trip-krainetrip-ukraine-dark
Viimased kommentaarid

Loen ja imestan. Ise korduvalt Mayrhofenis ja selle ümbruses käinud ning ilusti lamellidega hakkama saanud mägedes ronides... kohalikud muidugi lasid mustal asfaltil ka lumekettidega ringi.

Jah, võid selle edastada küll

kramp@planet.ee

Kas Ida-Lätis - Leedus (Alüksne-Vilnius) on sarnaseid laagriplatse nagu Eestis RMK omad? Sooviks 2-3 peatust teha vast selles alas, soovitatavalt järvede ääres. On võimalik?

Kui mina ostsin piletid, siis oli märkustes ära toodud, et Economy klassi piletitel pole mittemingisugune muutmine (kuupäevad, nimed) lubatud.

Ma ei saa aru mis te sellest pagasist nii palju võtate. 10 kiloga saab ju ilusti hakkama. Käspagas on nagunii tülikas tassida.

Aga jah, ei ole London - Kuala Lumpur liinil pistikuid. Saad endale raha eest seal tellida meediapleieri millel filmid-sarjad-mängud. Just eile saabusin sellelt suunalt.

McDonalds on ju kõige odavam söögikoht igal pool maailmas, seda mingiks kalliks kohaks ei saa nimetada, 8-9 dollariga kõht täis paariks tunniks. Ise ütleks, et kui reisid ringi, siis kulub pea 1000 dollarit nädalas (kütus-söök-jook-majutus), kui kuskil linnas lösutada, saab 500ga hakkama nädalas.

No sellest on juba pea pool aastat tagasi juttu olnud, et enam ei ole röntgenülesvõte nõutav. Isegi Postimehes oli artikkel, et viisanõuded muutusid ja kiiremad kodanikud siin foorumis on isegi 2.5 tunniga saanud oma viisa.

Kui ma ei eksi, siis viimati Lonely Planeti raamatut sirvides soovitas ta mingit Central Perth või Perth Central Backpackers nimelist esimeseks.

Ise olen Billabongis ja selle koha boonuseks on WC ja vannituba igas ruumis eraldi, ehk et sa ei pea jagama mingi kümne inimesega kuskil ühistu ruumis dushi ja kraanikaussi.

Märtsis oli ka hea soe pikutada.

Hoiatuseks, et Perthis on hetkel nii külm, vihmane ja tuuline, et istun ikkagi palaviku ja nohuga toas.

Puhkus- see on naised, naps ja muusika...

Nagu teada on, siis inimesi on mitmeid, mina pigem ohverdan ja hoian millegi muu pealt kokku kui enda mugavuse kärpimiselt.

See on minu arvamus ja ei kuulu vaidlustamisele :D

Aga kui tasuta, siis tasuta... kindlasti peab rebima.

Piletit ostes sai seda juurde osta minu mäletamist mööda. Polnud eriline summa, paarsada krooni vast maksimaalselt.

Kas autos elamine kuidagi leim ei olnud? Tahaks ju ikka lõunani põõnata ja siis kuskil allkorrusel kohvi rüübata ning uudiseid telekast ammutada.

Mul on Sampo Visa Gold, olen kuldklient ja lasin selle endale teha umbes aasta eest kuid ei soovinud kasutada krediidivõimalusi, seega on olemas CCV kood ja kasutan raha mis on mu deebetkontol. Mitte mingit erinevust krediitkaardiga ei olegi. Hotellid-autod-kontserdipiletid-paypalid-ebayd ja mida kõike veel olen sellega läbi ajanud. Austraalias on mul Commonwealthi MasterCard ja see on samamoodi deebetkaart millel krediitkaardi omadused ning olen sellega korduvalt netist ostnud ja värki.

Kui whm vastus negatiivne, siis võid ju varem broneeritud lennupiletid tühistada. Erilist vahet pole. Common sense aga nagu ütleks, et enne tee kindlaks kas sind ikka vastu võetakse ja siis hakka leiutama kuidas kohale saada.

Mastercard (mitte Maestroga segi ajada) ja Visa Classic, Gold jne (Mitte Visa Electroniga segi ajada) ajab igal pool asja ära ja omavad CCV koodi ning kasutad oma kontol olevat raha mitte krediidikontot. Eraldi krediitkaardi omamisel ma pointi ei näe tänapäeval. Miks ma peaks tegema spetsjomm krediitkaardi ja siis sinna vajadusel raha kandma kui ma saan seda sama teha oma deebetkontoga? Sularaha mõttekusest ma siin ka väga aru ei saa, mõnekümned dollarid võivad jah igaksjuhuks taskus olla... samas siiamaani ma ei ole kuskil sellises kohas käinud kus kaardimaksevõimalus puuduks. Isegi kogu Cape Yorki piirkonnas oli teenindusjaamades kaardimakse võimalus olemas. Samuti kasutage Cash Out võimalust kui ei ole enda panga automaati ning ristkasutuse eest tahetakse mitu dollarit saada (ma ei tea teiste kohta aga mul on Commonwealth ja see tahab saada 4-6 dollarit võõra automaadi kasutamise eest. Cash Out on minuteada aga tasuta.)

Ei võta midagi vahele, ei ole siin foorumis keegi silma jäänud sellega, et ta saadeti tagasi kuna polnud 5000 aud, enamus saabuvad siia raudselt 1000-2000 aud taskus/pangakontol + krediitkaart, see on nagunii igalühel.

Väga lihtsalt ja loogiliselt leiad selle koha üles, kasuta standardset veebibrauserit(FF või IE vms, Google Chrome ei sobi): immi.gov.au

otsetee: http://www.immi.gov.au/e_visa/visitors-outside-whm-visa-options.htm ja "Start your application"

Suvel tahtsime Kreekast läbi Makedoonia ja Serbia tagasi sõita kuid neile ei meeldinud ID-kaardid. Pidime uuesti läbi Bulgaaria-Rumeenia sõitma, et Ungarisse jõuda.(NB Vidin'i linnast Rumeeniasse sai vaid praamiga)...

Tahtsin öelda, et... miks autoga ei taha minna? max 24h Tallinnast Budapesti, öö seal ja edasi veel paarteist tundi...

Miks sa Elisa kodulehelt seda infot ei otsi?

Roaming hinnad ju ilusti ja väga lihtsalt leitavad: http://www.elisa.ee/et/Eraklient/Teenused/24/Roaming

EMTEL LTD: Helistamine eestisse: 17.52.- Kõnede vastuvõtmine: 27.6.- SMS: 2.1.-

ORANGE MAURITIUS: Helistamine eestisse: 34.73.- Kõnede vastuvõtmine: 27.53.- SMS: 2.23.-

  1. Minek 9. märts.
  2. neljakesi
  3. puhkus, ilmselt ka väike tööots
  4. hetkel lahtiseks jäetud, vb tagasi jõuludeks või 2010 jaanipäevaks
  5. Perth

kui kellelgi huvi, siis kontakt: austraalia24@gmail.com