Autodega Pärnu-Kolka-Ventspils-Kuldiga-Pärnu

Tere!

Juunis on plaan minna kahe autoga Läti reisile. Valisime et teeme ringi Pärnu-Kolka-Ventspils-Kuldiga-Pärnu. Ööbimiseks me ei soovi mingeid kämpinguid ega motelle/hotelle, vaid telgid kaasa ja kes magab telgis, kes autos.

Soovitage kohti, mida sel marsruudil kindlasti külastada tasuks. Kuidas on seal telkimiskohtade leidmisega? Soovitatavalt kuskil veekogu ääres. Ja võite muud hea nõu ka anda :)

Teie nõu ja soovitusi ootama jäädes, Rene.

Siit on vähe abi http://www.latvia.travel/et endal sama reisiplaan peale jaanipäeva ,kuid jalgrattaga. kirjutage siis kus käisite ja mida nägite .

Olen vaatanud seda lehte, eks leiab sealt ka huvitavat. Tahaks veel kuulda nende kommentaare ja soovitusi, kes käinud on. Eks ikka saab peale käiku muljetest räägitud :)

Mul on väga sarnane plaan, aga mõtlesin kohe Ventspilsi sõita ja tulla päripäeva mere rannikut mööda tagasi. Ootaks samuti hiljuti seal kandis olnute kommentaare ja eriti soovitusi ööbimiseks. Selleks ei tahaks lühikese reisi jooksul eriti suurt raha kulutada ja olen isegi nõus mõne korra autos ööbima. Selleks on kõik mugavused loodud ja kahekesi mahume lahedalt ära!

Pakun välja mõned külastamist väärivad kohad: Jurmala - (peale Jurmalat ca 20 km. pärast tasuta telkimisvõimalusega parkla) - Engure (laudtee nn. orhideerada)- Kaltene (kivine rand, saab ka tasuta telkida) - Ezers (liivaluited) - Kolka - Slitere majakas - Irbene raadioteleskoop - Ventspils - Kuldiga (ilus linn nagu väike Veneetsia). Mõnusat reisi Teile.

Münchauseni muuseum, laudadest erineva pikkusega matkarajad,teemaga seotud puukujud. Muuseum ja rajad on tasulised, piknikukohad koos grillidega tasuta. Lastele väga palju ronimis-ja turnimiskohti. http://minhauzens.lv/en/munchausens-museum Liivakiviklint mere kaldal:http://www.viss.lv/en/?p=151741 Seal on ka kämping, ohtralt laudu ja lõkkekohti, aga et maa-ala on suur, ei jää keegi jalgu.

Suured tänud heade soovituste eest, igatahes võtan teadmisse ja planeeringusse. Olen oma arvamust muutnud ja mõtlen nüüd sõita Saldus, Kuldiga, Ventspils ja päripäeva Jurmalasse tagasi. Huvi tekkis väikelinna Piltene vastu.

Teie marsruudist jääb küll veidi kõrvale, aga Cinevilla kinolinnak on ka selline koht, kuhu sisse põigata. Aga juuni juba samahästi kui läbi, küllap olete juba reisil või tagasi.

Lootsin sel pühapäeval (01.07.12) Kurzeme tee rataste alla võtta, aga esialgu lükkub ärasõit edasi, seega olen infist ikka endiselt huvitatud.

Tere,

  1. juulil on Ventspilsis merefestival (http://www.visitventspils.com/ee/uerituste-kalender/32/).

Tegelikult on juuli teisel nädalavahetusel festivali rüppes terve läänerannik (k.a Pavilosta, Liepaja).