Austria Saalbach

Tere!

Sugulased pakkusid mulle välja vägagi huvitava idee minna koos suusareisile. Nemad elavad kaugel teises ilmaotsas ja seetõttu on see väga lahe mõte saada poolel teel kokku ja aega sportlikult mööda saata. Siin aga tekkis probleem. Nemad pakkusid välja Austrias sellise koha nagu Saalbaag (on see üldse õigesti kirjutatud?), mida mina aga netiavarustest ei leidnud üldse. Nemad aga mulle linki ka panna ei osanud või ei saanud. Kas on keegi seal käinud ja oskab ehk mind aidata?

Tänud!

Sul on ikka imeline elu. 1,5 kuud tagasi ajasid Austraalia viisa asju. Nüüd plaanid minna Austriasse ja Lõuna-Aaafrikasse.

Inimesed reisivad ju! Austraalia viisa on kenasti sisse antud, ootan. Aga vahepeal tahaks ju ka midagi teha ja näha. Ega siis kõiki kohti, mille kohta uurid ei jõua nagunii läbi käia. Vähemalt lühikese aja jooksul mitte. Avastasin ise ka, et see koht ilmselt on Saalbach. See on tõenäoliselt ka põhjus, miks nad ei saanud mulle linki saata, et sellist kohta, mida mulle algul öeldi: Saalbaag pole ju olemas. Kuidas seal Saalbachis olemine on ka, kas keegi on käinud ja on ehk kommentaare?

Mis seal ikka. Tüüpiline Austria suusaküla. Söögikohti võiks rohkem olla. Kui sa sellistes kohtades käinud ei ole, siis sobib küll. Ischgl näiteks on küll külana oluliselt ilusam. Saalbach ise on suhteliselt väike. Hea on kui elukoht on kas tõstukite lähedal või siis bussipeatuse lähedal. Sõita on sel küll ja küll nädalaks, kui veel Leogan, Hintelgremm (oli vist) läbi kolada. Mäed ei ole eriti kõrged ja ilma risk on täitsa olemas. Ehkki pea 90% vist oli kaetud ka kunstlumesüsteemiga on ainult paar tippu üle 2000m. Aga jah miinuseid väga rohkem meelde ei tule kui see et söömise kohti on suhteliselt keeruline leida niisama jalutades. Natuke oodates saab küll ja eks neid on ka, aga olen harjunud et neid on rohkem :))

Ma ei ole tõesti Austrias varem käinud suusatamas, seega ma ei tea sellest kohast midagi. Võrreldes teiste küladega, kas võiks siis hoopis mõni olla parem, kuhu kand kinnitada selleks üürikeseks ajaks? Meribel näiteks?

Ega ma ei taha öelda et Saalbach on halb koht. Tegelikult peaks alustama sellest, mida sa sinna tegema lähed. Mis tasemel suusataja oled ja mida ootad. Ning ka mis hinnataset otsid.

Saalbach on hinnalt üsna mõõdukas. Meribel on tunduvalt kallim Austria ja Prantsusmaa külad on üsna erinevad. Mulle meeldivad Austria omad oluliselt rohkem. Prantsusmaal After-Ski kui selline praktiliselt puudub. Saalbachis on täitsa olemas. (Nagu enamikes kohtades Austrias) Aga oletan et lähed ikka suusatama? Ehkki võin rääkida pikalt ka Ööklubide võimalustest :))

Suusatama loomulikult! Tase... no selline,et mustale mäele ei roni, aga sinine-punane on ok. Hinnatase võiks olla nii alla 20K, olen vaadanud selliseid ~16K paketiga reise. Aga mõtted on ka sinnakanti, et osta ainult lennupiletid ja ise bronnida majutus. Seda peab keegi mingis suunas nagunii tegema. Kas siis nemad või mina. Mõtlesime korra ka Hispaania peale või Prantsusmaa Chamonix. Kas nendest ei tea midagi? Hetkel mõtted veel väga laiali, aga peaks juba hakkama neid koondama ja kohti välja sõeluma.

Sinine-Punane tase on Saalbach täitsa OK. Valdav enamik radu just sellised ongi. Hinnaskaalal näiteks Saalbach õlu 3,5 EUR mäel, Prantsusmaal reeglina >5 Sama ka Ischgl jne. Hispaaniat ei tea. Andorrat aga küll. Kui teil jutt juba Saalbachist, siis ea ta nii halb valik ka ei ole et ei tasuks käia. Ma arvan et kunagi satun sinna ise ka veel. :)) 20K on suhteliselt normaalne eelarve. Sellega kui mitte väga laialt elada käib pea kus iganes. Kui on vaja konkreetseid soovitusi nõuandeid, siis teoreetiliselt võin neid jagada järgmiste kohta osas: Val-Thorens; Meribel; Chamonix; Saalbach; Söll; Ischgl; Mayrhofen; St Anton; Val-Gardena; Cervinia; Andorra.

Aga väga pikalt siin kirjutada ei viitsi. :))

PS! Elamise broneerimisega võib varsti juba hiljavõitu olla.

Kas mõistlikum on võtta siitpoolt ainult lennupiletid ja organiseerida sealpool majutus ise või ei tule sellel hinnal eriti vahet? Jah, ma saan aru, et vaja ära otsustada ja seda tahakski selle kuu jooksul ikka teha juba. Vaatan sinu soovitatud kohad üle ja mõtlen asja üle hoolega järgi. Milline koht neist sulle endale kõige rohkem meeldis? Mina õlut ei joo, nii et selle järgi ma sinna ei lähe. Aga after-ski võiks ikka olla. :-)

Saalbachis on Alpide kõige kõvem after-ski koht - ..., kui nimi tuleb meelde siis kirjutan. Oli seal 15 aastat tagasi, oli ka 5, ilmselt on ikka veel ...

Lumega on nagu on. Kevadel minna ei soovita, st märtsis, eriti lõpu poole. Austria on Alpide odavaim riik. Järgneb Prantsusmaa ja siis Itaalia ja Shveits.

Radade poolest ma Saalbachi Chamonix ja Meribeli jms ei võrdleks. Ei ole omavahel võrreldavad. Aga fan on seal kindalsti ja kui väljas tahad syya, siis Austrias on see taskukohasem.

Meie elasime Hinterglemmis (Saalbachis on 3 keskust, kolmas siis Leogang vms). Bronnisime elamise ja sõitsime kohale. Igal juhul odavam kui osta reis.

Tegelikult vist päris ühest vastust ei ole Parin Offpiste on minu jaoks olnud Val-Thorens Samas juhtus just Saalbachis kohal olles öö jooksul pool meetrit pehmet lund sadama ja sellises lumes pole kuskil mujal saanud nikerdada kui seal. Aga see on juhus. Saalbachis Leogangi otsa ma küll ei soovita see on teises orus. Kui aga keskustest kus käinud olen ja peaks soovitama kellelegi kes Austrias käinud ei ole, siis vist oleks esimene valik Ischgl, aga ka Saalbach pole halb :)) Ischgl on tunduvalt kallim.

Meilt siit ise sõitma hakata on üsna tülikas. Vist Münchenisse ja sealt siis tuleb kas rongi või autot või bussi kasutada.

Võid kontakteeruda ka Alpiexpressiga. Nad pakuvad vist ka oma reisidele võimalust nendega Salzburgi lennata. Saalbachi peaks sealt olema parem minna.

Ma vaatasin, et kui osta täispakett Eesti poolt, siis tuleb Saalbachis kõige odavam pakett 25 500.- Seda on pisut palju. Eks ma uurin, kas on võimalusi seda reisi odavamalt saada, kui ei, siis ilmselt jääb see sihtkoht küll ära. Sugulastel jällegi on sealtpoolt tellides reis odavam.

Kust sa küll nii kalleid hindu leiad, et odavaim pakett 25500.- maksab? Väikse organiseerimisvõime ja netis surfamise tulemusena on võimalik pakett ise kokku panna max 10 tuhandega. Seal hinna sees siis ka 6-päevane mäepilet. Edasi-tagasi sõit lennukiga Müncheni kaudu või siis Lufthansaga TLN-Frankfurt-Innsbruck (selle liini odavad piletid vist küll välja müüdud). Võttes endale väga korraliku ja kalli hotelli, tõuseb see summa vast max.15000 EEK peale.

Mul ei ole veel seda kogemust ise reis kokku panna. Aga muidugi ma üritan seda teha. Ma lihtsalt ei oska kuskilt alustada hetkel. Koha valisin jah välja, tahaks ikka Saalbachis käia. Kogenumad ehk soovitavad- kas alustada tuleks lennupiletite broneerimisest ja siis hotell? Kas on soovitada ka mõni hotell, mis oleks hea asukohaga ja kus magada ikka ka saaks. Lugesin, et Saalbach on suhteliselt kärarikas koht, möllu jagub hommikuni, seetõttu oleks hea, kui leiaks hotelli, mis on pisutki rahulikum.

Alustama peaks ikka algusest. Lennufirmad: Estonian Air, Lufthansa. Transport lennujaamast Saalbachi: Saksa, Austria raudteefirmad, kahjuks ei tea peast veebiaadresse. Majutus: alustuseks www.saalbach.at Sealt siis vaata edasi majutuskohtade enda kodulehti. Aga samas, kui su sugulased mingi paketiga tulevad, kas poleks siis targem, kui nad sinna paketti lisavad majutuse veel ühele inimesele (st. et siis sulle). Nüüd peaksid vast hakkama küll saama.

No mina teda küll kärarikkaks ei nimetaks. Hea kui elukoht on kuskil tõstukite lähedal. Enamik söögikohti asub ka sealkandis.

Või siis selle tänava ääres, mis läheb Hinterglemmi poole. Kui tõstukitest kaugemal, siis oleks hea kui bussipeatus on kohe ukse ees. Olen ise seal olnud kahe peatuse vahel ja väga ei viitsinud iga päev jalutada suusad õlal, ning bussid võivad hommikuti olla üsna täis. Siis oli juba otstarbekas jalutada tõstukile. Sellest siis soovitus tõstukitele lähemale. Lärmakam võib olla küla selles osas, mis läheb Kohlmaiskopf-i mäele. Seal on alla tulles mäe peal After-Ski pub (mulle seal meeldis). Pimedas põleb all prozektor, ning päris omapärane on pärast alla sõita. Noh ja all juuakse õlut edasin ning seal võib tõesti lärmi olla. Mujal ütleks mina pigem et üsna vaikne.

Sellest mäe pealsest Pub-ist veel. Seal on mitu ruumi. Bänd mängib esimese ruumi teisel korrusel. Mina soovitaks ~15.30 paiku ennast sinna sättida saab veel ehk kuskile lähedusse laua. Hiljem minnes oled nagunii külg külje vastas. Meil oli suuram punt ~1 inimest ja pärast esimest päeva hoiti meile juba iga päev lauda :))

Aga... Soovitan suusad kasvõi kinni siduda. Ka meil oskas üks mees mäelt alla tulla nii, et üks suusk oli oma, teine võõras. Kepid mõlemad eri paarist ja kumbki polnud oma. :)) Taksoga sai ülesse tagasi. Suusad sai õigeks aetud, aga keppide osas oli siis 3 õnnelikku, kes enam oma paari kokku ei saanudki.

Oot-oot, mismõttes suusad kokku siduda? Mis ja kus nendega siis juhtub? Kas sa ütled, et seal pubide-baaride juures, kui vahepeal söögi-joogipaus teha, siis välja tulles inimesed haaravad mida sobib ja lähevad nendega mäele tagasi? Või räägid sa ainult After-ski kohast, et purjakil olles juhtub, et võetakse valed suusad/suusk? Kuidas ma nad kinni seon, omavahel siis mõtled või millegi külge? Või on seal lausa pahatahtlikke, kes vaatavad paremad suusad, kui omal ja siis need lähevadki kohe loosi?

Suusa saab piduritega kokku panna. Kui hirm et ära kaovad, siis pange väga erinevad paarid kokku. Neid ei varastata, kogemata purjakil tyyp võib võtta ikka ..

Meie ainuke kogemus, et suusad kadusid ära oli Rootsis. Tegu oli laenutuse suuskdega ja ilmselt keegi võttis kogemata valed. Meil oli laenutuest võetud ka kadumise kindlustus, st saime lihtsalt uued suusad.

Konkreetselt selles kohas pidasin tõesti silmas et pimedas ja õlleuimas haaratakse sageli valed suusad. Enda omade sarnased :)) Ja kui veel saapad külge ka sobivad siis leiad hiljem et läks vist veits valesti. Lihtsalt sealt tullakse alla pimedas ja suuski koguneb sinna ikka väga palju. Ning suuskade segi ajamised on seal igapäevased asjad. Päris sellist olukorda nagu selle Pubi juures, pole mina mujal kohanud.