Viimased kommentaarid

Täpselt. Meil sadas niikuinii rohkem öösiti ja päeval oli vahepeal väike vihm isegi mõnus :)

Rinoke, vihma saime Bayahibes ja Puerto Platas, mujal oli pigem selge. Tundus muidugi, et ookeani poole peal oli natuke selgem ja soojem ilm.
Muid kahjustusi ei näinud, kui et mõned rannad olid prügi täis, aga pigem nendes osades, kus päevitamas ja ujumas ei käida. Ehk siis mina ütleks, et pigem ikkagi ei hakanud silma erilisi kahjustusi.

GreatEscape, see rohelises majakeses asuv pood-baar on megalahe! Käisime ka sõpradega seal mitu korda, aga õhtuti.
Blogi on ka lahe!

Meie broneerisime auto ette, aga üsna viimasel hetkel, nii et koos kindlustusega maksime lõpuks 800-900 eur. Kui paar kuud ette bookida, siis saab päris palju soodsamalt. Arvestada tuleb sellega, et sellele hinnale millega bookid, tuleb auto kätte saamise hetkel umbes 100-200 eur juurde ja selleks, et auto saada võib ka paar tundi aega minna. Auto võtsime Budgetist.
Autoga sõitmine võib seal muidugi üsna ekstreemne olla, eriti just Santo Domingos. Seal me linnas sees autoga ei sõitnud, vaid käisime jala või kasutasime Uberit. Linna sisse ja linnast välja sõitmine võtab kaua aega, ummikud on hullud. Samas ühistranspordiga ilmselt ajaliselt ei võida. Mina soovitaks pigem ikkagi auto võtta, sest igale poole ühistranspordiga ei saa.

Meie rentisime auto ja olen väga rahul, sest ühistranspordiga oleks mitmes kohas ilmselt käimata jäänud.
Meie kasutasime peesosid ja kui öeldi mitmes valuutas hind, siis tundus peesodes ka
kõige odavam. Raha vahetasime kohalikus pangas 1 eur = 56 peesot. Hiljem võtsime automaadist sularaha. Ainus, mis toimis oli Banco Popular ja seal maksis raha võtmine 195 peesot + see tasu, mida su enda pank võtab.

Ma jõudsin just sealt tagasi, olin ka kaks nädalat ja nagu ka keegi eespool mainis, siis see on tohutult lühike aeg.
Mõned asjad mida tasub teada:

  1. Söögikohtades lisandub enamasti menüüs märgitud hinnale 28% ja selle sees on ka tipp. Meie jätsime vahel ikkagi veel tippi kui koht ja teenindus head olid.
  2. See, et elekter pidevalt ära kaob, on normaalne.
  3. See, et ka normaalsena tunduvas WCs vett ei ole, on tavaline. (desinfitseeriv geel kaasa!)
  4. Kõige eest eeldatakse raha/tippi. Nt: käisime restoranis söömas, uurisime kus on WC. Üks töötaja viis meid restoranist eemale kuskile väikesesse majja WCsse, kus ei olnud isegi vett ja käte pesemiseks valas koristaja ämbrist vett peale ja siis küsis selle eest raha ka. Nii et tasub kogu aeg väiksemaid kupüüre kaasas kanda.
  5. Kui tänaval kedagi näed, kes relvaga ringi käib, aga mingit vormiriietust ei kanna, siis ei tasu paanikasse sattuda, ilmselt on see ikkagi mõni turvamees.

Meie lendasime Punta Canasse ja läksime sealt otse Bayahibesse (La Romana). Sealsetest randadest käisime Playa Bayahibes, kus on rohkem kohalikke, ja Playa Dominicuses, kus on pigem turistid. Ühe päeva veetsime Saona saarel ja ekskursiooni ostsime Scuba Fun'i kaudu. Sinna sõitis katamaraan, kus oli pidu, tants ja baar. Saar ise on ilus, aga seal peale päevitamise ja ujumise muud teha ei saanud. Bayahibes on veel Parque Nacional del Este, kus on lahedad matkarajad ja koopad (taskulamp tasub kaasa võtta). Meie valisime Padre Nuestro ja Dominicuse rajad. Soovitan kindlasti seal ära käia. Ööelu on seal ka päris lahe, eriti sellistes baarides, kus on pigem kohalikud kui turistid.
Sealt läksime edasi Santo Domingosse, kuhu minnes tasub arvestada rohkem aega kui Google Maps näitab, sest et liiklus on täiesti hull. Meie peatusime koloniaaltsoonist 3-4 km kaugusel asuvas hotellis, üsna lähedal Maleconile. Üldiselt seal üksi ringi liikuda ei soovitata, aga mina üksi jalutades ei tundnud, et väga ohtlik oleks olnud. Õhtul hilja tasub muidugi pigem takso/Uber võtta, mis on seal väga odav. Santo Domingos tasub ka mujal kui ainult koloniaaltsoonis ringi jalutada, et näha rohkem kohalikku elu. Üks lahe koht on näiteks Santa Barbara linnaosa http://www.isupportstreetart.com/hoy-santa-barbara-street-art-festival-dr/.
Sealt edasi liikusime Constanzasse ja nagu enne mainisin, siis Google Mapsi ennustatud 3 tunni asemel kulus sõidule 5 tundi. Seal lihtsalt ööbisime ja sõitsime edasi Puerto Platasse. Tee peal käisime kahe kose juures, Salto de Jimenoa ja Salto de Baiguate, mõlemad on kindlasti väärt külastamist.
Puerto Platas käisime cable car'iga mäe otsas, kust oli ilus vaade, aga minu arvates see midagi ülimalt erilist ei olnud. Üks lahedamaid kogemusi Puerto Platas oli Rio Damajagua 27 koske. Seal saab valida kas tahad läbi käia 7, 12 või 27 koske http://www.27charcos.com/index.php. Meie valisime 27, maksime 1000 peesot inimese kohta ja selles hinnas oli ka toit. See polnud eriti ekstreemne, aga ikkagi väga lahe.
Järgmine peatus oli Las Terrenas, kus pigem puhkasime ja nii palju ringi ei käinud. Seal lähedal on playa Coson, mis on väga ilus ja üks tühjemaid randasid, kus käisime. Las Terrenas on muidu üsna turistikas linn, aga lahedaid kohti leiab seal ka. Hotelli omanik soovitas meile rannas asuvat väikest restorani nimega Dulce Playa ja kuigi ma ise ei proovinud, siis sõbranna ütles, et seal pakutavad küüslaugukrevetid on kõige paremad, mida ta saanud on. Kaks õhtut järjest käisime kohas nimega Babylon Disco, kus on väga lahe animation team, kes inimestega tantsivad ja mõnele sinna sattunud välismaalasele bachatat jms õpetavad.
Viimasena peatusime Bavaros (Punta Cana), mis tundus pigem venelaste linn olevat - ehk siis väga turistikas ja eriti kohalikku elu ei näe. Minu arvates selline koht, mille võib vahele jätta. Head kogemused olid seal söögiga, nt Mehhiko restoranis Wacamole, kus toit oli hea ja teenindus super. Teine lahe koht oli La Posada de Gladys, kus saab kohalikku toitu väga hea hinnaga.

Dominikaani vabariik on igatahes väga lahe koht ja inimesed on toredad. Tasub proovida kohalikku toitu (eriti just hommikusööki), süüa papaiat ja avokaadot, mis on seal kordades odavamad kui Eestis, proovida rummi ja santo libresid, õppida tantsima. Kindlasti tuleb kasuks kui hispaania keelt räägid. Mind aitas see väga palju ja kohalikud olid ka kohe palju sõbralikumad.

Loodetavasti on abi :)

Kui lennukist kohe välja saad, siis peaks jõudma ikka. Rong läheb 20 minutiga lennujaamast Centralstationisse ja sealt metrooga sadamasse on ju umbes 10 minutit kui ma õigesti mäletan. Arvesta juurde umbes 10 minutit rongi ootamist, 10-15 minutit, et metroos rongi peale saada ja siis 5 minutit metroopeatusest sadamasse.

Milleks siis üldse hotelli minna? Airbnb jms on ka olemas.

Kui giid võtta, siis Like A Local kaudu leiab kohalikke, kes ennast linna tutvustama pakuvad https://www.likealocalguide.com/rome/tours

Ma nägin millalgi Ülemiste Sportsdirectis päris heade hindadega kohvreid ja oli palju erinevaid suuruseid ka.

EstYes on vist kõige populaarsem saatev organisatsioon. Ma olen ise ka nende kaudu käinud, aga lühiajalises töölaagris ja Hispaanias.
Ma arvan, et tasub otsida vabatahtlike blogisid, sest nad tavaliselt kirjutavad ka mis organisatsiooni kaudu ja kuidas nad läksid. Ise olen jälginud ühe neiu blogi, kes on Guatemalas vabatahtlik. http://greteguatemalas.tumblr.com/

Rong on ilmselt kõige mugavam ja kiirem variant. E-L läheb esimene rong Barcelonast Salousse kell 6 hommikul, nii et kui jaksad selle aja ära oodata, siis ei ole vaja Barcelonas hotelli võttagi. Iseasi kas sa Salous oma hotelli/apartmenti kell 7 hommikul check-ini teha saad.
https://venta.renfe.com/vol/home.do?c=_vw3h

  1. Üks põnevatest kohtadest oli Marrakech, mida soovitan kõigil külastada. Teine oli Põhja-Norra ja seal oli omamoodi elamus polaarpäev.
  2. Juunis üks päev Berliinis, suvel kaks kuud praktikat Cádizis, novembris kolm päeva Barcelonas ja kaks nädalat Dominikaanis.
  3. Ootan soodukat detsembri alguseks Barcelonast Tallinnasse, loodetavasti tuleb midagi.

Alicantes tasub neist kolmest kõige vähem aega olla.
Näiteks Castelo de Santa Barbara üks lahe koht, mida külastada https://en.wikipedia.org/wiki/Santa_B%C3%A1rbara_Castle

Valencia on väga ilus linn ja seal võib terve päeva niisama ringi jalutada ilma, et igav hakkaks.
Seal tasub veel turule minna https://www.tripadvisor.co.uk/Attraction_Review-g187529-d574603-Reviews-Central_Market_Mercado_Central-Valencia_Province_of_Valencia_Valencian_Country.html
ja siis on seal kuulus Ciudad de las Artes y las Ciencias https://www.tripadvisor.es/Attraction_Review-g187529-d244246-Reviews-City_of_the_Arts_and_Sciences-Valencia_Province_of_Valencia_Valencian_Country.html

Madrid on minu üks lemmikkohti ja seal on samamoodi lahe lihtsalt ringi jalutada.
Parque del Retiro on üks koht, kuhu tasub minna https://www.tripadvisor.com/Attraction_Review-g187514-d191050-Reviews-Retiro_Park_Parque_del_Retiro-Madrid.html
Kõige paremaid churrosid saab Chocolateria San Gines'ist, kuhu on parem minna pigem hilja õhtul, sest päeval on seal järjekord uksest välja, aga see on ka öösel avatud ja siis on rahvast vähe https://www.tripadvisor.co.uk/Restaurant_Review-g187514-d1027419-Reviews-Chocolateria_San_Gines-Madrid.html

Madridi lähedal
Toledo https://www.tripadvisor.com/Tourism-g187489-Toledo_Province_of_Toledo_Castile_La_Mancha-Vacations.html
San Lorenzo de El Escorial https://www.tripadvisor.com/Attraction_Review-g562659-d313458-Reviews-Monasterio_y_Sitio_de_San_Lorenzo_de_El_Escorial-San_Lorenzo_de_El_Escorial.html

Kas keegi seal kohalikku rendifirmat Nellyt on kasutanud? Neil on väga head hinnad, aga arvustusi väga palju pole ja need on üsna võrdselt positiivsed ja negatiivsed, ei oska seisukohta võtta.

Shiila, mis alal sa praktika tegid? Mõtlesin, et äkki on töö keerukusega seotud. Huvi pärast kandideerisin ühe hosteli admini praktikale ja seal ei küsitud midagi, aga näiteks mitu turunduspraktikat pakkuvat ettevõttet on tasu küsinud. Üks ettevõte on Dpointgroup Hispaanias, Barcelonas, nii et kui kellelgi nendega kogemust on, siis oleks eriti tore :) tundub, et nende juurest käib väga palju praktikante läbi.

Seal novio lauses on "mi" vahelt ära jäänud.
Este ja esta asesõnana peaks ilma rõhumärgita olema.
Disculpe asemel on vist perdón tavalisem?
Tõlkimise korrektsuse mõttes võiks olla yo soy... - mina olen, me llamo... - minu nimi on (seda vist oleks muidugi õigem tõlkida "mind kutsutakse", aga eesti keeles vist sobib see teine variant ka).
Necesita alguna ayuda - ma ise jätaks alguna ära sealt.
Siin see on - vale tõlge on läinud sinna (Necesito esto).
Puedo pagar con dinero en efectivo - ma jätaksin con dinero ära.
Ettekandja koha peal on kirjas joven, peaks ilmselt camarera seal olema.
Lõuna - almuerzo ja õhtusöök - cena, praegu on mõlemal kirjas comida.

Nõustun eelmise kommenteerijaga, et hea algatus!

Eks riikide osas olengi paindlik, lihtsalt Kuuba on üks koht, mis tundub põnev ja kuhu juba ammu olen tahtnud minna. Pigem on probleemiks see, et ei saa reisi aega valida selle järgi, kui piletid kõige soodsamad on, vaid on kindel periood - novembri teine pool kuni detsembri esimene pool.

Ma pole ise üldse vaadanud seda varianti, et minna Riiast Saksamaale ja sealt edasi, poleks arvanud, et nii odavalt saab. Sain palju ideid juurde. Suuur aitäh!

Jaa olengi Stockholmil ka silma peal hoidnud, aga varem kartsingi, et muud kulud ajavad hinna kõrgeks, kui lennuajad ei klapi. Aga tänud nõuande eest, Norwegianiga kombineerimise peale varem ei mõelnud, ainult Nordica/Tallink tulid pähe.