Auto broneerimine Mallorcal

Sõidan aprilli keskel Mallorcale ja soov on lennujaamast auto rentida, aga ei suuda otsustada, kas on mõistlik mõne portaali kaudu enne Eestist auto ära broneerida või võtta koha pealt? Kas lennujaamas on letihind tunduvalt kallim võrreldes eelnevalt broneeritud autode hinnaga?

Kui ikkagi broneerida, siis millise teenusepakkuja kaudu seda teha?

Erinevate portaalide nagu rentalcars.com, economycarrentals.com jne kaudu on palju ahvatlevaid pakkumisi, kuid kuna tegemist on siiski vahendajatega, siis on kahtlus, kas vahendajad ja reaalsed autode välja rentijad ikka teevad omavahel koostööd. Tuntud rendifirmade nagu Sixt, Hertz jt hinnad on aga kodulehel rohkem kui poole kallimad võrreldes edasimüüjatega.

Eelmisel aastal bronnisin enne USA reisi rentalcars.com-i kaudu auto ja kui seda Alamo esindusse kätte saama läksin, siis tädi teatas, et tema ei tea eelnevast broneeringust ja osast ette makstud lisakindlustusest midagi. Rõhutas veel, et vahendajate kaudu ei tasu broneerida. Lõpuks meile makstud raha küll kompenseeriti, aga halb maik jäi suhu ja sekeldusi oli palju.

Soovitusi, kogemusi?

Aitäh!

Eelmisel aastal broneerisin auto lehel doyouspain.com ja kõik sujus väga hästi. Rendifirmaks oli OK Rent a car vms, vb võib ka nendega otse ühendust võtta. Igatahes oli rent ca. 50-60 EUR nädal ja toodi ja viidi lennujaama ilusti mikrobussiga ära. Vaatama peab aga lennu saabumis- ja väljumisaegu, kuna vahemikus 23.00-07.00 võib sõidutamine rendikohta ja tagasi lennujaama olla lisatasu eest. 35 EUR vms. Sellisel juhul võib uurida varianti võtta selline autofirma, mis asub lennujaamas, siis saab auto tagastada ilma lisatasuta.

Just uurisin sealsete rendifirmade kohta ja KÕIKIDE nö kohalike firmade kohta oli hoiatus, et üritavad nahka üle kõrvade tõmmata, määrides pähe sulle mingeid kriime autol jne. Lisaks see, et sunnivad sind maksma esimese paagi täie eest arutult kõrget hinda. Igaljuhul, ära mine odavate pakkumiste õnge, võta tuntud rendifirmast auto

Korduvalt renditud kohalikust firmast Vanrell rentinud 3 korda 1 kuust 2 päevani.Igati meeldiv kogemus ja hinnad ka mõistlikud. Ei mingeid lisa kindlustusi j.n.e koduleht http://rentacarvanrell.com/en/. Kõik toimis autode vallik Fiatist Pandast , Aston Martinini. Lennujaamas kättesaamine ja ära andmine lihtne. Mingeid probleeme ei ole olnud. Ära andmisel keegi autot ei vaata juhi aken 5 cm lahti võtmed sisse ja kõik. Asuvad lennujaama parkla 4 korrusel. Lisatasu peale 23.00 kättesaamisel. Firma põhikontorid asuvad Alcudia piirkonnas. Meeldivam kogemus , kui tuntud Budgetiga Portugalis.

Ise olen kolmel korral Hispaanias käies, täpsemalt Malagas, Valencias ning Palma de Mallorcal autot rentinud ja skeem on alati olnud sama - rendifirmaks Centauro, http://carhire.centauro.net/, vahendajaks aga sakslaste Billiger-Mietwagen, https://www.billiger-mietwagen.de/.
Centauro on minu kogemuste põhjal olnud igati usaldusväärne, saadud autod on olnud korralikud ning probleemide tekkimisel lahendatakse need kiirelt (korra läks autol rehv tühjaks, sai ise rehv vahetatud, mindud Centaurosse ja seal anti kohe uus samaväärne auto ning rehvi purunemise tasu 30€ hüvitas kindlustus).
Broneeringud olen teinud Billigeri kaudu, kuna nende pakutav hind oli soodsam Centauro enda veebilehe ja letihinnast, lisaks paindlik annuleerimispoliitika, hinnangud eri pakkujatele veebilehel ning kliendisõbralikkus. Viimase näiteks on Billigeri poolt paar päeva enne reisi inglise- ja hispaaniakeelne paber, kus kirjas täpne kindlustuskaitse ulatus, juhuks kui rendifirmas peaks hakatama mingeid lisakindlustusi pähe määrima.
Mis kütuse lisatasusse puutub, siis eks ta üks ripoff ole, kui aga auto rendihind koos lisatasuga jääb tunduvalt odavamaks sobivate alternatiivide omast, siis võib seda kasutada küll. Nt Centauro puhul on kütuse lisatasu määrad nende üldtingimustes igati selgelt kirjas: http://carhire.centauro.net/paginas/reserva/condiciones/condiciones-en.pdf, sealt saab siis igaüks edasi arvutada.
Lõpetuseks, firma nime tuntus ei pruugi tingimata kõrget kvaliteeti tähendada. Olen kümneid kordi erinevates maades autosid rentinud ning kõige kehvem on seni olnud Itaalia Hertz, kus kahel korral on antud logud masinad (nt ühel lihtsalt kukkus küljepeegel sõidu ajal küljest ära), üleandmine on pimedas keldriparklas kus kriimud näha pole, tagastamise järel võetakse midagi ütlemata krediitkaardilt kriimutrahv ning kui kindlustuse jaoks sellekohast tõendit nõuda, siis võtab vastuse saamine kuid...

Sekundeerin Buldoozale. Mul küll nii laialdasi kogemusi pole, kuid Kreekas ja Hispaanias (sh. just Mallorcal) olen alati auto võtnud mingist kohalikust noname-firmast ega pole kunagi mingite probleemide otsa sattunud. Ja see ainus kord, kus mõtlesin kah valge inimese moodi autot rentida, juhtus olema täpselt ülalmainitud Itaalia Hertz. Et neil vihmavari kõhus lahti läheks.