Autoga Inglismaale/Iirimaale

Kuidas saaks Eestist Inglismaale või Iirimaale autoga. Kas keegi on nüüd viimasel ajal käinud ja palju võiks umbes maksma minna?

Minu tuttavad, Kesk-Euroopas elavad iirlased ütlevad, et koju sõidavad nad lennukiga ja rendivad seal auto kuna praamiga auto ülevedu mandrilt saartele koos kiirteemaksudega tuleb lõppkokkuvõttes kallim kui kohapealne autorent ja lennusõit. Elavad nad aga 2000 km Iirimaale ligemal kui sina. Selles teemas on ka päris asjalike märkusi http://trip.ee/node/46666

Inglismaale saab autoga nagu kõikjale mujalegi, lihtsalt vahepeal on vaja paati. Üks võimalus on tõesti Prantsusmaale välja kütta ja siis La Manche ületada. Teine ja vähem autosõitu nõudev võimalus on Taanist Esbjerg´ist praamiga otse kulgeda. Üldiselt on kõik hinnad ja valikud netis olemas. Märksõna googeldades näiteks „ferries to uk”. Kuid selge on ka see, et lühireis lennuki ja rendiautoga tuleb odavam ja ajaliselt nädal autos sõites veeta pole meelakkumine. Kui aga aega küll ja seiklust vaja siis maadmööda on alati huvitavam:) Edu!

Plaan minna 17-18 oktoober 2011 autoga Inglismaale!

Kas keegi saaks voimalikult varsket infot jagad ja oma kogemuste pohjal, milline oleks parim tee ja lihtsaim tee minna autoga Eestist Inglismaale? Ma ei lahe reisile aga elan seal juba pea 2 aastat ja otsustasin viia oma auto sinna! Kui keegi soovib midagi saata voi kaasa tulla, lepime hinna kokku ja saab kohale toimetatud! :) Andke nou! Tanud!

Parimat teed aitab sul omale valida selline tore programm nagu Microsoft Autoroute. Olen seda pidevalt kasutanud mööda Euroopat sõites. Enda eelistus oleks Paldiskist laevaga Kappelskar-i ja siis juba müdinal üle Taani edasi.

Enne marsruudi koostamist pead otsustama järgmised asjad: a) kas sõidad läbi Poola või lähed laevaga Rootsi või Saksamaale b) kuidas sõidad mandrilt Inglismaale, kas Prantsusmaalt, Taanist või veel kuskilt. Või ehk hoopis rongiga läbi kanali. Nende küsimuste vastused sõltuvad eelkõige väljaantavast rahast.

Kui oled need asjad välja mõelnud/arvutanud siis maismaad mööda kulgeva teekonna paikapanemiseks võtad oma GPSi ja sisestad algus- ning lõpp-punkti, istud autosse, valid kiireima marsruudi ja oledki peaaegu kohal. Kui on vaja lihtsalt punktist A punkti B jõuda siis vaevalt tänapäeval keegi mingite kaartide ja muude vidinatega end vaevama hakkab. Aadress GPSi ja tuld.

Tere, kas keegi tuleb Eestist Inglismaale lähiajal veel? Oleks üks paar kohvrit vaja siia saada kokkulepitava tasu eest :)

Oma autoga UKsse?

Sealsed kindlustusmaksed on täiesti utoopilised minu arvates. Kas keegi on läinud Eestist oma autoga UKsse? Tuleb odavam ja kas üldse võib Eestis arveloleva autoga sinna jääda? Kui raske on teistpidi liikluses sõita, kui rool “valel pool”?

Mina olen oma autoga olnud UK-s. Rool on sul ju õigel pool, kui Eesti autoga lähed, ainult liiklus on valetpidi. Mina harjusin poole päevaga ning ainult ristmikutel pidin vahest mõtlema, millisesse ratta nüüd keerama pean.

Ilma ümberregistreerimata võid ametlikult UK-s autoga viibida 6 kuud ja see on su oma asi tõendada, et oled vähem kui 6 kuud olnud (praamipilet, Eurotraini pilet). Mind sellel ajal politsei kordagi kinni ei pidanud, ehk ei oska öelda, kas tegelikult oleks kontrollinud ka. Vanemaid ja rondimaid autosid pidi kuuldavasti rohkem kontrollitama. Ehk iga 6 kuu jooksul tuleb korra Prantsusmaal käia, aga ikka peaks tulema odavam, kui UK kindlustust osta.