud ja sealsamas isegi broneeringu olematuks kuulutamine. Edenema hakkas asi siis, kui proovisin viimast õlekõrt ja kirjutasin Ryanair'ile FB-sõnumi. Pärast seda muutusid nad ootamatult viisakaks ja saatsid lausa meili, milles kinnitasid mu tagasimakse soovi aktsepteerimist ja palusid kannatlikult oodata. :) Niisiis - ära iial ütle iial.

Nojah, eeldaks, et kui ka pool aastat vaja oodata, annab firma endast aegajalt märku ja kinnitab, et klienti pole unustatud, lihtsalt aega läheb. 

Järelikult poole aprillini püsisid nad veel teadvusel, edasi jooksis juhe kokku (24.04 mu lendude tühistamisteade ja senisega vastuoluline jutt). 

Muide, veebruaris pileteid ostes tegin omale pääsu Ryanairi kodukale, et hea siis lennuinfot jälgida. Praegu näen, nagu ma poleks nendega kunagi seotud olnudki - kirjas pole ka mitte mu tühistatud lende, rääkimata muust.

Ma tean, et te teate, et info on vastukäiv, aga kuna mu lend oleks olnud homme, siis võtsin saaga kokku ja hakkasin Ryanairile kirjutama. Irooniline on, et ametlikku aadressi nende kodukal nagu polegi, aina chat või spets vorminguga online-kiri. Kas keegi teab mõnd toimivat aadressi? Kokkuvõtlikult: 8. 04 teade, et võimalus 31.08-ni vahetada reis mõne teise lennu vastu. ___ 15.04 uus teade, 1. variant: Apply for a refund + link (kasutasin!) + lause, mis nagu annaks veel lootust? - Refunds will be processed within 20 working days back to the form of payment used for the original booking. ja 2. variant: Change your cancelled flight. Tagasimakse taotlusele tuli samal päeval vastus: Due to the high volume of flight cancellations due to COVID 19, we are experiencing an unprecedented high volume of requests. We are currently working through the backlog and ask that you please bear with us. Please do not resubmit your request. Thank you for your patience and understanding. Kas see peaks mõjuma nagu kinnitusdokument?  ___ 24.04 tuli ametlik lennu tühistamise teade ja pakuti voucher ja mittenõustumise puhul võis teha kontaktimiseks click here, millele ei tulnud kunagi vastust.

Sama siin: taotlesin refundi; öeldi, et läheb kaua; täna saabus voucheri pakkumine; robot ei vasta; "please stay connected"... Kusjuures oma meelehärmiks ei leidnud ma Ryanairi lehel enam oma bookingunumbrit, justnagu polekski nendega asju ajanud. Samuti saatsin märgi maha jätmiseks kirjad eelpool (Toomas51) toodud aadressidele, aga vastu tuli vaid MAILER-DAEMON@ryanair.com, millel pikk rodu pöördumisvõimaluste lehekülgi. Hoian Tripi vestlustel silma peal, vast on abiks.

Aitäh kommenteerijatele! Varun siis kannatust. Pilet Berliini 5. maiks.

Ka minule saadeti 8. aprillil teade, et võimalused on sellised:

· You can change your flight to any date in the next 3 months, up to Aug 31 2020.
· The flight change fee will be waived in full.
· You will only have to pay the difference in fare.
· This flight date change will only apply to the route you have already booked.
· Please do not try to change to another date in May.

Hei! Piletid said ostetud siiski Estravel online'ist ja uue passi teen enne sõitu ära - passi numbri saab hiljem andmetes ära muuta. Uut passi varsti nii ehk naa vaja ning reisil ka rahulikum. Aitäh kõigile kaasa mõtlejaile!

To: Travellers from Estonia, miks välisministeeriumi (VM) infot ei tasu usaldada? Helsingi saatkonnast vastati mulle samamoodi: "The passport has to be valid six months from the date of your arrive Thailand" ehk pass peab kehtima saabumise hetkest 6 kuud. Minul on veidi enam kui 6 kuud, lihtsalt tagasituleku puhul hakkasin kahtlema, sest siis vähem kui 6. Või olen millestki valesti aru saanud?

Saatsin eile Helsingi Tai saatkonda küsimuse: I am planning to travel to Thailand next Month, returning on or around March 25. My passport is valid until 11.09.2018 which means it will be valid two weeks less than six months at my departure. Could you please confirm that it is okay? It will be valid more than six months at entry. Sain vastuse: What date will you arrive Thailand? The passport has to be valid six months from the date of your arrive Thailand. Nii et - korras! Kavatsen probleemide puhul näidata seda kirja. :)

GeorgK, plaanin osta Momondost... see vist üsna inimtühi firma, pigem netisüsteem?

Olgu. Tuleb passi uuendamine siiski ette võtta. Aga kui piletid on ostetud praeguse passi andmetega ja reisile lähen uuega, kas võib tekkida probleem?

Riiki sisenedes on mu passil aega küll – veebruari teises pooles alustan ja pass kehtib septembri keskpaigani ehk siis peaaegu 7 kuud. Riigist väljun märtsi lõpus – sel juhul on passi kehtivus alla 6 kuu. Kas nii võib?

Kuidas riietusega? Millised on pärast kuninga lahkumist nõudmised turistidele? Mõistan, et napis kirevas ringi käia pole sünnis, aga kui tungiv on soovitus kanda musta? Kohalike järgi võiks arvata, et asi pigem kohustuslik. Siin üks video, millest küsimus ajendatud:

Olin Tais 4 nädalat nov.-dets. 2015 ja läks alla 900€. Samas, koos vaatamisväärsustega kulub rohkem (mul on need aastate jooksul enamuses nähtud). Transpordile väga ei kulutanud (kohalik linnatransport takso asemel jne), sest viibisin vaid kolmes paigas. Kui aga ringi liikuda, võib rahulikult "local bus'i" eelistada - odavam sõit ja elamus pealekauba. Sõin vaheldumisi tänaval kohalike juures (1-2€) ja restoranis (5-10€), õlu maitses samuti. Odavaim öömaja Bangkokis oli 5€, kalleim 22€, Põhja-Tais Chiang Mais maksis mugav, aga lihtne öömaja keset vanalinna 5€, Pai külakeses eelistasin privaatsust ja vaadet ning maksin umbes 10€ bungalow eest. Olen üksi reisija, nii et kui kahekesi lähed, saad öömaja hinnad pooleks teha. Aastate eest tegin sama trajektoori läbi väikse käsipagasiga, nüüd on lisaks sellele siiski ka keskmist sorti sangadega kott muu kraami jaoks. Arvesta, et Põhja-Taist soovid sa kindlasti kaasa osta kohalikku tekstiili, mangopuust kausikesi jms, mis võtavad tagasiteel su kotis ruumi. :)

Oh! Siis ju ikka tore lugu küll. Ma nagu teadsin midagi, aga ei uskunud, et nii lihtne! :)

Hei! Ma pole varem Suwarnabhumi lennujaamas viisat teinud - kuhu seal täpsemalt minema peab ja kui palju umbes aega läheb? Edasi-tagasi pilet on ette näidata ja reis veidi alla 30 päeva.

Jah, paari-kolme päevaga käib ära ainult Koh Changil - see on Bangkokist hästi toimima pandud liin. Ometi räägivad mõned veel tänapäevalgi, et Tais leidub Robinsoni-tüüpi saarekesi. Aga LP neist muidugi ei iitsata. :)