Alžeeria reis

Juhul kui kellegil on soov minna Alžeeriasse siis väga soovitan see teha, eriti lõuna Alžeeria Tadrart piirkond on väga ilus ja praegusel ajal turvaline. Seal on tohutult kõrged düünid (ca 8-10 korruseline maja).Viisa: viisa on väga lihtne saada Alžeeria saatkonnas Varssavis. Viisa saamine (ilma kutseta) iseseisvalt on väga keeruline ja protsent, et saate viisa on minimaalne, seega soovitan valida ametliku Alžeeria turismifirma ning paluda neid teha Teile kutse. Minu viisa menetlemine võttis aega  1 nädal. Lõuna Alžeeriasse reisimiseks on vajalik Alžeeria siseministeeriumi eriluba. Antud luba tagab turismifirma, kes saadab antud luba otse saatkonda Varssavisse.NB! Ainuke suur miinus viisa taotlemisel on tasumine viisa eest. Saatkond võtab vastu tasu ainult sularahas (pangakontot neil pole). Seega kas lähete ise Varssavisse ja maksate sularahas viisalõiv või kui Teil olemas seal keegi tuttav, siis võite teda paluda dokumendid saatkoda viia ja viisalõiv maksta (enne muidugi saadate kõik vajalikud dokumendid ja raha antud inimesele). Mina rakendasin seda teist varianti. Turvalisus:Põhja Alžeerias - ei saa öelda, et tundsin ennast väga turvalisena, kuid jalutasin nii päevasel kui ka öeisel ajal Alžeeria pealinnas ja mind keegi ei puutunud. Aga soovitan ikka öisel ajal hotellist mitte lahkuda. Päevasel ajal üksinda jalutades tuleb olla ikka ettevaatlik ja inimtühjadesse kohtadesse mitte sattuda.Lõuna Alžeerias (Tadrart) - tundsin ennast kordades turvaliselt kui põhja Alzeerias.Hinnad:Hinnad poodides on samaväärsed nagu Eestis.Valuuta vahetus:Parim variant on raha vahetada hotellides.Parem reisimise aeg lõuna Alžeeriasse:mina valisin oktoobri keskpaik, kui päeval ilm ei ole väga kuum ja ööd ei ole ka veel külmad (öösel kõrbes magasime magamiskottides madratsite peal). Samuti oktoobri algus on turismi hooaja algus ning turiste ei ole palju ja saate ennast tunda üksinda nagu Marsil:)Kaart koos minu reisi teekondade, piltide ja huvipunktidega:https://www.google.com/maps/d/viewer?mid=1NI7hxUduphWlVlNLk7BtkoOMQng&ll=44.98843752703173%2C13.695198499999947&z=4

Mul oli kohalik kontakt kes viitsis mulle kutse välja ajada, pidi selleks kuskilt kohalikust institutsioonist miskit templeid koguma ja siis oli see paber vaja DHL iga Varssavisse saatkonda saata minu avaldusele lisaks. 

Üks nõuanne on vahetada eurodes sularaha kohapeal niiöelda mustal turul.  Vahetuskurss on 30% soodsam kui leiad usaldusväärse allika võrreldes ametliku kursiga mida pakuvad pangad, hotellid või ATMid. Muidugi kulub siin usaldusväärne kontakt ära kes selle rahavahetuse aitab ära korraldada, niisama tänavalt seda otsima minna poleks osanud ja see oleks võinud ka jamaga lõppeda.

Elukallidus on odavam kui Eestis, kütus maksis 15 senti liiter ja nii me sõitsimegi koos kahe kohaliku ja rendiautoga Alziirist Tamanrassetisse ja tagasi, kokku 4000+km. Kordagi ei tundnud, et oleks kuidagi ebaturvaline õhkkond olnud. Pigem tuli korrakaitsate poolt asjatut jooksutamist ja bürokraatiat ette. Teedel on tihti sandarmi ja politsei ekipaazid kes juhuslikult autosid kontrollivad, aga ka nemad on sõbralikud. Inglise keelega võib hätta jääda.

Panin ühe lohaka video reisist kokku: https://youtu.be/ZvnHfll7noc

3
0

Miks just Alžeeria ? Mi seal on/või ei ole, mis teistes araabia riikides ? Või oli lihtsalt üks eksootiline paik isiklikult reisikaardilt puudu ?

2
0

https://www.ft.com/content/c493891c-307c-11ea-a329-0bcf87a328f2

Kunagi elas sadamalinnas Algiers 250 000 islamiusulist kes pidasid 100 000 kristlastest orja, enamus prantslased ja itaallased . . .   Oh seda internetti.

0
0

Sorri, link on tasuline.  Aga kellel huvi, siis Google 

William Dalrymple Algeria

0
0

DrRock: reis oli tööalane, korjasin proove teadustööks, oli mitmeid põhjusi miks Alzeeria oli sobilik piirkond selleks.

1
0

Ok, selge on.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased