trip-krainetrip-ukraine-dark
Austraalia fenomen

Huvitav. Justkui tundub, et kuskil mujal ongi muru rohelisem. Jälgides siinseid postitusi, siis üldine mulje Austraaliast on ülimalt positiivne. Isegi majanduslangus tundub Austraalias positiivne :D On see tõsi või pettekujutlem? Oleme äkki lihtsalt nii peedistatud Maarjamaa orjatööst, et seda äärmiselt raske uskuda? Mis eesmärkidel noored sinna üldse põhiliselt suunduvad? On see töö, kool või lihtsalt elamusterohked seiklused? Teatavasti on tänapäeval keskmisel Eesti noorel eluasemelaen juba seljas. Kas seal elab siis tõesti nii ilusti ära, et oma Maarjamaa eluasemelaengi saab vähese vaevaga tasutud? Või suunduvad uutele karjamaadele justnimelt need, kellel pole midagi kaotada? ... lihtsalt tekkisid mõned küsimused, mis vajaksid valgustamist :)

Olge tublid. Nii siin, kui ka sealpool piiri.

Minu tuttavatest on läinud enamus sinna mingiks ajaks tööle ja rändama just siin enne püsivate kohustuste võtmist.

Seega pole olnud justkui mitte mingeid kohustusi Maarjamaal? (laenud, pere jne.) Vabad, kui linnud. Hmm... Huvitav, kas see oleks üldse reaalne, panna iga kuu kõrvale umbes 6-7 tuhat Eesti krooni, et maksta Eesti eluasemelaenu? Valuutakurss on hetkel 8,05082 , seega umbes 745 - 870 Austraalia dollarit igakuiselt kõrvale panna. Töötades ja seigeldes ise Austraalias? Eks palju oleneb ka elustiilist ja töökohast, kuid mis see keskmine kuupalk Austraalias üldse olla võib?

Kohustuste vabam eluperiood on üldjuhul kõige inimeste elus (peale keskkooli, akadeemiline puhkus ülikoolis, peale ülikooli, jms.)

Saatsin sulle kirja.

Ei ole ise käinud, working holiday jaoks liiga vana ka aga hiljuti üks vanem tuttav reisis Austraalias, sai kokku ka kohalike (uus)eestlastega ning tema vaimustuses ei olnud. Võibolla tegu Eesti mõistes liiga rikka inimesega (ei taba viljakorjamise mõnusid) aga mõte oli, et pole seal see marjamaa nii roheline ühti.

Tahtsin välja tuua, et on ka teistsuguseid arvamusi kui see üks ja prevaleeriv.

Ise tahaks reisil seal küll ära käia, päris kolida, nii enne äranägemist, ei sooviks.

Kui on kodulaen, siis yyrid selle korteri välja ja mingi osa laenust katab see kindlasti. Ja kui jääb mõni tuhat puudu, usun et selle saab kantud...

Keskmiselt umbes $2000 dollarit ikka kuus teenid,kui töötad täiskohaga. Seega on see 20 000 eeku. so-so. Kui sa palju ei kuluta ja elad paari sõbraga koos ja jagate oma arveid, siis võid panna kõrvale umbes 400-500 dollarit. KUi old super tubli ja teed ületunde või saad parema tasuva töö...siis rohkem!...või koonerdad rohkem!

Kuidas keegi!

Üürisin Eestis korteri välja ja saadav üür kattis pangalaenu. Peale eluasemelaenu oli mul ka õppelaen, mille tarbeks tuli aeg-ajalt rahvusvahelisi ülekandeid Eestisse teha. Tegin notariaalse volituse oma emale ajamaks kõiki ametlike asju, kes teab mis tekkivate bürokraatlike probleemide jaoks. Aga hoolimata minu kohustustest siin, sain hakkama ilusti ja veel piisavalt vahendeid säästetud Aasias reisimise jaoks. Ühesõnaga - kui hästi planeerida, on kõik võimalik. :)