sergeip

Uus kasutaja, liitus Tripiga 1 aasta tagasi

1 meeldimist
0 postitust
6 kommentaari
Viimased kommentaarid

Algul lajatati hinnaks 550, aga peale põgusat vestlust tuli hind  kiiresti allapoole.

Ja korraldaja koostas meile sellise paketi kus enne Masai Mara juurde jõudmist ööbisime Lake Naivasha juures, olles eelnevalt külastanud Hells Gate rahvusparki. Kokku kolm ööd (üks järve ääres ja kaks Masai Mara juures), Hells gate külastamine, transport uksest ukseni ja toit oli 470 dollarit nägu.

Meil juhtus selline korraldaja nagu http://bluemountaintrekking.com/ See telk-elamu koosneb on hübriid kahest osast, vundamendil bangalo kus vets ja duss ja selle ette, plekkkatuse  alla on sõjaväe telk sätitud. Voodid olid puhtad ja mugavad, aga muus osas on nagu Aafrika ikka- personal on püüdlik ja sõbralik, aga ükski asi ei tööta päris nii nagu peaks või ei tööta üldse :) Dussis vesi nirises 24/7, vetsus vee peale tõmbamiseks peab erilisi torulukksepa peentehnikaid kasutama jne.  Aga olmetingimused saab täpselt rahakoti järgi paika panna, võib korraldajalt küsida kallimaid majutusi, seal pole käinud, ei oska kommenteerida kas seal on kõik tipp-topp või mitte. Pakkuja saab sulle leida täpselt sellise majutuse nagu soovid.

Ahjaa, veel üks märkus, mugavam on siiski kui on kohalik raha käepärast.  Mõni pood dollareid ei aksepteerinud ja mõnes kohas hakati kurssi meelevaldselt enda kasuks arvutama.

Sai ka väike Keenia reisi ette võetud (oktoober 2018). Kuna siinsest foorumist oli mul info otsimisel abi panen oma kogemuse lühidalt kirja, ehk on kellegi sellest tulevikus abi.

Mis Nairobisse ja selle ümbrusesse puutub siis külastasime kaelkirjaku keskust, orvuks jänud elevantide hoiuala, Mamba küla, Kibera slumm, konverentsikeskuse katus jne külastatud. Kaelkirjakud jätsid ehk eredaima mulje ja eks slumm ole ka maailm omaette.

Tegime tüüpilise rannik-safari kombo. Käisime Lamu saarel Shela külas. Võtsime ette ühe snorgeldamis-paadisõidu. Sealsed korallriffid pole suuremad asjad, aga paadiretk suuresti purjede abil oli igati meeldiv kogemus, lisaks grillimine ja lõunasöök merel. Ühel teisel päeval võtisme ette mõnetunnise kalaretke mangroovide äärde, saime väikese barrakuuda ja astelrai, üks kala läks minema. Pakkujaid ei ole kohapeal raske leida. Austreid käsime ka korjamas ja sõime kohapeal, aga seda tüüpiliselt turistidele ei pakuta, juhuslikult sattusime ühe vanamehe otsa kes sellega tegeles ja oli nõus meid kaasa võtma.

Safariga jäime ka igati rahule (kaks ööd kohapeal), loomi oli palju ja nägime kogu paketi ära sealhulgas ninasarvikud. Safaripakkuja saime ka kohapealt, ette ei planeerinud. Sõitsime autoga kohale (ei lennanud) mis on paras tüütu loksumine, aga ei midagi hullu, samas näeb läbilõiget Keeniast.

Hells gate rahvuspargist (https://en.wikipedia.org/wiki/Hell%27s_Gate_National_Park)  põikasime läbi, see oli safari jalgratastel, kuna seal inimesele ohtlikke kiskjaid ei ole võib seal iseseisvalt ringi sõita ja näha muid suuri herbivoore. Maastik on ka ilus, uhtorud, kaljud ja mäed. Meil oli ka giid kes meile hotspotid kiiresti ära näitas, aga nagu öeldud, giid ei ole kohustuslik ja võib omapead seigelda. Kahjuks meil aega nappis, meeleldi oleks tahtnud seal omapead pikemalt seigelda.

Nüüd mõnedest asjadest mis nässu läksid või oleks võinud väga kergesti minna. Bronnisin majutuse ja maksin rahe ette Nairobis, aga tegelane ei ilmunud välja ja telefonile ei vastanud, ühesõnaga lasi meid üle "Elysium Studio Apartments" https://www.booking.com/hotel/ke/eagle.en-gb.html?aid=304142;label=gen173nr-1FCAEoggJCAlhYSDNYBGhCiAEBmAEuuAEGyAEM2AEB6AEB-AELkgIBeagCAw;sid=8f401d18c70b0815419e5c18c13fbdbc;srpvid=342d2b8e567a000d& Pealegi ei olnud seda kohta võimalik leida (üksnes täna nimi), ükski kohalik ei teadnud sellest ja ühtki silti ei olnud.

Teiseks, Lamult saarelt tagasi pöördudes tõsteti meie lend 50 minutit varasemaks (https://www.fly540.com/), aga loomulikult ei teatanud mulle sellest mitte keegi (ei emaili ega sõnumit). Kuna kohalik paadijuht hilines jõudsime lennujaama peaaegu liiga hilja, aga õnneks ei suutnud lend siiski õigeaaegselt väljuda (hilines) nii et see lahenes viperusteta. Igatahes hoidke end siseriiklike lendudega pidevalt kursis, nad pidid suht meelevaldselt lennuaegu muutma.

Hei! Kuidas see e-viisa probleem lahenes? Mul sama asi- pending ja muud infot ei tule, lehel antud telefonid ka ei toimi.