Viimased kommentaarid

Miami kohta oskaks ühte soovitada, et ära võta Budgetist. Meil oli ka alguses sealt võetud(läbi rentalcarsi) aga lennuk hilines 9h ja autot muidugi enam polnud ning neid ei huvitanud ka. Enne seda oli järjekord umbes 1h, et saaks üldse leti juurde. See kõik toimus umbes kl 6 hommikul. Pärast läks järjekord ainult hullemaks. Kõik ülejäänud firmad olid mõistliku järjekorraga ja töötajate arvuga. Tegime seal samas läbi rentalcarsi uue broneeringu ja võtsime auto läbi Alamost, saime valida 3 erineva cabrio vahel parklas. Kõik oli ok ja mingit jama ei olnud. Tagasi viisime Fort Lauderdale.
Hiljem võtsime veel üheks päevaks Fort Lauderdale lennujaamast ka auto aga seda enam ei mäleta, mis firma oli.  

Tundub, et minu saaga sai ka positiivse lõpu. Nimelt lendasime novembri alguses 2018.a Moskva-Miami. Lend pöördus poole pealt tagasi ja lõpuks oli hilinemine pea 9 tundi. Kõikide nö. spetsialistide käest küsides öeldi, et Aeroflotilt pole lootustki raha saada. Kuid mõtlesin siiski taotluse teha ja küsida see 1200€ kahe inimese eest. Esimene vastus tuli neilt kuskil mai kuus, et minu taotlus on edastatud Riia osakonnale. Ning nüüd eelmine nädal tuli järgmine teade, et saadaksime oma andmed, kuhu raha kanda. Ehk kunagi siis toimub laekumine ka. Kokkuvõttes selles teemas on vaja kannatlikkust.  

Miks kirjutavad mõned inimesed, et “tegelikult on kohalesõitmine väsitav ja ebameeldiv” ? Ei saa nii väita. Jah, kindlasti on väsitav, kuid see ei võrdu ebameeldivusega.Sama hästi võiks kindlas kõneviisis väita, et kõikidel kes osalevad Tartu maratonil on ebameeldiv, kuna see on ju väsitav. 

Mina näiteks naudin välismaal autoga kulgemisel iga hetke. Kuni Kaunaseni on autopiloot aga edasi on juba huvitav. Iga hetk on huvitav, kasvõi suvaline tanklamüüja , kes ei oska ühtegi keelt või see, et ei tea kus õhtul ööbid. Oleneb täiesti reisi eesmärgist ning inimtüübist. Kui ainult raha lugeda siis tasub minna paketireisile kuhugi tiksuma. 

Üsna lääne pool oli selline linn nagu rach gia. Ei näinud seal mitte ühtegi teist turisti ühe päeva jooksul. Samas saime seal parimat toitu terve reisi jooksul. Sealt saab phu quo saarele ka, aga seda ei julge soovitada. Vähemalt meile meeldis see Vietnamist kõige vähem. Korralik turistikas. Mekongi delta suurim linn can tho oli ka üldist turisti kontsentratsiooni arvestades suhteliselt rahulik. Väga head lukshotellide hinnad jne. 

Polegi veel kunagi päevakorras olnud Andorra suusareis, koguaeg alpid teemaks jäänud, eriti just Prantsusmaa. Aga Grandvalira mäekaarti vaadates tekkis täitsa huvi. Kuidas seal mäel ja väljas söömise/joomise hinnatase võrreldes näiteks Prantsusmaa suuremate kuurortidega? Kui näiteks  võrdluseks tuua, et õlu seal ca 7€ ja burger friikatega ca 15-17€. 

Kas Grandvalira regioonis on kuskil päris ski in/out võimalus ka? 

Poola rahvaarv on ca 40milj ja Baltikumis 6milj. Lisaks veel Poola transiitliiklus kordades suurem , kui siin. Eks taristu areng on ikkagi enamjaolt seotud rahvastikutihedusega. Peab oma ääreala staatusega leppima või leidma kuskilt meeletutes kogustes kulda või naftat

Olime ka eelmine aasta umbes samal ajal Floridas, enamus aega siiski veetsime kruiisi peal. 


Autot soovitan soojalt mitte võtta Budgetist, see oli katastroof. Kuna me lennuk hilines ca. 8h siis andsime ka nendele sellest teada. Lõpuks siis kohale jõudes ootasime teendusletisabas umbes poolteist tundi. Kell oli vist ca 7 hommikul :D Siis lõpuks ülbe latiino juurde jõudes selgus, et meie autot polegi enam, kuna me ei ilmunud kohale. Ütlesin, et miks te siis seda lannunumbrit küsite kui kedagi ei huvita see? Ühesõnaga karjusime seal natukene aega üksteise peale ja autot me ei saanudki nende käest. Tegime netis uue bookingu ja võtsime Alamost. Rentalcarsi kaudu euroopast tehes on hinnad tunduvalt paremad ja kindlustused ka sees kui kohapeal. Kuna tahtsime mingit ägedat kabrioletti siis õnnestus lõpuks see ka välja kaubelda. Kui olime juba alamost accepti saanud siis budgeti saba oli veel 2x pikem. Tagasiandmine teises linnas oli ka probleemidevaba. 
Mina isiklikult ei oleks Miamis üle 2-3 päeva, ega seal eriti midagi teha pole. Hinnad ka suhteliselt krõbedad beachil.  Endale meeldis isegi florida läänerannik rohkem , Naples, Tampa jne. Orlandos käinud ei ole aga kindlasti kunagi tasub minna. Key west pidi tore olema, eriti sinna sõit.
Sawgrass millsis käisime ostlemas, väga suur ja palju valikut, kindlasti leiad, mida otsid.  

Käisin 2014.a MSCga kruiisil Vahemerel. Kõik oli täitsa tore aga peale seda, kui see aasta käisin celebrityga sain aru, miks on MSC-l suhteliselt madalad hinnangud. Põhiliseks märksõnadeks olgu siin siis ülerahvastatus laevadel, kerge Lõuna-Euroopalik kaos organiseerimises, keskpärane toidutase. Aga kui tegemist on esimese kruuisiga siis on ta kindlasti väga äge kogemus. 

Diilide osas ütleb minu kogemus, et parimaid saab USA portaalide kaudu. Hinnavahed Eestist ostes on märgatavad. Eriti just lisa asjade osas, mida pakuvad USA portaalid kaasa. Olgu selleks siis joogipakett, makstud jootrahaks või pardakrediit. Kirjutasin ka oma organiseerimisestpõgusalt https://trip.ee/foorum/uldfoorum/kariibi-mere-kruiis-kogemusi siin. 

@heanaine - Me olime sama lennu peal. Tegin avalduse ca. kuu peale seda lendu. Minuga pole veel keegi ühendust võtnud nende poolt. Millal te tegite? 

Tegime eelmine aasta sarnase reisi. Liikusime küll maad ja vett mööda HCM-st phu quocile. Lennujaamast välja tulles on taksosid palju aga tasub tähelepanelik olla , et kohe tünni ei saa. Ametlikud taksod asuvad kohe ukse ees järjekorras ja nad ei tule sind võrku püüdma nende juurde tuleb ise minna. Piraadid hakkavad kohe pakkuma ise. Malinh on üks firma, rohelised autod. Teine oli ka aga ei mäleta. Alguses võivad miljonid dongid pea segaseks ajada ja ei saa päris täpselt aru palju maksad. Raha vahetasin lennujaamas eurosid ja oli täitsa ok kurss. Käisime ka tunnelites, oli päris huvitav. Ostsime kohalikust firmast, neid on seal iga nurga peal. Saigonis tasuks minna ka veel mõnel õhtul katusebaari, need üsna legendaarsed. Phu quocil võib küll rolleriga sõita. Seal rahulik asi. 

Nii, käidud-nähtud. 
Nagu eelnevalt kirjutasin siis valisime seekord Celebrity Cruises. Põhiliselt just sihtkohtade pärast. 11 öine kruiis külastades Caymani saari, Columbiat, Panamat, Kostariikat ja kahte sihtkohta Mehhikos. Merepäevi oli kokku 4 aga mitte ükski neist ei olnud järjest. Soovitaksingi kõigepealt selgeks teha kuhu on soov minna, ehk selle järgi vaadata edasi. Kui soov saada jõhkralt rannapuhkust siis soovitaksin valida ida-kariibi kruiisid, seal sihtkohad väikesed paradiisisaared. Ida-kariibidel rohkem selliseid suuremate linnade sihtkohti. Samas seal peab ka valmis olema, et näeb päris koledat ja vaest elu ( colon panamas) või väga agressiivseid müügimehi nagu Cartagena Columbias. Lääne pool asi rahulikum ilmselt. Soovitaksin valida sellise kruiisi, kus ei ole üle 3 sadamapäeva järjest, sest lõpuks on lihtsalt kopp ees ja tekib huvipuudus kõige vastu. 
Eelmine kruiisikogemus pärines MSC laevalt ja siis tundus juba see väga äge, aga Celebrity lõi selle arvamuse pihuks ja põrmuks. Kõigepealt laevast: Celebrity Reflection, ca. 3000in ja 1500 meeskonnaliiget, mitte kõige suurem aga ka mitte väike,  ilus puhas ja elegantne. Kordagi ei tundnud ülerahvastatust, mida sai tunda eelmine kord. Pigem täiskasvanutele suunatud kruiisifirma, lapsi kohtasime väga vähe. Laeval üldiselt puudusid igasugu tilu-lilud, ala veetorud, kaljusein vms. Samas oli rohkelt baare või alasid kus sai niisama rahulikult olla, pool viimasest tekist oli kaetud ehtsa muruga, kus siis päeval võiks niisama pikutada ning öösiti oli õuekino. 3 Basseini, millest 2 õues ja üks sees, alati leidis ruumi kui soovi õues pikutada päikse käes. 
Meeskond: Uskumatult sõbralik ja abivalmis, meie kajutiteenindaja ütles mulle teisel päeval, kui jalutasin kajuti poole, et mu naine(nimepidi) läks just teisest liftist üles... ainult kiidusõnad, ainult mõned meeskonna liikmed olid natukene mossis. 
Söök ja jook: Nagu kruiisidel ikka siis peaaegu igal pool söök hinna sees, Bufees olid toidud paremad kui pooltes Eesti söögikohtades, näiteks õhtusöögiks võisid ise valida steigi tüki ja see tehti sinu ees valmis jne. Nö. Main Dining Roomis kus restorani teenindus oli ka ikka väga hea toit, mõned näited: 30cm pikkune vähk ning umbes 4 korda erinevates vormides veise sisefileed. 
Oli veel basseinitekil fast food burksisõpradele. Ning siis oli 5-6 raha eest restorani, mis olid absoluutne kokanduse tipptase. Võrreldavad meie tipprestoranidega kindlasti. 

Lisaks veel tasuta Room Service, milles ka kõik basic toidud olemas. Kui olid sadamapäevad siis tellisime ka hommikusöögi endale tuppa ja sõime seda rahulikult rõdu peal, väga mõnus. 
Meil oli joogipakett, mille saime üsna odavalt reisibüroo kaudu ostes kaasa. Jooki saab siis põhimõtteliselt kõike ja piiramatult ja igalt poolt. Muidu eraldi ostes hinnad üsna krõbedad , õlu ca 7$ purk, vein 9$ klaas, kokteilid ka 9-10$. Kohvid 5-6$ jne. 
Meelelahutust laevad palju, kõikvõimalikud mängud, viktoriinid, ajalooklassid ja veinikoolitused jne jne. Neid ei kohtanud nii palju MSC peal. Ning kui midagi teha ei taha siis alati saab bassu ääres lebotada ja enda Daquirit juua. Õhtuti siis põhiteatris show, kus esinejad ka ikkagi väga tasemel. Meil esines ühel õhtul näiteks American Idoli võitja. 
Kontingent oli laeva peal väga erudeeritud ja viisakas. Samas pidu oli laevas küll. Enamus vanuses 50-70 aga oli ka küllaldaselt 30-40 aastaseid. Saime ka väga paljude toredate inimestega tuttavaks ning just vanematest inimestest on päris paljud käinud kruiisidega Tallinnas ning kuulsin ainult positiivset meie kohta. Väga positiivne oli see, et õhtusöögilaudadesse koondati seltskondi vastavalt vanusele, seega sai omaealistega väga lihtsalt tuttavaks. 
Julgeks mainida, et tegemist oli kindlasti liikuva 5* hotelliga. 


Me sõitsime Miamisse, ei hakka eraldi teemat tegema vaid jagan meie kogemust Aeroflotist. Ostetud sai piletid mugavate lennuaegade ning üsna hea hinna tõttu. 
Tallinn-Moskva täiesti ok. See vene reaktiivlennuk on mugavaimate istmetega, mis üldse vist praegu liikvel.
Moskvas lendas lennuk ilusti õigel ajal välja, söök oli lennuki peal ikka väga jama ning alkoholi ei pakuta ( tõsi, osta sai õlut). Teenindus on  väga pealiskaudne, kui mitte üleolev. Reisjatest ütleks, et 80-90% idanaabrid. Igal juhul kui olime Moskvast 3h välja lennanud ning Londoni kohale jõudnud siis tuli teadaanne, et WC-d ei saa vett peale ja lennuk lendab Moskvasse tagasi!! Peale 6h lendamist olime siis uuesti Moskvas. Kui terminali sisse saime siis mingid mutikesed seal seletasid midagi, et oodake edasisi teadaandeid. Õigepea see ilmuski ja uue lennuni oli ca 1,5h. Saadud siis uuesti lennuki peale ootas meid jälle üleolev teenindus ja täpselt sama toit mis 5h tagasi. Tõusime õhku ja siis enam ei töötanud telekad, neid restarditi umbes tund aega ja umbes 5tk ei hakanudki lennukis tööle, üks nendest oli minu oma. Ei ole väga põnev 13h ilma meelelahutuseta istuda, õnneks hakkas öö tulema, see päästis natukene.  Mitte midagi ei pakutud kellelegi nende vintsutuste eest paraku.Mõtlesin et hea küll ostan siis õlut paar tk jääb vähemalt magama, siis tuli välja et sellel lennukil pole neid kaasas :)  Jõudsime Miamisse kl 20 asemel ca 05.00. Üldse see Airbus330 oli väga vana (tv restarti tehes oli näha programm 2004a), ning jalaruumi tõsiselt vähe...
Tagasi jäi lennuk välja minnes ainult tund aega hiljaks, aga inimesed ootasid selle tunni ilusti boardingu sabas, sest boardingut lükati koguaeg 10min võrra edasi. Siis kutsuti ükshaaval või paarikaupa inimesi nimepidi, ei saanud aru mis selle point oli. Üldiselt kutsumine käis Miamis vene keeles ainult...meie veel oskame aga mõned olid seal ikka kes ei saanud midagi aru. Siis tagasi tulles üks reisija kukkus Kanada kohal kokku, otsiti arsti ja õnneks leiti ka. Muidu oleks vist hädamaandumise teinud, personali suhtumine küsimuste peale oli muidgi jälle masendav. Lisaks siis kõigele keegi hakkas lennuki tagaosas kl 04 öösel täiest kõrist paanikas röökima, kui kõik magasid ja hetkeline šhokk tekkis inimestel, siis tuli välja et ta nägi halba und...
Väga-väga raske on leida põhjust miks lennata nendega uuesti, Finnust on nad ikka väga kaugel vähemalt USA suunal. 

Sügist kuni novembri alguseni loetakse orkaanihooajaks. Ehk siis hinnad odavamad aga võib ka ilmaga halvasti minna. Põhihooaeg on ikkagi meie mõistes talvel, kevadel paljud laevad kolivad jälle Euroopasse ära, et sõita suveperioodil Vahemerel, Läänemerel jne. 

Lähme ka novembri alguses Kariibi kruiisile. Kuna mineku kuupäevad olid on üsna piiratud siis alguses tundunud meeletut valikust erinevate kruiiside osas jäid lõpuks sõelale ainult paar tk. Otsustasime Celebrity kasuks seekord. Oleme ühe korra käinud ka Vahemerel msc-ga ning jäime rahule. Eks näis kuidas seekord läheb. Broneerimise kohta soovitan kindlasti kasutada mõnda online keskkonda, mis suunatud USA turule. Näiteks cruisedirect, Cruise.com, smartcruiser jne. Hinnavahed on märgatavad, meie puhul oleks vahe tulnud ca 1000€, kui oleksime Eestist ostnud. Lisaks tihtipeale pakuvad vahendajad oma boonuseid lisaks, mis on siis joogipakett, pardakrediit, tasuta net vms. Nendega kontakti saab lihtsalt, kodulehel live chat ja mina kasutasin näiteks võimalust helistada läbi Skype. Asi töötas täiesti korralikult. Kindlasti tuleb hoolikalt ja palju küsida , et palju tip lisandub. See on tavaliselt ca 15$ inimese kohta päevas, ehk kui sellega kursis pole võib kruiisi lõpus ebameeldiv üllatus olla, kui mõnedsajasd on kaardilt maha võetud.Kruiisi planeerimisel soovitan keskenduda ka marsruudile üsna palju, ehk üldiselt on nii et kõige suuremad ja ägedamad laevad külastavad kõige igavamaid ja turistlikumaid sihtkohti ning natukene vanemad laevad käivad just põnevamates kohtades. Ehk tuleks leida selline vahepealne variant.  Kogu see asi nõuab aega , et endale selgeks teha , kuid sellega on võimalik päris hea deal lõpuks saada. Meile üldiselt selline reisimisvorm puhkuse osana meeldib, laeval on tore , saab head sööki, õhkkond meeldiv ning näeb ikkagi päris mitmeid kohti ka. Leian, et igaljuhul parem variant, kui kuskil ühes resortis nädal aega vedeleda. Kui kellelgi on mingeid küsimusi sellel teemal siis võin ilmselt mõningat nõu anda kuna olen enda arvates selle teema üsna hästi endale selgeks teinud praegu. 

Raha väljavõtmisel 500€ pealt 50€ teenustasu on küll imelik. Just kontrollisin oma tehingut, võtsin välja 260€, millele siis lisandus teenustasu 7,5€. Arvestades seda et valuuta konverteeritakse ametliku pangakursi alusel siis valuutavahetusega märkimisväärset vahet rahaliselt pole. 

Käisin seal sellel suvel olles läbisõidul Poolast. Seal on 4 suuremat halli. Ühes neist on võimalik igalühel osta ning tegemist siis jaemüügiga. Kuigi osad poed nõuavad miinumumkogust nt. 5tk ühesugust eset. Enamikes saab siiski osta ühekaupa ka. See on siis nö. turu moodi hall, kus väga palju väikeseid poode “putkasid”. Kaardiga sai maksta mones kohas mõnes mitte. Samas hallis on ATM seega kui vaja saab raha võtta välja. Paar EUR on teenustasu. Teine hall on ainult hulgimüügiks ning kuidas seal asi toimib ei oska kommenteerida. Teisel pool suurt teed on firmakate outlet, sarnane nagu väga paljudes euroopa linnade ääres. Palju tuntuid brände esindatud. Ööbimist on seal ümberringi igasugu maitsele, vaata Google kaardi pealt Bookingus näiteks. Tollide kohapealt ei oska kommenteerida, see kindlasti kirjas MTA kodulehel. 

Meie tegime nii, et kohapeal valisime hotelli ja siis bookisime selle läbi agoda või bookingu receptioni laua ees ära. Sest nemad ei saanud kohapeal nii head viimase hetke hinda teha. Tingimus oli, et oleks max 2km linnast ja ikkagi oma rannaga. Seega seal jäi ca 10 resorti, mille vahel valida. Paar tk mis piltide peal tundusid head tegelikkuses olid ikka väga hädised. Ka eelpoolmainitud orange resort tundus üsna väsinud. Siis leidsime Mai spa resort, millel oli hinna ja kvaliteedisuhe paigas. Saime bechfront toa ca 50€ eest. Teenindus ja muu oli seal sõbralik. Kuid vaatasime veel ringi ja viimased 3ööd võtsime Saigon Phu Quoc resordis, see oli 4* ja väga tasemel. Seal beqchfront bungalow oma suure terassiga, mitu basseini oli ka veel seal ümbruses. Minu arvamus on, et kui minna rannapuhkusele pealegi veel nii kaugele siis hotell võiks olla ikkagi mere ääres.

Registreerimise teevad ära majutusasutused, üldjuhul küsitakse alati passe ja paljudes kohtades jäetakse ka passid hotellis viibimise ajaks enda kätte.

Inimesed ongi erinevad, mõni naudib reisi organiseerimist vähemalt sama palju, kui reisi ise. Mõni naudib ootamatusi reisil, näiteks kui asjad ei lähe plaanipäraselt ja tuleb leida ise lahendus sellele. Mis teebki reisi ägedaks ja on mida pärast meenutada. Teisel läheb selle peale tuju nii ära, et plaanipärane reis ja tema puhkuson rikutud ja kirjutab sellest ka veel Delfisse. Mõni naudib ringireisimist, teine tahab ainult liikuda trajektooril hotellituba-hotelli restoran-bassein-hotellituba. Kunst ongi leida kogu sellest rägastikust enda isiksusele sobivaim variant, sest reisimine peab olema meeldiv. Ei ole mõtet minna sejakotiga Amazonasesse kui sind ääretult häirivad sääsed jaanitule ääres samuti peaks maha kriipsutama plaanidest pakkettreisi Sharmis inimene kes naudib seiklusi ja ootamatusi.
Loodan, et teemaalgataja sai vastuse oma küsimusele. Tuleb kõigepealt selgeks teha, mis tüüpi inimene ollakse ise. Kui soovitakse ise organiseerida siis tänapäeval ikkagi interneti kaasabil see üsna lihtne.

Sai ka Lõuna-Vietnamis ära käidud. Vietnam oli üks reisi osa ja seal olime 13 päeva. Jagan kogemusi, ehk on kellelegi kasulik.
Lendasime Singapurist HCMC-sse. Olime seal 2 ööd, lennujaamast välja tulles on väga palju "nö taksojuhte" kes tulevad kohe väga aktiivselt sõitu pakkuma. Tegelikult on need piraatjuhid, kes üritavad turiste lüpsata. Kuna alguses on kohalik valuuta enda nullidega üsna segadusttekitav siis võib üsna kergelt tünga saada. Peaaegu oleksimegi saanud, kuna ühel tüübil oli ametlik töötõend olemas aga ta hakkas meid vedama kuhugi suvalisse parklasse, siis oli kiire no no. Ametlikud taksofirmad näiteks "Vinasun" ja "MaLinh" on ka kohe ukse ees, kuid nende juurde tuleb ise sammuda. Vahe üsna märgatav, piraat tahtis ca 40€ kesklinna sõidu eest ja ametlikult läks 6€. HCMC ise on selline aasia suurlinn, väga palju inimesi ja sebimine igal pool. Seal ehitatakse aktiivselt metrood, mis iseenesest peaks liiklust rahulikumaks mingi hetk ehk muutma. Tasub kindlasti külastada Saigonis roof top bare, mis on legendaarsed. Üks päev käisime külastasime Chu chi tunneleid, mille ekskursiooni ostsime kohapealt. Maksis 20€ nägu, aga võtsime privaattuuri, ehk kokku oli meil ainult 4ne grupp ja eraldi minivan. Edasi liikusime Mekongi deltasse, kus esimese päeva lõpuks jõudsime Can Thosse. Teise päeva hommikul külastasime floating marketit ja siis oli tuur läbi. Kokkuvõtteks delta kohta siis 2 päeva on ok võtta, ühe päevane jääb ehk natukene lahjaks. Aga eks ta selline turistiasi ole, veetakse paadiga ringi mööda erinevaid kohti. Küll mesilasfarm, riisinuudlite tegemine jne. Aga offseason oli, seega väga palju ei näinud turiste. Tipphooajal ma ei kujuta ette, mis seal on. Aga ühe korra tasub ära käia, natukene teistmoodi maailm jälle. Ekskursiooni lõppedes läksid teised tagasi HCMC, me aga jäime veel üheks ööks Can Thosse, saime seal 5* Vinpearl hotelli viimase hetke pakkumisega 40€ eest, pakkumine mida euroopas kunagi ei saaks. Super hotell, tuba jne, absoluutne tippklass. Iseenesest Can Tho on täitsa tore linn, palju rahulikum kui Saigon ja päris ilus jõeäärne promenaad on ka. Sealt liikusime edasi kohaliku bussiga Rach Giasse, mis on mereäärne sadamalinn. Bussisõit oli täisa okei ning piletit polnud ka keeruline osta kohapealt. Rach Gias ei näinud me ühtegi teist turisti ning saime ka absoluutselt parimat toitu reisi jooksul, mis maksis korralikus vabaõhurestoranis koos jookide ja kõige muuga kahepeale 10€. Järgmine päev sõitsime praamiga Phu quoq saarele, piletid ostsime eelmine päev kohapealt. Praam(pigem midagi katamaraani sarnast) sõitis 2,5h ning loksutas meeletult, kuigi ei olnud väga tuuline ilm. See eest praam sõitis väga kiiresti, sest vahemaa oli üle 100km. Igatahes peale tunnist sõitu hakati jagama oksekotte inimestele, mida siis kohalikud ka aktiivselt kasutasid. Lõpuks saarele jõudnuna pidime leidma majutuse, mõtlesime et proovime kohapeal otsida, et ehk saab soodsamalt. Kuid reaalsus on see, et tegelikult ei saa. Kuid saab näha tubasid, mis mõnikord piltide peal on hoopis kehvemad. Mõlemad öömajad vaatasime kohapeal üle ja siis võtsime agodast nö. last minute offeri. Majutuse valik on muidugi väga lai saarel, kuid otsustasime, et kui tulime mere äärde siis tahame ööbida ka mere ääres. Seega läks valik natukene kitsamaks, kuid peale paari tunnist otsimist leidsime Mai spa, tuba otse randa 50€ öö. Olime 2 ööd seal ära ja siis mõtlesime, et otsime veel midagi paremat ja viimased 3 ööd võtsime Saigon resortis, mis oli kohe Duong dongist esimene kuurort. Seal õnnestus saada oma beachfront bungalow 100€ öö, aga oli väga ilus ja luksuslik kõik. Saar ise on täpselt selline nagu siin kirjeldatud, on prügihunnikuid ja palju, on superilusaid randasid on palju restorane. Ühel päeval võtsime rolleri ja tiirutasime sellega ringi. Liiklus seal okei täitsa. Kokkuvõttes ei meeldinud väga see saar, sest ega seal peale joomise, söömise ja lebotamise midagi teha väga pole. Suhteliselt palju lärmakaid vene turiste ka. Tagasi saarelt HCMC-i lendasime siis.
Kokkuvõttes Vietnamis väga sõbralikud ja abivalmid inimesed. Inimeste suhtumine on üldiselt väga avatud. Toidud on väga head. Miinusteks ehk suhteliselt suur räpakus ja üsna agressiivne liiklus.
Finnairi kiidaks ka, sest uued A350 lennukid on väga mugavad ning hea salongiõhuga. Samuti kuna TLL-HEL lend niivõrd lühike siis on eestlastele tegemist praktiliselt otselennuga. Igaljuhul soovitan kasutada.

Ise küsin, ise vastan.
Käisime eelmine nädal, lend Genfi, seal automess, mis juhuslikult täiesti lennujaama kõrval (umbes sama kaugel, kui meil Ülemiste keskus). Ning siis rendiauto ja edasi Alpe D'Huez. Võtsime 8-le suure apartmendi, ilus ja korralik. Küla ise on täiesti arvestatava suurusega, samas piisavalt kompaktne, et saab jalutada. Suusatamine päris ski in/out pole, aga üleüldiselt kui majutust oskad valida siis üle 100m jalutama ei pea. Läbi linna läheb paar rada ka, nii et natuke jalutamist ja suusad saab alla panna. Prantsuse kuurortides tasub reisi planeerimisel arvestada nende kooli vaheaegadega. Need on erinevatesse tsoonidesse laiali jagatud ja kestvad üldjuhul veebruari keskpaigast märtsi 1-2 nädal. Sel ajal pole mõttet minna, siis hinnad kallimad ja rahvast väga palju. Me olime esimene nädal peale vaheaega ja väga rahulik oli. Kõige pikem liftijärjekord oli ehk 5-7minutit, üldjuhul aga polnud üldse. Radasid on piisavalt ja igale maitsele, ka väga palju rohelisi täiesti algajatele. Samas ka maailma pikim must 16km Sarenne, tuleb muidugi tõele au anda, et viimased 5km oli mustast ikka asi väga kaugel. Me saime 6 päeva lauspäikest, see muidugi muutis õhtuks rajad üsna pehmeks ja järsemad kohad sõideti väga moguliks ära. Afrerski ja ööelu oli prantsusmaa kohta uskumatult korralik. Klubid olid öösel puupüsti täis ja mõnedes kohtades toimus pidu ka juba mäe peal päeval. Suure plussina annab 6päeva alpe d'huez pilet võimaluse 2 päeva suusatada Les 2 Alpes kuurordis, mis asub 30km kaugusel. Käisime ka seal ja sealsed liustikud ja laiad punased laskumised pakkusid suurepärast vaheldust. Üleüldiselt tasus ära käia, natukene teistmoodi kuurort jälle ja uus kogemus.

Lisaksin eelmistele postitustele juurde, et Genfi saab ka Eestist täiesti mõistliku lennuaja ja hinnaga (üks ümberistumine). Sealt prantsuse poole lähimad keskused vähem kui 100km (Portes du soleil, Le grand Massif) ning ülejäänud maailma suurimad suusapiirkonnad ca 200km (3 vallees, Paradiski, Val d'iseire jne). Või siis minna Shveitsi poole. Seal ka palju toredaid kohti kus suusatada, rahvast palju pole ja rikkurid ümberringi :)
Aga üldjoontes nõustun eelnevatega, kui tahad korralikku suusapuhkust siis mine alpidesse, kui rahakott ei kannata siis Slovakkiasse. Põhjamaades mäed väiksemad hinnatase põhimõtteliselt sama ja päikest poole vähem.

Tere,
Olen kirjutanud sellest kuurordis antud postituses.

http://trip.ee/node/29065

Elasime küll ise Les Arcs poolel, kuid suures joones on tegemist ühe piirkonnaga. Kindlasti soovitan hoolega valida kuupäevi, et mitte sattuda kõrghooajale. Muidu on piirkond ülisuur ja enamus majutust ski in/out. Variante kuhu minna suuskadega on lõpmatult. La plange poole peal peaks olema '92a Alberville olümpia bobirada, kus saab ka meelt lahutada.
Isiklikult, kui pole enne käinud prantsusmaa alpides, siis tasuks ikkagi ära käia. Natukene teistsugune see kogu asi seal ning ka mäed on sutsu kõrgemad.

3 Vallee's ka päris mitu lifti mis mahutavad üle 100 inimese korraga. Aga minu mäletamist mööda olid need kõik ühekordsed.