Autoga Eestile ring peale

Plaan teha augustis Eestis väike vaatamisväärsuste trip. Plaan oleks alustada Ida-Virumaalt ja sealt edasi Tallinna poole. Hetkel veel lahtine, kas saari võtta kaasa või mitte. Narva kandi ja selle osa kuni Jägala joani sai tehtud, aga siis jooksiski juhe kokku Lääne Eesti suhtes. Magamine telkides ja mingi selline paari päevane. Oleneb, kas saared tulevad sisse või mitte. On äkki kellelgi soovitusi, mida minna vaatama Lääne Eestis. Nii saartel kui ka mandril. Samuti ootab soovitusi, kus kindlasti ära käia Lõuna Eestis. Peale Piusa koobaste, Munamäetorni. Samuti ilusaid ööbimiskohti. Eriline matkasell pole nii, et plaanis seljakotti kaasa võtta pikemaks ei plaani. Autoga kohale ja võibolla mingi 1-2 km kõndimist max. Kus ja kas tasub ööbida Ida Virumaa kandis või enne Tallinnat kohta? Kas Ontika pankrannikul on võimalust? Ja kuidas sealkandis turvalisusega on? Igasugune info oodatud. Aitäh

....esimese öö telkida Jägala-Joal.Mõnus ja rahustav(paremkaldal)edasi Keila-Joa ja Paldiski pankrannik.

Läänemaal Nõval on Baltikumi suurim tuulepark, seda tasuks äkki vaadata küll. Saartele soovitaks kindlasti minna, hiiumaalt saab ju kohe saaremaale edasi minna.

Tuli natuke ka plaanimuutust. Leidsin sellise asja nagu Nelja kuninga tee ja saared jätab välja. Olude sunnil lihtsalt ei saa (aeg teeb oma töö). Äkki järgmine aasta siis tegema saared. Aga see tee viib Keilast Paidesse. Kuna ise Türilt, siis saaks ka sinna ühe ööbimise teha. Sealt edasi plaan panna viljandi poole. Sealne ümbrus siis oleks teretulnud ja sealt edasi võru kant ja selline. Piusa koopad sees ja ka munamäe torn. Aga mis on seal veel, mida kindlasti vaadata? Lõuna-Eesti ilus kant ja seal palju asju, aga plaan tuleks teha kindel. Väike plaan oli Tamula äärde. Võrus magamine korraldada kui muid kohti ei leia.

Tänud fordile lingi eest.

Paganamaa, Koiva Puisniit (Taheva jääb Valgamaa piirile), Metsavenna talu, Kütiorg, Vastseliina kindlus, Meremäe vaatetorn, Pokumaa (Urvaste). Ööbimine Tamula ääres Roosisaarel näiteks Kuninga talus. http://www.visitvoru.ee/

Virumaa kohta veel.

Soovitan sõita esiteks tallinna poole marsuudil Toila-Valaste-ontika-Saka-AA

Ning Virumaal soovitaks vaadata veel tavaliste turismikohtadele vahelduseks Sillamäe treppe ning Viivikonna asulat. Tallinn - Narva mnt ääres näitab silt, Viivikonna on Eesti üks suuremaid kultuurishokke. Eesti tsernobol niiöelda. RMK platsid on väga head ööbimiseks ning kui raha on piisavalt siis võib Saka Cliff hotel-is telkida või isegi "bungalow" võtta.

Kas Ontika pankrannikul on võimalust ööbida? On kellelgi seal kogemusi? Ja kuidas sealkandis turvalisusega on?

Valaste joal on külalistemaja, aga soovitan siiski saka cliff hotel-is campida. Seal on telkimisplatsid ning matkarada ja ka ilus rand.

http://www.saka.ee/index.php?page=18

Turvalisusega ütleks, et ei ole väga probleeme.