Autoga Eestist Luksemburgi

Tere! Kas oskate soovitada, mis oleks mugavaim ja mõnusaim viis minna autoga Eestist Luksemburgi ja tagasi?

Elan Luxis ja sõidan igal aastal vähemalt korra marsruudil Lux-Tallinn-Lux.

Sõidan mööda marsruuti Tallinn-Kaunas (seal teen ma esimese ööbimise) - Varssavi - Poznan(teine ööbimine) - Berliin - Jena - Koblenz - Trier - Lux. Saksamaa võib ka mõnd teist teed sõita, näiteks Berliin-Hannover-Düsseldorf.

Linnadesse loomulikult sisse pole vaja sõita v.a. Varssavi.

Kui sul on navi siis soovitan end täielikult selle riistapuu hoolde usaldada ja marsruudi koostamisega mitte vaeva näha. Mina teen nii ja alati ei teagi täpselt millist teed pidi ta mind suunab.

Põhimõtteliselt saab ka ühe ööbimisega või hoopis ilma kui mitmekesi sõita kuid mina võtan asja rahulikult ja planeerin selleks teekonnaks kolm päeva. Saab ka natuke ringi vaadata ning Poola ja Leedu kööki nautida.

Teine võimalus on laevaga Stockholmisse ja sealt läbi Rootsi ning Taani kuid see reis tuleb kordades kallim. Eriti kui veel ööbida. Olen niimoodi kaks korda sõitnud ning öömajale jäin Tallinnast tulles esimesel korral Malmös ja teisel korral Bremenis.

Kui nüüd päris täpne olla siis viimased kaks korda olen ööbinud Poznani asemel Gniezno nimelises väikelinnas mis on Poznanist u. 50 km. Varssavi suunas.

2
0

Lisan veel niipalju et planeeri vahemaa Leedu-Poola piir Lodz pühapäevaks. Pääsed võitlusest rekkadega.

Lodzist Saksa piirini pead neljas või viies kohas maksma teemaksu u. 13 zlotti. Maksta saab ka eurodes kuid need ümardatakse sinu kahjuks.

Kiirteedel, eriti Saksamaal kus suures osas kiirusepiirangud puuduvad, saad enda rasket gaasijalga talitsedes ja keskmiselt 120 km/h sõites veerandi võrra kütust kokku hoida.

Kui sul on diisel siis võta paak enne Poola-Saksa piiri maksimaalselt täis. Sellega sõidad Luxi välja ning hoidud kalli Saksamaa kütuse ostmisest. Luxis on bensiin ja diisel ühed Euroopa odavamad, saksamaal aga kallimad.

Ning kui sõidad esimest korda Euroopas sellist pikka otsa siis ütlen et tunduvalt keerulisem on sõita Iklast Vastseliinasse kui Tallinnast Luxembourgi :)

0
0

Suur aitäh soovituste eest. Seega ehk mõistlik vähemalt ühes suunas laevaga, sest ka Rootsis ja Taanis kindlasti tore peatusi teha ning mõnda kohta külastada ja näha.

0
0

Läbi Rootsi ja Taani autoga minnes pead lisaks Tallinn-Stockholm laevapiletile maksma ka Rootsi ja Taani vahelise Oresundi silla ületustasu mis on 395 SEKi ja Taani Sjaellandi ja Funeni saart ühendava Storebaelti sillamaksu mis on 220 Taani krooni.

Kiirteed on Rootsis, Taanis, Saksamaal tasuta kuid autokütus kallis. Autokütuse online hindu näed siit: http://www.energy.eu/#prices

1
0

Julgen ka soovitada - Reis laevaga Stockholmi ööbimisega Malmös (Hotel Milano puitmajakeses) ja edasi üle Öresundi silla (43€)Taani. Siis Rodby-Puttgarden praamiga (67€ auto+3in.) ja öö Bremenis (Hotel zur Riede bei Bremen). Sealt Belgiasse (Etap Hotel Charleroi Airport) ja Luxemburgi. Igati meeldiv teekond ja mõistliku hinnaga viisakad ööbimiskohad....

1
0

Kuule johhaidii, olen järgmise nädala lõpus minemas Amsterdami ja kavatsen peale Warssavit jääda öömajale. Kas see Gniezno linnake on tee ääres? Kui ja,siis anna öömaja kohta rohkem infi.

0
0

Miks Belgiasse ja veel Charleroisse? See linn ei jää mingi nipiga teele ette. Bremenist otse Luxi sõidab 5 tunniga.

0
0

Rajukas, Gniezno jääb natuke kiirteelt kõrvale ning sinna jõudmine võtab tsipa aega maha. Vaata Google Mapist järgi. Ööbinud olen selles hotellis http://www.booking.com/hotel/pl/awogniezno.et.html?aid=333369;label=awogniezno-0Qfb19jQo36AC66NGcq50gS4777541848;sid=f54be1a7e0d4ca8cf99fa4f84746b36e;dcid=1;checkin=2012-07-08;checkout=2012-07-09;srfid=55af74bf1fd83faec86ad4981396b1feX1

Bookingu reiting ülihea 8,6. Puhas, valvega parkla (tõsi küll mitte hotelli oma ja u. 100 meetrit hotellist), super teenindus(kuigi ei räägita sõnagi inglise ega saksa keelt :), hea restoran hotellis ning loomulikult hind.

Kui tahad Poznanis ööbida siis soovitan aga seda hotelli: http://www.booking.com/hotel/pl/hotelbluespoznan.et.html?aid=339528;sid=f54be1a7e0d4ca8cf99fa4f84746b36e;dcid=1;origin=disamb;srhash=76584814;srpos=1

Asub äärelinnas mis transiidiks väga hea. Puhas tuba, kinnine parkla, hea restoran ning hea teenindus ning normaalne hind. Bookingu reiting väga hea - 8.

Mõlemate hotellide hinna/kvaliteedi suhe on igati paigas. Või vähemalt oli kui viimati seal ööbisin.

0
0

to johhaidii: Belgia seepärast, et polnud seal enne käinud :) Ja kui kord juba sealkandis siis sai üle vaadatud ... Otsemini saab ikka jah.

0
0

See on väärt põhjus:) Muidugi Charleroi iseenesest on linn mis külastamist eriti vääri. Belglased kutsuvad seda Chikagoks ning räägivad et kõik inimesed kes kaotavad töö ja kellel hakkab halvasti minema jõuavad varem või hiljem Charleroisse. Kuid Valloonia iseenesest on Belgia kauneim piirkond. Aga see pole enam selle teema teema.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased