Augustis Hispaaniasse?

Oli plaan sõbrannaga augustis Hispaaniasse minna, aga nüüd tuttav soovitab mingil muul ajal minna, et augustis on turismihooaja tipp seal ning kõik asjad lähevad megakalliks. Millal siis oleks hea minna? Ja on keegi lennupiletite hindadega kursis, et kas saaks edasi-tagasi 150 euroga hakkama? Ise vaatasin, et parimal juhul olid piletihinnad ka 49,99. Ryanairiga.

Septembri teisest nädalast on oluliselt vaiksem ja vähem rahvast vähemalt minu piirkonnas. Vesi mõnuga ujutav oktoobri lõpuni ja Ryanair ka lendab. Eks hindu saad ise vaadata endale sobivale ajale ja hinnaga, see vast mõistlikum.

Võin kinnitada, et väiksemates lahesoppides on vesi mõnuga ujutav veel ka novembris :) August on kohalikel puhkusekuu.

Jama jutt see megakallis olekust. August on suurepärane kuu Hispaanias reisimiseks, sest siis toimub palju üritusi ja puu- ning köögiviljad turul on oma parimas headuses. Hispaania põhjarannikul on augustis väga hea reisida. Semana Grande peetakse osades linnades enne rukkimaarjapäeva (Asunciõn de María) ja osades linnades pärast, nii et kultuuri ja elu ohtrasti. Samuti on hea ja odav Hispaania keskosa, kus leidub tegevust ja vaatamist igale maitsele. Augustis on ülerahvastatud Hispaania Vahemere rannik ning Kataloonia rannik ja seal on tõesti veidike kallim ning hullult puhkajaid. Kui on soov külastatada Madridi või Merida teatrifestivali, siis on august vägagi sobiv.

Tulebki arvestada, kuhu sõita Hispaanias. Kuna kohalikud puhkavad, siis näiteks Madridist kolib rahvas Vahemere äärde, megaummikud linnast välja puhkuse alguses ja uued ummikud naasmisel, kuna kõik lahkuvad-tulevad ühel ajal. Costa del Sol'is on rannad ülerahvastatud, paljud kohalikud pered püstitavad lausa telklinnakuid otse randa. August ka väga palav. Vahemere-äärses Hispaania osas on sügisel mõtekas puhata septembris-oktoobris. Aga kui teemaalgataja pidas silmas mingit muud Hispaania osa, eks siis tuleb sellele läheneda juhtumipõhiselt:)