Augustis Kõrgõzstani matkama.

Sooviks kõikvõimaliku infot matkamise kohta Kõrgõzstanis.

Kunagi (siis kui sealkant oli veel piirideta, st. ühe suure kunstliku moodustise osa), siis sai tehtud väga põnev ja keskmiselt raske matk marsruudil: Alma-Ata (Kasahstan)-Issõk-Kul'i järv (Kõrgõstan) üle Tian-Shani mäestiku põhjapoolsete ahelike (Kungey-Alatau).
Kui ainult Kõrgõstan, siis vt näiteks: http://www.tien-shan.com/

Kevadistes uudistes kunagi lugesin, et Kõrgõzstanis iga aastaga suureneb haigestumine puukentsefaliidi. On keegi sellega reaalselt kokku puutunud? Kes käinud, kas te tegite enne vaktsiini? 

Olime möödunud suvel grupiga ning puuke ei saanud, samuti ei olnud me vaktsioneeritud. Üle mägede kahjuks enam ühest riigist teise ei pääse, piirivalve võtab rajalt maha. Ainult läbi ametlike piiripunktide, viisavabalt. Soovitan linna Karakol ning selle kõrval asuvat hiigelmäge.

Palun, siin teile matkapäevik 2016 suvest.


Terskei Ala-Tau, Issõk-Kuli järvest kagus.
Baas - Karakolis.
14 päeva matka. Raja kaardid jne on päeviku lõpus olemas.

Meie kohalik tugi ja korraldaja - Igor Khanin, kiidan ja soovitan südamest.

Kirgiisias olen varem ka käinud. Mägimatkamiseks - paradiis. Ja üldse super koht. 

Reheturism, aitäh vastuse eest.

Aga mis mägedest jutt, et enam viisavaba ei saa?
Ma tegin endale plaani, siin saab matkata ilma probleemideta?
Joonistasin endale marsruudi, mida mööda käivad matkagrupid.


Ilma viisata ei saa Kasahhi - Kirgiisi piirist üle. Ehk siis marks66 marsruuti "Alma-Ata (Kasahstan)-Issõk-Kul'i järv (Kõrgõstan)".


Terskei Ala-Tau mägedes saab matkata ikka. Ma su kaardist ei saa hästi aru. Tundub, et tahad minna üle Teletõ kuru ja siis Karakoli orust edasi Ala-Kuli äärde ja sealt Altõn Arašani "kuurorti". Ilmselt tehtav, kurud on kuni 2A, aga igaks juhuks küsi kohalikelt üle, mis lumeolud ja värk parajasti on.

Mis viisast käib jutt?  

KZ ja KGZ on Eestlastele ( ilmselt kogu Shengenile) nüüd juba viisavaba. Passi lüüakse pitsatid ikkagi sisenemise ja väljumise kohta.

Käisin möödunud suvel seal tsikliga rändamas. Super Kirgiisia. Tahaks kindlasti sinna veel tagasi minna. Need mäed, teed ja kohalikud inimesed.... lahe.

Mõlemad riigid on eestlastele viisavabad.

Pidasin silmas kahe riigi vahelist mäestikku. Nõukogude Liidu ajal ei olnud selle mäestiku ületamine seadusevastane. Praegu on mäestikus hobustega piirivalvurid ning vajadusel lendab kohale ka kopter. Ka meid peeti kinni (kuigi meil oli kaasas kohalik saatja) ning kästi Kasahstani poole tagasi kõndida.