mariev

Rändur, liitus Tripiga 3 aastat tagasi. Tahab minna:
28 meeldimist
8 postitust / 109 kommentaari
19 (3%) külastatud sihtkohta
Viimased kommentaarid

Milleks siis üldse hotelli minna? Airbnb jms on ka olemas.

Kui giid võtta, siis Like A Local kaudu leiab kohalikke, kes ennast linna tutvustama pakuvad https://www.likealocalguide.com/rome/tours

Ma nägin millalgi Ülemiste Sportsdirectis päris heade hindadega kohvreid ja oli palju erinevaid suuruseid ka.

EstYes on vist kõige populaarsem saatev organisatsioon. Ma olen ise ka nende kaudu käinud, aga lühiajalises töölaagris ja Hispaanias.
Ma arvan, et tasub otsida vabatahtlike blogisid, sest nad tavaliselt kirjutavad ka mis organisatsiooni kaudu ja kuidas nad läksid. Ise olen jälginud ühe neiu blogi, kes on Guatemalas vabatahtlik. http://greteguatemalas.tumblr.com/

Rong on ilmselt kõige mugavam ja kiirem variant. E-L läheb esimene rong Barcelonast Salousse kell 6 hommikul, nii et kui jaksad selle aja ära oodata, siis ei ole vaja Barcelonas hotelli võttagi. Iseasi kas sa Salous oma hotelli/apartmenti kell 7 hommikul check-ini teha saad.
https://venta.renfe.com/vol/home.do?c=_vw3h

  1. Üks põnevatest kohtadest oli Marrakech, mida soovitan kõigil külastada. Teine oli Põhja-Norra ja seal oli omamoodi elamus polaarpäev.
  2. Juunis üks päev Berliinis, suvel kaks kuud praktikat Cádizis, novembris kolm päeva Barcelonas ja kaks nädalat Dominikaanis.
  3. Ootan soodukat detsembri alguseks Barcelonast Tallinnasse, loodetavasti tuleb midagi.

Alicantes tasub neist kolmest kõige vähem aega olla.
Näiteks Castelo de Santa Barbara üks lahe koht, mida külastada https://en.wikipedia.org/wiki/Santa_B%C3%A1rbara_Castle

Valencia on väga ilus linn ja seal võib terve päeva niisama ringi jalutada ilma, et igav hakkaks.
Seal tasub veel turule minna https://www.tripadvisor.co.uk/Attraction_Review-g187529-d574603-Reviews-Central_Market_Mercado_Central-Valencia_Province_of_Valencia_Valencian_Country.html
ja siis on seal kuulus Ciudad de las Artes y las Ciencias https://www.tripadvisor.es/Attraction_Review-g187529-d244246-Reviews-City_of_the_Arts_and_Sciences-Valencia_Province_of_Valencia_Valencian_Country.html

Madrid on minu üks lemmikkohti ja seal on samamoodi lahe lihtsalt ringi jalutada.
Parque del Retiro on üks koht, kuhu tasub minna https://www.tripadvisor.com/Attraction_Review-g187514-d191050-Reviews-Retiro_Park_Parque_del_Retiro-Madrid.html
Kõige paremaid churrosid saab Chocolateria San Gines'ist, kuhu on parem minna pigem hilja õhtul, sest päeval on seal järjekord uksest välja, aga see on ka öösel avatud ja siis on rahvast vähe https://www.tripadvisor.co.uk/Restaurant_Review-g187514-d1027419-Reviews-Chocolateria_San_Gines-Madrid.html

Madridi lähedal
Toledo https://www.tripadvisor.com/Tourism-g187489-Toledo_Province_of_Toledo_Castile_La_Mancha-Vacations.html
San Lorenzo de El Escorial https://www.tripadvisor.com/Attraction_Review-g562659-d313458-Reviews-Monasterio_y_Sitio_de_San_Lorenzo_de_El_Escorial-San_Lorenzo_de_El_Escorial.html

Kas keegi seal kohalikku rendifirmat Nellyt on kasutanud? Neil on väga head hinnad, aga arvustusi väga palju pole ja need on üsna võrdselt positiivsed ja negatiivsed, ei oska seisukohta võtta.

Shiila, mis alal sa praktika tegid? Mõtlesin, et äkki on töö keerukusega seotud. Huvi pärast kandideerisin ühe hosteli admini praktikale ja seal ei küsitud midagi, aga näiteks mitu turunduspraktikat pakkuvat ettevõttet on tasu küsinud. Üks ettevõte on Dpointgroup Hispaanias, Barcelonas, nii et kui kellelgi nendega kogemust on, siis oleks eriti tore :) tundub, et nende juurest käib väga palju praktikante läbi.

Seal novio lauses on "mi" vahelt ära jäänud.
Este ja esta asesõnana peaks ilma rõhumärgita olema.
Disculpe asemel on vist perdón tavalisem?
Tõlkimise korrektsuse mõttes võiks olla yo soy... - mina olen, me llamo... - minu nimi on (seda vist oleks muidugi õigem tõlkida "mind kutsutakse", aga eesti keeles vist sobib see teine variant ka).
Necesita alguna ayuda - ma ise jätaks alguna ära sealt.
Siin see on - vale tõlge on läinud sinna (Necesito esto).
Puedo pagar con dinero en efectivo - ma jätaksin con dinero ära.
Ettekandja koha peal on kirjas joven, peaks ilmselt camarera seal olema.
Lõuna - almuerzo ja õhtusöök - cena, praegu on mõlemal kirjas comida.

Nõustun eelmise kommenteerijaga, et hea algatus!

Eks riikide osas olengi paindlik, lihtsalt Kuuba on üks koht, mis tundub põnev ja kuhu juba ammu olen tahtnud minna. Pigem on probleemiks see, et ei saa reisi aega valida selle järgi, kui piletid kõige soodsamad on, vaid on kindel periood - novembri teine pool kuni detsembri esimene pool.

Ma pole ise üldse vaadanud seda varianti, et minna Riiast Saksamaale ja sealt edasi, poleks arvanud, et nii odavalt saab. Sain palju ideid juurde. Suuur aitäh!

Jaa olengi Stockholmil ka silma peal hoidnud, aga varem kartsingi, et muud kulud ajavad hinna kõrgeks, kui lennuajad ei klapi. Aga tänud nõuande eest, Norwegianiga kombineerimise peale varem ei mõelnud, ainult Nordica/Tallink tulid pähe.

Siin on palju juttu olnud soodsatest viimase hetke pakkumistest, aga kas keegi oskab öelda, kas oleks naiivne loota Kuubale minekuks leida umbes 400-euroseid pileteid ka siis, kui tahaks näiteks pool aastat ette osta? Praegu olen pikalt silma peal hoidnud ja Tallinnast on kõige odavam variant olnud 570 eurot, aga vaese tudengina tahaks midagi soodsamat. Viimase hetke pakkumisele ei julge lootma jääda, sest mulle on mulje jäänud, et kui tahta soodsamat majutust, siis tuleks see näiteks Havanas üsna pikalt ette broneerida.

Ma soovitaks tegelikult Marokot ka, ma olen ise Marrakechis paar päeva üksinda veetnud ja väga tore oli. Seal peaks sellel ajal päris soe olema ja kindlasti huvitav ka.

Ise olen Centaurot kasutanud, see peaks Hispaania oma olema ka ja ilmselt sellepärast hinnad natuke odavamad. Broneerisime ka netis ja võtsime kohe juurde vist selle kindlustuse, mis kõik katab (päris täpselt ei mäleta). Krediitkaarti minul ega elukaaslasel ei olnud, mõlemal Swedbanki ISIC ehk siis deebet pluss. Minuarust meilt rohkem tagatist ei võetud kui ainult kütuseraha ja see oligi vist tänu sellele, et täiskindlustuse võtsime. Kui auto täispaagiga tagasi viisime, siis oli paari päeva pärast kütuseraha ka arvel tagasi. Kõik käis kiirelt ja lihtsalt, ühtegi probleemi ei olnud. https://www.centauro.net/en/
Auto puhul ei oska muud soovitada kui et kõige väiksema mootoriga ja odavamat ei tasu võtta, sest need ei lähe mäest üles. Me võtsime ühe odavamate seast ja vahepeal oli tunne küll, et jääme poole tee peal seisma. Hispaania liiklus on muidu üsna viisakas, aga parkimisega peab ettevaatlik olema, sest seal on kohalike jaoks normaalne parkida nii, et autode vahe on 1 cm ja kui keegi parklas sisse sõidab, siis on ka suht ükskõik.

Sestri Levante on Genova lähedal üks koht, kus on ilusad rannad. Muidugi turiste on ka väga palju ja ööbida seal ei tasu, sest see on päris kallis koht ja minu teada on seal parkimiskohta peaaegu võimatu leida (kui just apartementiga koos parkimiskohta ei tule). Kui näiteks Genovas ööbida, siis on sinna väga lihtne rongiga saada.
Genovas asub selline koht nagu Boccadasse, kus on küll väga väike, aga armas rand.
Mulle endale meeldis veel Bogliasco, see ei ole vist nii turistikas ja sinna saab ka rongiga.
Randa minekuks tasub kindlasti näiteks snorgeldamiseks mõeldud jalanõud kaasa võtta, sest liivarandu seal minu teada eriti ei ole ja kuigi kohalikud jooksid mööda neid kive paljajalu, siis minuarust oli küll päris valus seal kõndida ja vees olles ka jalgu maha panna ei tahtnud :D

Kui mahub nendesse raamidesse, mis neil lennujaamas on, siis lubatakse. Saad lennujaamas ise järgi proovida ka. Kui Tallinnast lendad siis need on check-in laudade juures olemas.

Tumblr peaks üsna lihtne olema ja saab jutu vahele pilte ka panna.

Käisin just Marrakeshis ja olin paar esimest päeva täiesti üksi, käisin ka õhtuti väljas. Kohalikud võivad olla pealetükkivad, aga ei ütleks, et ohtlik tundus. Kui oma riadis töötajate käest küsisin, et kas naistel on õhtuti ohutu üksi ringi käia, siis öeldi ka, et kindlasti on. Peatusin veel medinas ja riad oli väikesel kõrvaltänaval, aga ei olnud midagi hirmsat. Seega usun, et perega on väga ok minna.