Austraaliasse, palju raha?

Plaanin koos oma kutiga WHM viisaga 2010 aastal aastaks Austraaliasse minna.
Ei meeldi küll teiste inimeste rahakottides sobrada, kuid huvi pärast tahaks juba eos teada, palju oleks umbes soovitatav raha omada nii, et elaks normaalselt ära, ilmselt siis, varasemaid postitusi lugedes, vähemalt 2 kuud töötamata?

Palju Teie olete võtnud, umbes?

Praegu oleme arvestanud u. 10 000 AUDga. Ei oska aimatagi, et kas on naiivselt väike summa või ei.

Ja lisan, et ei ole plaanis suurejooneliselt elada, pigem hakkama saada kuni tööd leiab.

Tean inimesi kes on jala maha pannud Austraalia pinnale 500$ taskus, said hakkama, st. siiamaani pesitsevad seal :)

Koik on ikkagi inimeses endas kinni, moni kaib M.Donaldsis lounat ja ohtust soomas, teine jallegi saab riisi peal elatud.

Ma arvan, et see summa on rohkem kui piisav.Samas ei tea mis tood te seal soovite tegema hakata, paljud lahevad sinna ja votavad esimese ettejuhtuva otsa.

Vahemalt 2 kuud tood otsida (jallegi oleneb missugust), no sel juhul on inimest onn maha jatnud voi ta pole lihtsalt piisavalt padev.

Mina lahen sinna maksimaalselt 1500 AUD taskus, varuplaan on WWOOF'ing.

Oleneb tõesti mida soovid. Kui elada dormides või rentida miskit kambapeale, süüa michinuudleid ja üleüldse proovida nii võimalikult odavalt läbi ajada kui vähegi suudad, siis sellest rahast piisab päris kauaks. Nii 99% sinnaläinud eestlastest elabki. Enne kui kuskile farmi või depresiivsesse väikelinna maanduvad ja oma 12tunniseid tööpäevi hakkavad tegema.

Kui soovid ringi reisida, turismiatraktsioonidest osa võtta, autot rentida, ööbida hostelis omaette toas, süüa inimesemoodi ja üleüldse veidi riiki ka näha, siis peab arvestama Austraalia suhtelise kallidusega. Keskmiselt mõnus (mitte luksuslik) elu maksab ca 800-1000/eek/päev/inimene.

Ma ei saa nomnomi kommentaarist aru, et kui inimene üle 2 kuu tööd otsib, siis järelikult pole piisavalt pädev. Huvitav mis erilist pädevust peab inimene omama kui läheb õunu või arbuuse korjama või baari ettekandjaks. Muidugi ei tea Evelini ambitsioone aga tõesti kahte kuud vast aega ei lähe, kui eesmärk võimalikult kiiresti mingi tööots leida.

Siinkohal lähen konflikti kindlasti praktiliselt kõigi noorte eestlastega aga väidan, et palju mõnusam on teenida raha Eestis ja siis Austraaliasse lihtsalt reisima minna. Riik on tõeliselt võimas ja kaunis ning aga kas see just kuude- või aastatepikkust orjamist kuskil põllul ära tasub, selles pole nii kindel. Aga maitse asi muidugi, minge vaadake ise järgi :)

Seda ma räägingi, et 2 kuud tööd inimene ei otsi, kui 2 kuu jooksul tööd ei leia siis peab midagi viga olema.Andke andeks aga Eestiski leiab töö 2 kuuga ja usun, et ainuke asi mis sunniks inimest tööd otsima üle 2 kuu Austraalias - ego.
Samas ei või iial teada, osad ´´linnalapsed´´ pole varem põllul käinudki - mine sa tea, pärast ei saa arbuusi korjamisega hakkamagi.

Natuke eluvõõras oled kui arvad, et Eestis on raha mõnusam koguda.Palju on neid noori Eestis kes reaalselt saavad nii tasuva töö, et kõige muu kõrval Austraaliasse raha kõrvale panna.Austraaliasse reisima lähed siis ikka mitmeks kuuks, pole mingi nädalane Egiptuse reis, ega ju.Palju on neid noori, kes tulevad Tallinna tööle ja üürivad korterit, kulutavad raha küttele ja kõigele muule mis sul igapäevaelus vaja läheb.Nüüd vaata palju on neid inimesi kes Eestist läinud ja seal mitu kuud ringi reisinud oma rahade peal - sellepärast sa konflikti lähedki.On tore öelda, et mõnusam, eks ta olegi kuid reaalsusest on asi kaugel.

Suurem enamus ei lähegi põllule ´´orjama´´, paljud lähevad põllule ainult sellepärast, et teise aasta viisa saada - ja kui tuleb orjata, no eks siis tuleb orjata.Ainuke takistus on su ego.Üleüldse, kes teeb WHV ja mõtleb rahamägedest - peab pettuma.

Kiire küssa, kuna poeg esmaspäeval stardib kängurute juurde. Kas vahetada siin AUD kursiga 9,211 või vahetada Eurodeks ja siis Austraalias jälle tagasi vahetada kohalikuks rahaks?

Mina soovitaks ehk isegi siin ära vahetada, hetkel kurss ju päris hea.

Maailmarändur Liisust võiks ka kõik Austraalia-unelma jälitajad lugeda:
http://paber.ekspress.ee/viewdoc/96BFD62B5FD07CCAC2257623002A7453

McDonalds on ju kõige odavam söögikoht igal pool maailmas, seda mingiks kalliks kohaks ei saa nimetada, 8-9 dollariga kõht täis paariks tunniks. Ise ütleks, et kui reisid ringi, siis kulub pea 1000 dollarit nädalas (kütus-söök-jook-majutus), kui kuskil linnas lösutada, saab 500ga hakkama nädalas.