Austria, Viin

Tere

Austria läks punasesse alates 27.07.(Koroona üle 16 juhu VM lehel).  Piletid ostetud aga tagasi tulles karantiini jääda ei soovi. Küsimus kuidas teised riigi Austriast tulijaid vastu võtavad? 

Kui ma lendaksin või sõidaks rongiga sealt (Viinist) edasi Saksamaale näiteks panevad seal karantiini kuna tulen üle 16 juhu riigist?

See 16 ei ole mingi üldine nõue vaid Eesti ja Läti omavaheline kokkulepe. Leedu pidi vist ka liituma, aga jäi 25 juurde.

Saksamaal on koroonanumbriks 50 ja seega võid vabalt Austriast Saksamaale sõita ja oodata kuni Eesti jaoks kõlbulikuks muutud. Samuti võid edasi Prantsusmaale minna jne. Kõik vajalikud reeglid pead iga riigi enda lehtedelt leidma. Abiks on veidi ka https://reopen.europa.eu/en

Eesti koroonanumber näitab vaid seda, kust ja kuna tulles oled siin kõlbulik.

Minu arust on täiesti arusaamatu see VäM-i lehel olev komandate riikide nimekiri.

Tai on lubatud, muud sealtkandi riigid aga mitte. Kui vaadata WHO kodukalt, siis Myanmaris, Laoses, Vietnamis, Kambodžas on juhtumeid miljoni elaniku kohta oluliselt vähem, kui Tais.

https://covid19.who.int/

ELi välised riigid lepiti ühiselt kokku ja reisimine nende riikide kodanikele ELi soovitati avada piiranguteta 1. juulist. Eesti lubas kohe kõigil tulla, sest reaalselt sealt palju rahvast Eestisse hetkel reisimas ei ole. Osad riigid tegid samuti, teised tõmbasid mõned riigid oma nimekirjadest maha. Hiljem on nimekirja vähemalt korra muudetud. Maha on võetud näiteks Montenegro ja Serbia. Ja muutusi tehakse jooksvalt vastavalt olukorrale ja kokkulepetele.

Nimekiri on pigem mõeldud välisriikide kodanike ELi reisimiseks. Siit mujale minekuks peab uurima kohalikke reegleid. See nimekiri asjasse ei puutu.

VM-st öeldi, et PPA amet annab lõpliku vastuse aga nendel ainult telefon 112 kust saab infot. Ehk siis suht segane asi sellga.

112 on hädaabinumber, PPA infotelefon on 6123000. See on ka politseiautodel kirjas.

Helistasin 1247 (PPA lehel häirekeskuse infotelefon) sealt öeldi Austria nr on üle 16 ja te jääte karantiini. Mina Austriasse ei lähe aga see VM lehe info ajab küll väga segadusse.

No võib ju mujale lennata aga kui 14ndal Viinist tulime siis küsitleti kõiki (kuigi siis polnud punases) ja ka seda, et kas lendasite kuskile edasi või mujalt sinna. Võib ju muidugi hämada aga eks nad soovi korral saavad kontrollida ka. Aga ega seal muud nende edasilennanutega teinud kui panid andmed kirja ja kõik.

Austria on ju hetkel tärniga märgitud ja kommentaar all: “ *Vastavalt Vabariigi Valitsuse korralduse 172 p 1.3 ei rakendu liikumispiirang, kui riigi positiivsete testide arv 100 000 elaniku kohta jääb kahe nädala jooksul vahemikku 16 kuni 17,6.”