Austria alpid VS Prantsuse alpid

Tere, plaanime minna jaanuari lõpul alpidesse lauatama. Pole aga veel suutnud otsustada millise keskuse õnnelikeks külastajateks saame. Oskate ehk öelda, miks peaks otsustama Prantsuse mäekeskuste kasuks või vastupidi.

Võib juhtuda,et te ei saa ühegi keskuse külastajaks kui jaanuaris minna tahate....paremates on kohad juba septembris bronnitud

  1. After-ski Austrias tunduvalt lõbusam ja kärarikkam
  2. Prantsusmaal natuke kõrgem hinnatase(olenab keskusest)
  3. Austrias pärast lõunat külla laskumised ülerahvastatud (mitte igal pool) Lisaks, et näiteks 3 Orgu (Val Thorens, Meribel, Courchevel) Prantsusmaal on küll selline keskus, millist teist Euroopas ei leia. Nädalaga kõik läbi sõita on võimatu. Nii, et valikut on.

Ma kardan ka, et praegu kohtade leidmine võib raskeks minna... Paremad palad võetakse ära juba suht varakult.

Tegelikult näeb Alpides üldse lauatajaid vähe. Võrreldes Rootsi-Soome-Norraga. Kui mõnda näed, siis sageli on see eestlane. :))

Nädal tagasi pakuti Meribeli jaanuari lõppu soodsat majutust koos kõigi kolme oru mäepiletiga. Nädal 4ne stuudio, st. üheruumiline korter + mäepilet kuueks päevaks neljale (küsisime küll perepiletit, st 2 täiskasvanut ja 2 last) oli ca 1000 EUR. Märgusõna "White weeks". Ise läheme 19. jaanuaril Genfi ja otsustasime võtta pisut lähema kuurorti.

Hello,

Please find enclosed some availibilities coresponding to your request of apartments close to the slopes as you can see on the map joined. You can also consult all availibilities and pictures on our website www.meribel-neiges.com

Attached you can find the map of the resort, the linen and material price. Moreover this week you can benefit from a special reduction for the skipasses: for example 3Vallées 6days 198€ stead of 220€.

Tere! Odavat suusatamist leiab ka www.bizztravel.nl. Just ise kohale minejatele. Hinnad mõnedel nädalatel 49EUR inimene/koos mäepiletiga. Jõudu seiklejatele!

Ilmselt parimad kohad juba tegelikult ära broneeritud kui veel jaanuaris kohti üldse on. Ise vaatasin juuli lõpus Austriat ja Zell am See piirkonda - seal mõnusaid laskumisi nii lauatajatele kui ka mäesuusatajatele :)

Hinnatase kindlasti Austrias tunduvalt soodsam ja inimesed räägivad tavaliselt peale saksa keele ka inglise keelt. Kõige paremad kohad ja hinnad saab siis kui reisipakett ise kokku panna, info internetis kõik olemas. Mina leidsin näiteks väga mõnusa apartmendi nädalaks tõeliselt soodsa hinnaga - minul tuli reisi eelarve (mööda maad minnes) seltskonnaga sinna ja tagasi koos söömiste, ööbimise mäemaksude ning taskurahaga 14 tuh nägu / 9 päeva, millest 5 päeva ööbimist kohapeal :) Kui ei ole viitsimist ise otsida ja vaadata, siis muidugi Estravel jt reisikorraldajad pakuvad ilmselt piisavalt palju erinevaid suusapakette igale maitsele :P

Elukaaslane käis Zell am See-s peaaegu 2a tagasi, lauatajatele soovitan vaadata kommentaarid nõlva kohta üle, sest mõnes kohas tuli sõna otseses mõttes läbi metsa pugeda, kus suuskadega näiteks palju mõnusam alla tulla.. Mäed Austrias piisavalt kõrged ja afterski väga lõbus!

Vabandan, tuli pikk jutt, aga loodetavasti abiks otsustamisel!

Väike küsimus rajamärgistuse kohta Prantsusmaal. Ühesõnaga minek jaanuaris Les 3 vallees'i ja niipalju kui ma mäekaarte olen uurinud on seal kõik rajad nimelised mitte numbritega. Eelnevalt käinud Austrias ja Shveitsis ning seal olid küll numbrilised rajad, kergem ju pidada meeles näiteks number 37 kui mingi hiiglamapikk prantsuse keelne nimi, või kuidas? Et kas asi on ikka nii nagu ma kahtlustan või on numbritega ka ära märgitud? Ning kuidas on kogemused nende radadega varem käinutel? Aitäh!

Kõige looilisem on tundunud rajamärgistus põhjamaades. Nii rajad kui tõstukid numbritega. Austrias oli algul üsna harjumatu otsida tõstukeid nimede järi. Rajad jah kandsid numbreid. Prantsusmaal kipuvad olema küll kõik nimelised, aga olles juba ka tõsstukite nimedea harjunud ei olnud ka 3 vallees probleeme. Kõik on üsna loogiline.

PS! Väike soovitus 3 Vallees: Kui on soov sõita Offpiste, siis tasub võtta kohapealt kindlustus. Päev maksab 1,5 EUR js kstab rajalt väljas olevad juhused. Küsida tasub kuskilt suusalaenutusest. Mõned laenutajad müüvad ka kindlustust või on kuskil nende lähedal.

Kui olete Val Thorensis, siis saab ülalmainitet off-piste kindlustuse osta kindlasti keskväljaku kõrvalt mäepiletite kassadest. Tõeliselt odav ja vettpidav. Müüakse jah ka päeva kaupa. Loogiline, et samuti ka Meribelis ja Courchevelis.

Ka siis kui pole plaanis off-piste`t sõita tasub kaaluda kohalikku tavalist kindlustust. Probleem nimelt selles, et kohalikus niinimetatud traumapunktis ei huvita musjöö doktorit ei su euroopa ravikindlustuskaart ega Seesam või muu kindlustuspoliis. Siis kehtib vaid cash ja ainult. Kulutuste (lahaste,süstide jm)kohta antakse küll kaasa täielik ülevaade, mida saab kodusele kindlustajale hüvitamiseks esitada. Kui ootamatu 500-700 EUR lisaväljaminek sulas ei ole probleemiks, siis võib ka tavalise reisikindlustusega piirduda. Võib olla on kellelgi mingi muu kogemus, meil igaljuhul selline. Võib ju väita, et nad on kohustatud ja vot ennem ei lahku kui on tasuta abi saadud. Paraku on nii, et kui ikka põlves on näiteks sidemed läinud, ei ole kellelgi tahtmist valudes istumisstreiki korraldada. Ei tea mis juhtuks, kui raha tõepoolest ei oleks, kindlasti oleks mingi muu lahendus. Selge on see, et mugav, kiire, valutu jne see kindlasti ei oleks.

Olen seal käinud viimased 3 aastat, igati mõnus koht. Palju restorane, pubisid, ööklubisid. Seltskond võrreldes naaberorgudega (meribel, courchevel) nooremapoolne, hotellid-majutuskohad kõrgemad ja suuremad, ilmselt sellest ka aktiivne ööelu. Pole Austrias käijatelt kuulnud, et kusagil oleks olnud nii palju baare ja ööklubisid nii väikesel territooriumil. Ja pidu kestab iga päev varahommikuni ... Kes tahab lisaks suusatamisele nautida ka baare ja ööelu, sellele on Val Thorens just õige koht!

Ok, see viimane informatsioon oli küll väga meeldiv. Kuid kuidas on hindadega, et äkki saaks mingid näited tuua? Ja kuskilt kuulsin, et ööklubidesse sissepääsupilet puudub?

ööklubides pileteid ei ole jah. Joogid algasid kusagilt 4 euro kandist pihta ja ülespoole. Õlu oli kõige odavam alko. Suur klaas kusagile 5-7 euro kanti. Restoranide hinnad nagu ikka euroopas - odavamad toidud (pasta, pizzad) alla 10 eur, muud praed 10-40 eur, valiku igale rahakotile ja maitsele. Vaadates meie praegusi hindu on poodides ka hinnatase suht sarnane. Igasugu delikatessid on muidugi kallimad, kuid ega neid ju kilodega näost sisse aja.