Viimased kommentaarid

Jaa, hetkel olengi nii teinud

Mul on nüüd dilemma. Mul on Swedbanki krediitkaart, millega on olemas reisikindlustus. Mai lõppu broneeritud reisile tegin ikkagi Salva kindlustuse ka juurde. Nüüd ostsin järgmise reisi jaoks piletid, mis toimub 2022 jaanuar-veebruar ja ei suuda otsustada, kas osta sinna ka Salva kindlustus juurde või jääda Swedi peale lootma. Iseenesest võiks loota, et selleks ajaks on olukord normaalsemaks läinud... aga samas kunagi ei tea.

Toskaana kohta midagi jagada ei oska, aga Sitsiilia jaoks mõned soovitused on. 

Sitsiilia puhul ma ilmselt väldiks suve, sest siis on seal ikka väga palav. Esimesest korrast seal mäletan, et kõige madalam temperatuur oli öösel 30 kraadi. 

Kindlasti soovitan seal võtta auto, sest ühistransport Sitsiilias on ikka päris kohutav. Olen proovinud (Catanias) ja enam ei taha :) mitte et seal autoga sõitmine ka lihtne oleks, aga igal juhul on see mugavam ja annab rohkem vabadust. 

Keeleoskuse koha pealt väga sõltub, mis piirkonnas olla. Seal on mõned väga turistikad linnad nagu näiteks Taormina, kus ilmselt probleemi pole, aga mõnes väiksemas kohas võib raskusi tekkida. Ma ise natuke räägin itaalia keelt ja vahel see ikka aitas hädast välja küll. Mina igal juhul soovitaks mingid basic asjad ära õppida, eriti kui nii pikaks ajaks plaan sinna jääda.

Huvitav jah, et selline vastus. Kui mul septembris lennukeeldude tõttu lennud tühistati, siis sain kahe nädalaga Ryanairilt raha tagasi. Saadeti meilile teavitus ja vorm, mille ära täitsin ja siis paar korda pidin veel kinnitama, et kindlalt soovin raha tagasi ja mitte voucherit.

Mul on pigem teistpidi, et kui reis juba plaanis, siis enne ja vahel pärast reisi vaatan sihtkoha kohta või seal filmitud filme ja dokumentaale. Ainus koht, kuhu ma raamatu/filmi pärast läinud olen on King’s Crossi rongijaam Londonis.

2020 oli olukorda arvestades üllatavalt hea reisiaasta.

1. Jaanuaris õnnestus veeta paar nädalat kariibidel Puerto Ricos ja enne seda mõned päevad Hispaanias. Veebruaris oli üks kiire tööreis Brüsselisse. Siis tuli paus sisse, aga augustis sai käidud Ålandil ja septembris Vilniuses - mõlemad minu jaoks uued kohad. Järgmisel nädalal pidin minema Stockholmi, et aastavahetus seal veeta, aga on kahtlus, et see jääb ära.

Käimata jäi mul Austrias ja Slovakkias, kuhu septembris minema pidin, aga pandi lennukeeld. 

Kõige meeldejäävam sihtkoht oli kindlasti Puerto Rico, soovitan teistele ka! 

2. Järgmisel aastal on võimalik võtta töölt üks pikem puhkus ja plaanisin veeta 6 nädalat Costa Ricas või siis 5 nädalat seal ja nädal näiteks Kuubal, St Lucial vms. Hetkel veel mõtlen täpsemalt läbi, kuhu julgeks üksi reisida, aga Costa Rica on kindel plaan. 

Enne tahaks veel ühe lühema reisi teha kuskile, kindlaid plaane ei ole, aga korraks käisid Albaania ja Montenegro mõttest läbi.

3. Väga tore oleks, kui leiaks Costa Ricasse häid pakkumisi.

Ma olen nendest käinud Dominikaani Vabariigis ja Puerto Ricos ja kuigi öeldakse, et mõlemad on pigem ohtlikud, siis mina seda väga ei kogenud. Tuleb lihtsalt oma common sense’i kasutada ja siis läheb tõenäoliselt kõik hästi. Ma soovitan mõlemat, aga võib-olla Dominikaani natuke rohkem, sest see oli kuidagi autentsem. Puerto Rico puhul on ikkagi USA mõju päris palju tunda. Aga eks sõltub ka kes millist kogemust otsib.

Viisat vaja ei ole, kohapeal maksad lihtsalt riiki sisenemise tasu ja vist oli vaja seal mingi vorm ka ära täita.

Kas kellelgi on viimasel ajal sellega ka kogemust, kui pikalt ette lennud tühistatakse? Ma peaksin 1. septembril Viini lendama, aga Austrias on nakatunute suhtarv hetkel 33, ehk siis peaks justkui lennukeeld kehtima. Samas pole  Ryanairilt veel tulnud infot selle kohta, et lend tühistatud oleks.

Ma arvan, et saaks alla 1000€ (kui sa mõtlesid 1000€ + 250€) tehtud, kui sa majutuse suhtes valiv ei ole ja oled nõus odavates hostelites ööbima ja väljas väga söömas ei käi. Sul on muidugi üsna kallid linnad valitud selle reisi jaoks. 

Ma ise soovitaks Andorrasse teha daytrip Barcelonast ja sinna mitte ööseks jääda. Brüsseli jätaks üldse vahele, sest minu arvates seal midagi väga erilist teha ei ole.

Austria on ju hetkel tärniga märgitud ja kommentaar all: “ *Vastavalt Vabariigi Valitsuse korralduse 172 p 1.3 ei rakendu liikumispiirang, kui riigi positiivsete testide arv 100 000 elaniku kohta jääb kahe nädala jooksul vahemikku 16 kuni 17,6.”

Keio, äpis Account -> Manage card -> See your limits -> Contactless transactions

Mainiks ainult veel ära, et kuritegevuse koha pealt ise midagi ei märganud. See piirkond, kus me San Juanis ööbisime, pidi ka natuke getom olema, aga mitte ühtegi ohtlikku olukorda ei tekkinud seal ega ka kuskil mujal. Muidugi on seal kuritegevust rohkem kui Eestis, aga ei tasu liialt üle mõelda. 

Lisaks, kindlasti tuleks auto rentida, sest muudmoodi ringi liikuda on üsna keeruline.

Ma just täna jõudsin sealt tagasi ja väga lahe kogemus oli. Me ööbisime erinevates linnades, San Juanis (Santurce linnaosa), Humacaos, Aguadillas ja Carolinas. Algselt pidime Aguadilla asemel Ponces olema, aga Airbnb lasi selle maavärinate pärast meil tasuta tühistada. Minu lemmikud neist olid San Juan ja Aguadilla. 

Kindlasti tasub mõnel saarel ära käia, me ise käisime Culebral ja väga lahe oli.

San Juanis soovitan käia food truck parkides, näiteks Lote 23 ja Miramar food truck park. Lisaks on San Juanis selline koht nagu La Placita, kus kohalikud baarides ja tantsimas käivad, aga sinna ilmselt lapsega ei lähe. 

Humacaos ööbisime ainult sellepärast, et sealt lähedalt lähevad praamid Viequesele ja Culebrale, muidu seal kandis vist midagi väga erilist ei ole. 

Aguadilla oli väga mõnus chill ja natuke vaiksem koht, palju ilusaid randu on lähedal, näiteks Crash Boat beach. 

Lisaks soovitan kindlasti El Yunques käia. Me ise matkasime Pico El Yunque otsa, see oli umbes 3 tundi edasi-tagasi, aga me muidugi istusime natuke aega seal mäe otsas ja rääkisime inimestega juttu.

Kohalikud on väga avatud ja toredad, väga tuntakse huvi selle vastu, kust pärit oled, sest ega eesti keelt seal tihti ei kuule. Nagu eelmine inimene mainis, siis tasub kasvõi viisakuse mõttes mõned hispaania keelsed laused ära õppida. Meid ennast aitas see päris palju, et mina ja üks inimene veel seltskonnast hispaania keelt räägime. 

Kui mingeid küsimusi tekib, siis aitan hea meelega. Ei hakka praegu kogu reisi siia ümber kirjutama.

Ainus asi, millest mina Hispaanias elades puudust tundsin, oli tatar. Käisin väga palju poode läbi, enne kui ma linna ainsast väikesest ökopoest ulme hinnaga toortatart leidsin.

Mediterranean Steps on tõesti väga lahe. Soovitan ka seal ära käia.

Malaga, Sevilla ja Cádizi vahel on väga normaalne rongiühendus. 

Caminito del Rey peaks ka tehtav olema, sest mingi rongi ja bussi kombineerimisega vist sai sinna ilusti Malagast. Mul endal see muidugi ei õnnestunud, aga mul oli lihtsalt väga vähe aega Malagas.

Kui Cádizi jaoks soovitusi tahad, siis võid mulle kirjutada :) ma tegin paar aastat tagasi seal Erasmust.

Ma kasutan reisides TransferWise kaarti. Kontole saab panna erinevates valuutades raha, see on väga mugav. Probleeme pole olnud. Mingis summas sularaha võtmine peaks ka teenustasuta olema, aga ma ei mäleta, mis summa see oli.

Lisaksin siia veel täienduseks teiste vastustele, et järjest rohkem on ettevõtteid, kes lubavad kaugtööd (nt Jobbatical). Olen isegi mõelnud, et äkki järgmisel talvel läheks kuskile eksootilisemasse kohta ja töötaks sealt nt kuu aega ja siis paar nädalat puhkaks.

  1. Töö viis sellel aastal paar korda Budapesti ja paar korda Londonisse.

Ise reisisin Kreetale, Prahasse ja mõned korrad Stockholmi ja mujale Rootsi.

Kaugemale kahjuks sellel aastal ei jõudnud, aga see-eest sain ära käia mitmes uues kohas. Kreeta oli neist kindlasti kõige meeldejäävam ilusate kohtade ja toiduelamustega. 

  1. 2020 alguses lähen paariks päevaks Hispaaniasse (Sevilla, Cádiz ja Barcelona) ja sealt edasi kaheks nädalaks Puerto Ricosse. Veebruaris tuleb veel ilmselt töö pärast Brüsselisse minna. Rohkem kindlaid reisiplaane hetkel ei ole.

  2. Kui ma õigesti mäletan, siis Praha piletite pakkumise leidsin Tripist. 

Ideid kuhu minna tahaks on palju, aga Costa Rica ja Kuuba on mul päris kaua mõttes olnud, nii et ühte neist hea pakkumine leida oleks tore. Lähematest sihkohtadest oleks Moskvas tore ära käia.

Proovisin praegu uuesti ja nüüd töötab.

Mul on täpselt sama asi praegu. Proovisin mitu korda ja spamis ka ei ole. Kas USA saatkonnast öeldi sulle, et nemad ei tegele sellega?