Viimased kommentaarid

Ma olen nendest käinud Dominikaani Vabariigis ja Puerto Ricos ja kuigi öeldakse, et mõlemad on pigem ohtlikud, siis mina seda väga ei kogenud. Tuleb lihtsalt oma common sense’i kasutada ja siis läheb tõenäoliselt kõik hästi. Ma soovitan mõlemat, aga võib-olla Dominikaani natuke rohkem, sest see oli kuidagi autentsem. Puerto Rico puhul on ikkagi USA mõju päris palju tunda. Aga eks sõltub ka kes millist kogemust otsib.

Viisat vaja ei ole, kohapeal maksad lihtsalt riiki sisenemise tasu ja vist oli vaja seal mingi vorm ka ära täita.

Kas kellelgi on viimasel ajal sellega ka kogemust, kui pikalt ette lennud tühistatakse? Ma peaksin 1. septembril Viini lendama, aga Austrias on nakatunute suhtarv hetkel 33, ehk siis peaks justkui lennukeeld kehtima. Samas pole  Ryanairilt veel tulnud infot selle kohta, et lend tühistatud oleks.

Ma arvan, et saaks alla 1000€ (kui sa mõtlesid 1000€ + 250€) tehtud, kui sa majutuse suhtes valiv ei ole ja oled nõus odavates hostelites ööbima ja väljas väga söömas ei käi. Sul on muidugi üsna kallid linnad valitud selle reisi jaoks. 

Ma ise soovitaks Andorrasse teha daytrip Barcelonast ja sinna mitte ööseks jääda. Brüsseli jätaks üldse vahele, sest minu arvates seal midagi väga erilist teha ei ole.

Austria on ju hetkel tärniga märgitud ja kommentaar all: “ *Vastavalt Vabariigi Valitsuse korralduse 172 p 1.3 ei rakendu liikumispiirang, kui riigi positiivsete testide arv 100 000 elaniku kohta jääb kahe nädala jooksul vahemikku 16 kuni 17,6.”

Keio, äpis Account -> Manage card -> See your limits -> Contactless transactions

Mainiks ainult veel ära, et kuritegevuse koha pealt ise midagi ei märganud. See piirkond, kus me San Juanis ööbisime, pidi ka natuke getom olema, aga mitte ühtegi ohtlikku olukorda ei tekkinud seal ega ka kuskil mujal. Muidugi on seal kuritegevust rohkem kui Eestis, aga ei tasu liialt üle mõelda. 

Lisaks, kindlasti tuleks auto rentida, sest muudmoodi ringi liikuda on üsna keeruline.

Ma just täna jõudsin sealt tagasi ja väga lahe kogemus oli. Me ööbisime erinevates linnades, San Juanis (Santurce linnaosa), Humacaos, Aguadillas ja Carolinas. Algselt pidime Aguadilla asemel Ponces olema, aga Airbnb lasi selle maavärinate pärast meil tasuta tühistada. Minu lemmikud neist olid San Juan ja Aguadilla. 

Kindlasti tasub mõnel saarel ära käia, me ise käisime Culebral ja väga lahe oli.

San Juanis soovitan käia food truck parkides, näiteks Lote 23 ja Miramar food truck park. Lisaks on San Juanis selline koht nagu La Placita, kus kohalikud baarides ja tantsimas käivad, aga sinna ilmselt lapsega ei lähe. 

Humacaos ööbisime ainult sellepärast, et sealt lähedalt lähevad praamid Viequesele ja Culebrale, muidu seal kandis vist midagi väga erilist ei ole. 

Aguadilla oli väga mõnus chill ja natuke vaiksem koht, palju ilusaid randu on lähedal, näiteks Crash Boat beach. 

Lisaks soovitan kindlasti El Yunques käia. Me ise matkasime Pico El Yunque otsa, see oli umbes 3 tundi edasi-tagasi, aga me muidugi istusime natuke aega seal mäe otsas ja rääkisime inimestega juttu.

Kohalikud on väga avatud ja toredad, väga tuntakse huvi selle vastu, kust pärit oled, sest ega eesti keelt seal tihti ei kuule. Nagu eelmine inimene mainis, siis tasub kasvõi viisakuse mõttes mõned hispaania keelsed laused ära õppida. Meid ennast aitas see päris palju, et mina ja üks inimene veel seltskonnast hispaania keelt räägime. 

Kui mingeid küsimusi tekib, siis aitan hea meelega. Ei hakka praegu kogu reisi siia ümber kirjutama.

Ainus asi, millest mina Hispaanias elades puudust tundsin, oli tatar. Käisin väga palju poode läbi, enne kui ma linna ainsast väikesest ökopoest ulme hinnaga toortatart leidsin.

Mulle meeldib näiteks Salsa! Soho. Toidud on head, hinnad normaalsed ja neil on head kokteilid. https://www.tripadvisor.co.uk/Restaurant_Review-g186338-d733797-Reviews-Salsa_Soho-London_England.html?m=19905

Mediterranean Steps on tõesti väga lahe. Soovitan ka seal ära käia.

Malaga, Sevilla ja Cádizi vahel on väga normaalne rongiühendus. 

Caminito del Rey peaks ka tehtav olema, sest mingi rongi ja bussi kombineerimisega vist sai sinna ilusti Malagast. Mul endal see muidugi ei õnnestunud, aga mul oli lihtsalt väga vähe aega Malagas.

Kui Cádizi jaoks soovitusi tahad, siis võid mulle kirjutada :) ma tegin paar aastat tagasi seal Erasmust.

Ma kasutan reisides TransferWise kaarti. Kontole saab panna erinevates valuutades raha, see on väga mugav. Probleeme pole olnud. Mingis summas sularaha võtmine peaks ka teenustasuta olema, aga ma ei mäleta, mis summa see oli.

Lisaksin siia veel täienduseks teiste vastustele, et järjest rohkem on ettevõtteid, kes lubavad kaugtööd (nt Jobbatical). Olen isegi mõelnud, et äkki järgmisel talvel läheks kuskile eksootilisemasse kohta ja töötaks sealt nt kuu aega ja siis paar nädalat puhkaks.

  1. Töö viis sellel aastal paar korda Budapesti ja paar korda Londonisse.

Ise reisisin Kreetale, Prahasse ja mõned korrad Stockholmi ja mujale Rootsi.

Kaugemale kahjuks sellel aastal ei jõudnud, aga see-eest sain ära käia mitmes uues kohas. Kreeta oli neist kindlasti kõige meeldejäävam ilusate kohtade ja toiduelamustega. 

  1. 2020 alguses lähen paariks päevaks Hispaaniasse (Sevilla, Cádiz ja Barcelona) ja sealt edasi kaheks nädalaks Puerto Ricosse. Veebruaris tuleb veel ilmselt töö pärast Brüsselisse minna. Rohkem kindlaid reisiplaane hetkel ei ole.

  2. Kui ma õigesti mäletan, siis Praha piletite pakkumise leidsin Tripist. 

Ideid kuhu minna tahaks on palju, aga Costa Rica ja Kuuba on mul päris kaua mõttes olnud, nii et ühte neist hea pakkumine leida oleks tore. Lähematest sihkohtadest oleks Moskvas tore ära käia.

Proovisin praegu uuesti ja nüüd töötab.

Mul on täpselt sama asi praegu. Proovisin mitu korda ja spamis ka ei ole. Kas USA saatkonnast öeldi sulle, et nemad ei tegele sellega?

Me vist natuke maksime kindlustuse eest juurde, sest kohapeal pakuti meile mingit kindlustust, mis kattis rohkem, kui see, mille ise valinud olime. Ma kahjuks ei mäleta enam täpselt detaile, aga minu arust midagi hullu polnud.

Nii hull see olukord ikka pole, et üldse sõita ei tasuks. Me rentisime sõpradega seal auto ja mitte midagi ei juhtunud, ega tekkinud ühtegi ohtlikku olukorda. Liiklus on küll vähem reguleeritud kui Eestis. Mina mäletan kõige suurema probleemina seda, et Santo Domingos on linna sisse ja välja sõites suured ummikud ja jalakäijana on raske üle tee saada. Eks natuke ehmatab ära see, et palju on katkiseid autosid, aga kõik ikka kogu aeg avariisid ei tee :) Käisime kõik need linnad läbi, mis sul kirjas on, ja nendes oli liiklus täitsa okei. Ma olen väga õnnelik, et me auto võtsime, sest ilma oleks paljud lahedad kohad nägemata jäänud ja oleks pidanud lootma ainult transfeeridele ja ekskursioonidele. Meie võtsime auto Budgetist ja täiskindlustusega.Ühtegi probleemi ei olnud, peale selle, et auto kätte saamiseks kulus umbes 2 tundi, aga see on lihtsalt riigi eripära.

Airdrop on kõige lihtsam lahendus, mis ei riku kvaliteeti. Kui ei ole iPhone teistel, siis Whatsapp, seal vist jääb ka kvaliteet samaks. 

Ma olen peaaegu alati Swedbanki reisikindlustust kasutanud.Hiljuti just võrdlesin ka erinevate kindlustusfirmadetingimusi/hindu ja Swedbanki oma tundus endiselt kõige parem. Näiteks katab see minuarust ära rohkem tegevusi ilma ohtliku tegevuse lisakaitse valimiseta kui teised kindlustused. Ühe korra olen pidanud neile kahjunõude esitama ja kõik käis väga lihtsalt. Olen kunagi nendega ühe pikema kindlustuse ka teinud 2,5 kuu peale ja see maksis vist natuke üle 200€ kui õigesti mäletan. See oli muidugi Euroopas. Kogu maailma puhul on kallim.

Minu Kariibi kogemus piirdub Dominikaaniga ja väga soovitan seal ära käia. Kuskil vanemas teemas kirjutasin ka, kus käisime, mida tegime, jm kogemusi. Väga lahe riik, on ilusat loodust ja matkaradasid, parke, randu, huvitav kultuur, ööelu - kõik on olemas. 

Olen teistega nõus, et Palermos on mingi eriline tunne, mida mujal ei koge. Minu jaoks oli see vist segu sellest kunagisest hiilgusest ja tänapäevasest vaesemast elust. Kindlasti soovitaks seal aega veeta ja linnas ringi jalutada. Samas minu jaoks tundus just Catania turvalisem ja ilus linn. Ei ütleks, et üks on parem kui teine, mõlemal on omad head küljed. Catanias on palju randu, millest paljud on küll tasulised, aga ilusad ja puhtad. Catanias on ka see hea, et Etna on lähedal. Taormina on väga turistikas, aga tasub ära käia ikka. Seal on ka selline koht nagu Isola Bella, kus on ilus rand. Kui otsida mingit rahulikumat kohta, siis ise sattusime sellisesse väiksesse linna nagu Gela, kus turiste eriti ei olnud, aga korralik rand on olemas. 

Jah, see on hea tähelepanek, et Sitsiilias on kõvasti kergem autoga liigelda. Palermos ja Catanias on liiklus üsna hull, Cataniast jäid eriti just meelde ummikud, aga suurematest linnadest väljas on pigem rahulik. Kütuse kohta ei oska öelda, aga toit jms on minu kogemuse järgi veidi odavam kui mujal Itaalias. Sõltub muidugi linnast ka, Taormina tundus ülejäänud Sitsiiliaga võrreldes kallim, aga see on ka väga turistikas linn. Igatahes kui vähegi võimalik, siis väga soovitan seal ära käia. Ma olen ise kaks korda käinud ja tahaks veel tagasi minna, sest avastamist on seal palju.