Auto ja perega Bulgaaria - Kreeka

Tere! Oleme siis pere, vanemad kolmekümnendates, lapsed 7 ja 2. Plaan 2015 juuni algus teha autoga tuur ööbimistega Tallinn-Augustow-Krakow-Tatralandia (seal ilmselt ei ööbi siiski)-ööbimine kuskil Ungaris-järgmine õhtu Rumeenias selle eestlase juures, kellest siin palju kirjutatud on, ma kahjuks ei mäleta nime-siis Bulgaarias kuskil Kuldsete liivade kandis 4 ööd-põhja Kreekas kuskil Thessaloniki kandis 4 ööd-Skopje (ilmselt õhtuks siiski Belgradi)-Belgrad-Zakopane-Augustow-Tallinn. 2014 tegime ka tiiru Montenegro-Horvaatia-Põhja-Itaalia, niiet palun ärge hakake kirjutama, et väikelastega pole mõtet jne, see on meil järele proovitud teema ja just nendega on mõtet :) - ühendab peret ja jätab ka neile peale ranna ja päevitamise muid mälestusi. Postituse mõte on, et ehk on kellelgi mingit head nõu anda ööbimiste ja teeäärsete vaatamisvääruste kohta? Eriti tänulik olen soovituste eest mida teha ja vaadata Thessaloniki kandis - seal sooviks rohkem "Kreekaga tutvuda", Bulgaarias niisama vedeleda kuskil "allinclusive" hotellis. Majutused kavatsen enne ette ära broneerida, 2014 reisil läks nii mõnigi kord väärtuslikku aega kaotsi just majutuse otsimisega teepeal. Booking.com oskan kasutada ja sealt olen leidnud ka üsna huvitavaid pakkumisi, kuid ega ju kõik majutused ka seal pole ja ehk oskab keegi midagi soovitada. Eriti teretulnud on ka kellegi reisikirjeldus umbes samal marsruudil :)

Tere! Ka meie perel umbes sama reisiplaan. Startida plaanime juuni 2015a. teises pooles ning sõita autoga otse Kreekasse. Sõidame Ungari- Rumeenia- Bulgaaria- Kreeka. Teine võimalus on läbi Serbia. Ei tea veel, kumb tee oleks mõistlikum valida. Kreekas plaanime peatuda Terra campingus Kavala linna lähedal umbes 4 päeva. Pole seal ennem küll olnud, kuid sealkäinud kiidavad väga. Sõidame ka ringi Tessaloonika piirkonnas. Edasi liigume Albaania kaudu Horvaatiasse, kus peatume 3 päeva Dole campingus, seal olime ka eelmisel aastal ja meile väga meeldis. Tagasitee aga läbi Sloveenia- Austria jne. Campingutes elame telkides, kuid teepealsed öömajad plaanime leida ikka katuse alla:) Hea nõu reisi planeerimisel on alati tervitatav! Igatahes ootame suve juba põnevusega!

Tere Palju olete planeerinud eelarveks sellisele reisile ja millise autoga plaanis see tripp teha?

Tere hyppaja, millest sellised küsimused? :) Eelarve ca 3000 ja auto Avensis

Ajaliselt kui pika reisi planeerite? Me käime aastaid Horvaatias. Oleme lisanud Bosnia ja Montenegro ja Albaania. Sel aastal tahaks lisada Kreeka. Huvitaks teie ajaline planeering ning marsruut. Ise plaanime minna juuli algusest. Me reisime ka nii, et vahelduva eduga telkides ja hotellis. Naudime perega koos olemist nii autos, telgi kui ka hotellis.

Mul oleks veel küsimus Bulgaarias ja Põhja-Kreekas käinutele - kas väljas söömine on seal tõesti nii odav kui räägitakse? Palju on olnud pere väljassöömise hinnad tavaliselt? Asi selles, et hakkan kahtlema allinclusive hotelli mõttekuses Bulgaarias. Algul vaatasin, et Bulgaarias saab allinclusive hotelli ca 60-100 euri päev perele ja tundus vahelduseks mõistlik lasta enda eest kõik söömised ära organiseerida, kuid nüüd vaatan, et mingi basseiniga majas ja suhtkorraliku apartmendi võib leida isegi ca 25 euri päev. See tekitab tunde, et ehk oleks siis juba mõttekam proovida erinevaid söögikoht ja nautida Bulgaaria köögi eripärasi. Ega seal vist peale päevitamise, ujumise ja söömise muud teha pole :)

Marsruudi panin esimeses postituses ja aega arvestame ca 16-18 päeva

Ajaliselt planeerime Kreeka reisiks max. 18 päeva, matkaautoks on ökonoomne diisel VW Golf 6 Variant. Rahaliselt tuleme 2500.- välja (m+n ja 2 last). Eelmisel suvel Horvaatias kulus kokku 2000.-
Albaania teed on seal eelmisel suvel käinute muljetel sõidetavad, kuid kohati ekstreemsed. Ühe külje peal mägi, teisel pool kuristik, kust on vahel näha mõnda autovrakki, aga tasa ja targu sõites saame hakkama. Minu kogemuste põhjal pole mingit mõtet siduda ennast hotelli söögilauaga. Väljas erinevaid söögikohti avastada on palju põnevam, kui kogu aeg oma hotellis passida. Asi pole isegi mitte hinnas, vaid elamustes.

Spriit: kust kaudu nad Albaaniat läbisid? Meie sõitsime Tiranani, sinnani midagi ekstremaalset polnud. Tulime Horvaatiast läbi Montenegro. Kust teie planeerite minna?

Lillykass: kui olime Horvaatias kämpamas, siis meie telginaabrist sakslane käis üksinda 5 päevaga Kreekas ära. Tuli seejärel meie naabriks tagasi. Kui ma õieti aru sain, sõitis ta Sarandesse ja sealt üle mägede Ioanninasse ja lõpuks jõudis oma jutu järgi Bulgaariasse. Oli väga vaimistunud oma tripist. Ma pole veel teekonda päris valmis saanud. Vajab veel uurimistöö tegemist, kuid kindel on, et Kreeka poolt sõidan Albaaniasse.

Me elasime 4 aastat tagasi 7 kuud Kreekas, läksime autoga ja tulime ka. Läksime Slovakkia-Ungari-killuke Horvaatiat-Serbia-Makedooonia-Kreeka. Serbias väga head teed ja sõbralikud inimesed. Tagasi tulime Albaania-Montenegro-Bosnia-Horvaatia-Sloveenia-Austria. Albaanias enamuses olid teed ok, väga palju oli uute teede ehitust nii et tänaseks peaks ka kehvad lõigud täitsa head olema. Huvitav kogemus oli igal juhul. Makedooniat ja Montenegrot soovitan kohe väga, kindlasti plaan sinna tagasi minna :) Ainuke jama oli Montenegros vaidlus rohelise kaardi kehtivuse üle. Lapsed olid mõlemad nii minnes kui tulles nooremad kui 3.

Tänaste uudiste põhjal jätame oma reisi Kreekasse ära. Ei taha sellist riiki toetada oma rahaga. Las nemad toetavad venelasi ja meie elame oma elu. On kellelgi soovitusi sinna kanti, aga ilma venelasi toetamata minemiseks?

Inimesed ja poliitika on vast ikkagi kaks eri asja. Sellise loogika järgi ei saa ju ka Ungarisse praegu minna, peab uut valitsust ootama. Serblased tegi Balkanil teistele liiga. Albaanlased puhta poolmetslased. Austerlased toetasid fašiste ja lätlased on kuue varbaga.

Täitsa sama meelt uvaga! Las poliitikaga tegelevad poliitikud. Mina igatahes ei kavatse oma plaani maha matta. Ainus põhjus mitteminemiseks oleks ainult ilmselge oht turvalisusele või looduskatastroof.