Austraalia idarannik reisimiseks

Tere.

Palun andke kogemusi Austraalias reisimiseks. Küsimusi on palju.
Plaan minna kas Sydney või Melbourne. Seal võtta matkaauto ja teha mõnus trip Brisbanesse. Külastades ilusaid randu ja loodust. Brisbanes sõita edasi Valged liivarannad ja matkaauto tagastada Brisbanes.
Kus võib matkaautoga ööbida ja kas see on tasu eest või tasuta?
Kas saab võtta mõne interneti sim kaardi, et oleks internet olemas?
Kogemused matkaautode rentimisel?Kus kohast võtta jne..?
Terv.,Martin

1) Lenda parem Sydneysse. Sydney ja Melbourne vahel on pea 1000 kilomeetrit igavat teed (olen korduvalt sõitnud). Võimalik on sõita ka mööda rannikuäärt (ei ole ise sõitnud), aga ei ole kuulnud, et see eriti populaarne oleks. Vaadata oleks kindlasti paljut ja oleks kahtlemata ilus, aga pigem jätaksin rohkem aega Sydney ja Brisbane'i vahele, valged liivarannad on seal garanteeritud.

2) Ettemaksuga sim-kaarte on igal pool saada. Hea ülevaade: https://www.finder.com.au/mobile-plans/prepaid-plans
3) Maanteede ääres olevatel puhkealadel võib ööbida. Samas rahvusparkides ei tohi ilma loata mitte kunagi ööbida. Autoga matkamine on väga populaarne ja kämpinguid on väga palju. Wikicampsi äppis on 99% kämpingutest olemas: https://wikicamps.com.au
4) Ise matkaautot Austraalias rentinud ei ole. Aga pane tähele, et Melboure, Sydney ja Brisbane on kõik erinevates osariikides ja ühest osariigist renditud auto teise osariiki järmine võib-olla kaunis kallis. Võibolla on mõistlikum võtta auto Sydney'st, sõita vaikselt rannikut mööda Brisbane'i (ja sealt edasi) ja siis sõita ühe väga pika päevaga maanteed mööda Brisbane'ist Sydneysse tagasi.

Melbs-Sydney tee ei ole üldsegi igav kui liikuda mööda Great Alpine Roadi ehk Alpine Nat pargist läbi (pidurid kuumaks:)). 

Samas kui Melbsist alustada, võiks kõrvalepõike ka lääne poole Great Ocean Roadile teha.
Küllap tuleb vaadata enda reisiaega, budgetit ja mis tingimustel võimalik tagastada matkaauto Brisbanes kui see Melbsist rentida.

Juicy laseb väikse tasu eest ühest kohast võtta ja teise jätta.

Oled leidnud parima viisi Austraaliat näha. :)

Melbourne on väga ilus linn ning jah, sellest lääne poole jääv Great Ocean Road oleks kindlasti avastamist väärt.
MEL-SYD vahele jääb veel ka Mt. Kosciuszko - kui on soov Austraalia kõrgeima mäe otsa vanssida.
Sydney enda lähedal võib Palm Beachi minna vaatama kuidas Kodus ja võõrsil purki saab, Royal National Park (seal on figure 8 pools, mis on päris ägedad kuid nõuab paari tundi, et kohale jõuda), Sydneyst välja sõites Blue Mountains National Park. Byron Bay enne Brisbane'i on väga ilus ning vahetult peale Brisbane'i on Noosa heads, mis mulle ka väga-väga meeldis. 
Tripadvisor on hea abimees reisikava kokkusaamiseks. 
Ja kui kunagi peaksid veel Austraalia ette võtma, on hea kavasse võtta Cairns-Brisbane. :) Cairnsist üles jääb Port Douglas ja Daintree rahvuspark - see on päris võimas džungel ikka.. ja võttes suuna alla, siis Airlie Beachilt saab teha nii päevaseid kui pikemaid trippe Whitsunday saartele ja snorgeldada suurel korallrahul. Üks ägedamaid vaatepilte, mis mu silmad näinud on. :)
Ööbimise koha pealt on wikicampsi app jah parim soovitus, seal kõik olemas, k.a. kasutajate tagasiside ööbimiskoha kohta.
Kokkuvõttes - Austraalia on nii äge maa, et sellest ma võikski rääkima jääda ja avastamine ei lõpe seal kunagi.