Autoga Horvaatiasse 2014. mai-juuni

Sõidame sinna esimest korda.Soovin jagada teadjatega oma reisplaani, et kas on ikka reaalne marsuut ja millised võiksid olla teemaksud.Auto 7kohaline Chevi, reisjaid 6. Reisipikkus 15ööd

  • Tallinn - põhja Poola (Lomza) ca830km -1öö
  • Lomza - põhja-Slovakkia (Zilina) ca 610km - 1öö
  • Zilina- läbi Ungari - Zagreb ca 570km -1öö
  • ... Zadar - 6ööd
  • ... Pula - 4ööd
  • läbi Sloveenia - Viin ca600 - 1öö
  • läbi Tsehhi - Poola/Leedu kandis - 1öö
  • Tallinna poole edasi

Kilomeetreid arvestusega koos Horvaatias kohapeal sõitmisega 7000km (1,3eurL / 12L/100) kokku ca-1100 eur Majutused võetud hetke bookingu hindade järgi 15ööd*6in- ca1600eur

Oleksin väga tänulik, kui keegi oma kriitilise pilguga üle vaatab.

0
0

Pula võib mais- juuni alguses jahedaks jääda, sealne garanteeritud rannakas on meie jaanipäevast alates.Splitist allapoole on sel ajal riskivabam. Öömaja leiate sellise raha eest ka spontaanselt. Minu soovitus, kohale ja kui jääb jahedaks, siis Makarska kanti. Kiirteed Horvaatias olid kuskil 1 EEK / km, viimati tõsteti 15 prossa.Kahe juhiga sõidate sinna kauavõitu, üle 2 öö kindlasti vaja ei ole.

0
0

Liikusin eelmine aasta samal marsruudil, kuid esimene öö oli Lõuna-Poolas ning teine öö Balatoni ääres. Üürisime seal maja (20€/in ehk 60€ kogu maja), mulle täitsa meeldis seal, seega kui Solovakkias ööbimiseks mingit kindlat põhjust pole, võiks ka Balatoni kaaluda. Ööbimise hind tuleb teil u 18€/öö, mis on igati mõistlik. Nõustun eelkõnelejaga selles osas, et ööbimise leiab ka spontaanselt. Olin ise Horvaatias juulis, mis on kõrghooaeg (maksin 20€/öö) ning isegi siis ei olnud majutuse leidmisega mingeid probleeme. Isiklikult eelistaksingi majutust kohapealt vaadata, saate ringi sõita ja uurida, mis piirkond täpselt meeldib. Kui peaksite Makarskasse sattuma ja laeva tripi saartele võtma, siis soovitaksin minna Makarska Jadraniga (kui just vaikusest ja rahust huvitatud pole), see laev on ehtne läbukaarik :)

http://www.youtube.com/watch?v=l6lv-QiOWJ0

0
0

Suured Tänud. Uva- ma pigem väldingi seda rannakõrghooaega,ca18-20kraadise ilmaga ringi käiia on meeldivam.Kuid kaalume Makarskat. Kayafree- sinu ööde valik meeldib mulle tõesti.

Üldine soovitus, et spontaanselt leida öömaja.Pakub põnevust ja kindlasti kaalume seda.

suured tänud teile.

0
0

Ikkagi tekkis uus küsimus, kui spontaanselt majutust võtta , kuidas siis tasumine: kunades,eurodes ehk siis sula kaasa või enamustes võimalik ka kaardiga?

0
0

Oleneb majutuse tüübist. Kui valite mingi suurema hotelli, siis saab kindlasti kaardiga maksta. Kui aga valid apartmenti või stuudio korteri, siis üldjuhul saab tasuda vaid sularahas. Minuarust on väiksemad kohad oluliselt hubasemad, kui mingi suur hotell (endal oli rõdu ja terassiga). Point on selles, et süsteem toimib nii,et enamasti pakuvad väiksemaid majutuskohti eraisikud (ilmselt neil ikka mingi firma ka). Aga majutust leiad nii, et majade eest on sildid "for rent" ja lihtsalt peatud ning astud läbi ja küsid kas on vabu tube. Tavaliselt elavad üürileandjad ise sama maja esimesel korrus, enamasti istuvad ka päeval terrassil :) Kui rääkida piirkonnast, kus randa on paarsada meetrit, siis ega seal muud väga polegi, kui ainult majutuskohad, söögikohad, poed. Vähemalt nii oli Makarskas. Minu kogemuste järgi on öömaja on praktiliselt ainuke asi, mille eest saab ka eurodes maksta. Samas selle pärast ei peaks muretsema, valuutavahetusega seal probleeme ei ole.

0
0

Suured tänud Kayafree

0
0

Isegi täna oli Makarskas rohkem kui 18-20, nii, et kui palavuse sõbrad ei ole, siis muidugi pole probleemi. Ma pidasin silmas seda , et meri jääb jahedaks ja ka ilm võib olla heitlik.

0
0

Soovitan lugeda uva varasemaid postitusi. Käisime septembris ja tuginesime peamiselt uva nõuannetele ja kõik sujus suurepäraselt -:) Isegi nii,et kindllasti lähitulevikus lähme uuesti.

0
0

Tere Tegin sarnase tiiru sel suvel VW Sharaniga, kilometraaz tuli 6700 km (5,3L/100km 1,5eur/L) Kokku 500.- . Kodust starisin kell 17.00, et öösel on rahulikum sõita (eriti Poolas) ja jõudsin kell 3.00 Krakow`isse (1200km). Edaspidi toimus reis nii, et päeval vaatasime igasuguseid vaatamisväärsusi(ronisime mägedes, käisime koobaste, losside külastused, jne) ja õhtuti(18.00-umbes 22.00) siis sõitsime natuke edasi jälle. Sellise reisistrateegi plussid on: Õhtuti on VÕIMALIK sõita(muul ajal liiklus väga tihe ja päevasel ajal on mõtetu autos aega raisata), lisaks kui hakkad öömaja alles pärast kella 21.00 otsima siis on peaaegu igalpool võimalik ööbimiskoha hinda alla kaubelda. Aa muide soovitan Poolas, Slovakkias ja Sloveenias uurida erinevaid teenuseid rääkides vene keeles(mitte inglise), kuna katsetused näitasid, et siis on võimalik teenuseid odavamalt saada.

Reisi kestvus oli 15 ööd, nendest 7 ööd veetsime horvaatias, alates põhjast, kuni Dubrovnikuni välja. Kindlasti soovitan Plitvička loodusparki, mille külastamiseks peab planeerima terve päeva.

Muidu minu lemmik tegevus Horvaatias oli snorgeldades kalade söötmine küpsise/saiaga, väga palju huvitavat näeb seal vee aluses maailmas.

Ilusat reisi soovides Tõnu

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased