Austria mägede info

Austria mägede kohta on üks hea veebileht, kus on info kõigi Austria suusakuurordite kohta, mäe kaardid, majutus, jne. Kuna arvuti jooksis kokku ja kogu info mis arvutis oli kadus ära, siis äkki on siin foorumis keegi kellel on see veebiaadress olemas ja on nõus seda lahkesti jagama, siis oleksin väga tänulik. Ette tänades VB.

Plaan minna perega. Soovitage head mugavat ja soodsa hinnaga majutust.

Paremat hinna/kvaliteedi suhet kui Zell am See hotell Berner pakub, pole seni leidnud. Seestap ise seal kokku 5 korda käinud - nii suvel, kui talvel. Elamine otse mäenõlval hubases perehotellis, 32 kraadise veega välibassein, superhead söögid jne. www.bernerhotel.com

Soovitan

Suusareisi plaanid 2012 veebr-märts

Sel aastal sain päris kõva mäesuusapisiku. Nüüd plaanis orgunnima hakata juba reisi 2012 aastaks.

Võtsime plaani Austria. Peale erinevaid uurimustöid leidsime, et võiks teha otsuse Sölli kasuks (http://www.bergfex.com/soell/)

Teine variant on Bad Gastein (http://www.bergfex.com/badgastein/)

Kas kellelgi on kogemusi nende piirkondadega ja millist majutust oskaksite soovitada? Reisiseltskond on ca.8–10 inimest.

Kas on mõistlik nii vara (peaaegu aasta enne) teha broneeringut majutusele?

Vaatasin, et näiteks Rootsis ja Norras on enamus majutusi meile sobival ajal juba bronnitud.

Samuti on lahtine, mis transpordiga sinna minna. Kas auto / buss / lennuk.

Ootaks värskeid kommentaare!

Madis

Bad Gastenis käisime selle aasta märtsis. Olime seal küll vaid 1 päeva. Ski Amade suusapilet kehtib väga paljudes suusakeskustes seal ümbruses ja me sõitsime iga päev eri keskusesse. Kuna me ööbisime kaugemal, ei oska ööbimispaika soovitada. Me olime 8-kesi, neist 3 lapsed, ja meile sobisid Bad Gasteini nõlvad hästi. Käisime ka kõrval Sport Gasteinis. Sinna otse suuskadel ei saa. Sport Gasteini kõrged tipud olid ka märtsi lõpus veel täiesti talvised. Bad Gasteinis olid ka termid (isegi vist rohkem kui 1), mida küll soovitati, kuid kalli piletihinna tõttu jäid meil külastamata. Kuna olime Ski Amades 6 päeva ja iga päev erinevas keskuses, siis mulle tundus, et Bad Gasteinis oli mäel veidi vanem seltskond, just keskealisi ja naisterahvaid, väga päevitunud jumega. See oli ka ainuke koht, kus kuulsime vene keelt. Ise arvasin, et need olid need termides lebotajad, kes otsustasid veidi ka mäel käia. Meie käisime kevadisel koolivaheajal ja see jäi madalhooaja algusesse. Oma reisi korraldasimsega alustasime umbes 2 kuud varem, ja majutuskohti oli küllaga. Kuigi, meil ei olnud tingimuseks, et peab olema kusagil keskuses, kuna meil oli auto kogu aeg käepärast nagunii.

Suusapuhkus Söllis

Tere. Plaan minna 2012 märtsi koolivaheajal suusatama Austriasse Sölli. Kas keegi on käinud ja teab kuidas on seal märtsis lumeolud? Sel aastal käisime Mayrhofenis, seal oli mägedes lund küll, ainult madalamatel mäejalamitel lõunaks juba suht “supiks” sulanud. Söllis on aga mäed vist madalamad? Ette tänades, P

Meie kaalusime ka eelmisel kevadel Sölli, kuna seal oli koolivaheajal mingid soodusnädalad hooaja lõpu puhul. Tegime aga teise valiku, siiski jälgisin huvi pärast sel ajal veebikaamerate pilte Söllis ja sealt paistis küll väga lumevaene pilt. Vist oli ka palju tõstukeid juba kinni. Aga isiklik kogemus puudub.

Tervist,

Plaan on minna Ischgli suusakeskusesse suusamõnusid nautima. Kuna aga varasemalt antud kohaga ning ka üldse Austria mäesuusakeskustega kogemused puuduvad, siis igasugune oluline info oleks teretulnud.

Oleks ka mõningad küsimused...

  1. Mitu päeva oleks mõistlik kohapeal olla (4,6 ?). Suusatamise/lauatamisega kellelgi probleeme ei ole.

2.Kas tuleks leida ööbimine kohe Iscglisse või sobiks ka Kappl, Galtür ? Kas nende kohtade vahel sõidab ilusasti Ski-bus ? Lisaks kui oma autot mäele sõiduks kasutada, kas parkimine Ischglis on tasuline või tasuta ?

NB! Suusakeskus ei pea tingimata Ischgl olema, kuid olen selle kohta head kuulnud. Kui keegi pakub midagi paremat/odavamat, siis see peaks kindlasti samasse piirkonda jääma nagu Ischgl.

Tänud kommentaaride eest ning ilusat vana aasta lõppu !

Ischglit peetakse üheks parimatest mägedest Austrias. Külas ööbimine kallim kui Kapplis, samas käivad Ischgli vahet suusabussid. Ise ööbisin ca. 10 km Ischglist ja iga päev autoga kohale. Parkimine tasuta ja kohti 8-9 paiku minnes piisavalt. Keskust tasuks valida sõidukogemuse järele. Kui oled algaja, siis Ischgl ei ole just parim valik, sest algajate jaoks on kasutatav paar harjutusnõlva ja päeva lõpus külla laskumine on piisavalt väljakutset pakkuv ning ka mugulisse sõidetud. Samas mustad rajad on väga nauditavad. Sölden on ka hea. Laiad nõlvad, mitu suusakeskust piirkonnas jne.