Autoga Lapimaale ja Põhja-Norrasse?

Selline plaan siis minna autoga reisima ja võtta kaasa 4-aastane laps. On keegi lastega käinud ja kas nädalaga jõuab selle maa läbi sõitda? Kui kallis on seal majakestes ööbimine, sest lapsega ju iga öö telgis ei jõua magada?

Põhja-Norra on tülikalt kaugel, nädalaga edasi-tagasi ära ei käi. Või noh, käib, aga siis saab ainult autoga sõita, samahästi võid tallinn-tartu maanteed mööda lasta nädal otsa. Võtke mõni lähem sihtkoht. Kesk-Soome näiteks, koos Muumimaa ja Väski saarega. Või Kesk-Rootsi, seal on mägesid (mitte küll nii karme kui Norras) ja järvi ja lapse jaoks lõbustusparke.

Annab vurada 20 tunniga ara, aga siis peab koguaeg vahetustega soitma. Saan su murest aru / nelja aastane laps ei soida, aga Kalkuleeri umb 20 h 100ga soit.

Kui Soome kaudu, siis variant on õhtul Helsingis auto rongi platvormile ja hommikul puhanult Rovaniemist edasi.

Lahtis, kui näiteks tulete õhtuse laevaga Helsingisse, Lahtisse mööda kiirteed 100 km, olete öö Lahtis ja hommikul vara hakate põhja poole sõitma. Lahtist on Lapimaale ja Norra piirini umbes 1000 km, kahe päevaga sõidab ära (isegi ühe päevaga olen sõitnud). Tagasitulles jälle öö Lahtis. Pakun 3-toalist möbleeritud korterit, köögi kasutamise võimalus, 20 eurot inimese kohta (4-aastane poole hinnaga), voodipesu kuulub hinna sisse, internetühendus ja tv, rõdult ilus vaade Vesijärvele. Tel.+358405177449 või email ester_rokka@hotmail.com

Eelmisel aastal oli endal ka umbes sama teema. Aega oli ma nädal, rahaga eriti priisata ei olnud, autojuhte oli 4. Sõitis 1. Marsruut oli Helsinki - Oulu (päris palju sai vahepeatusi tehtud ja söömas käidud ja niisama ringi vaadatud, I öö siis Nallikaris telgis) - Tornio - Kilpisjärvi - Tromsø (jällegi ei olnud lihtsalt ajapeale ajamine, vaatasime rahulikult Rootsi poolel ringi ja tegime peatusi ja sõime kuskil metsa all jõe kaldal ja põikasime küladesse ja vaatasime, mis elu seal elatakse, II öö Tromsø lähedal ühes kämpsis telgis - oli külm ja kohale jõudsime u. 11 ajal, aga väljas oli valge ja väsinud ei olnud). III päeval sõitsime Tromsø lähedal ringi ja matkasime natuke ja vaatasime linna kah. Õhtul hakkasime tagasi sõitma ja öö oli kuskil väga toredas käpsis ühes majakeses selle jõe (mis on Rootsi ja Soome piiriks) ääres. Tegime jällegi ka peatusi ja vaatasime loodust (kuii ilm oi ikka jubedalt külm juulikuu kohta). Sõitsime veel Rovaniemisse ja seal läks ikka päris mitu tundi aega. Siis jällegi söögipeatusi ja niisama kah. Et oleks natuke vaheldusrikkam, siis läksime tagasi Kesk-Soome kaudu (mis meenutas küll Lõuna-Eestit) ja ööbisime jällegi mõnusas kämpsis majakeses ja üsna enne lõunat järgmisel päeval olime Helsinkis ja seal oli liiga palju vaa aega laevani.
Et siis meie käisime ära viie päevaga, sihtpunktiks Tromsø ja sõitis meist ainult üks terve aja. Ei olnud lihtsalt sõitmine see reis - saime üsna palju vaadata ringi. Ja palju sa ikka iga ööbimiskoha juures viitsid ringi vaadata... Samas oleks muidugi võinud rohkem aega pühendada Tromsø ümbrusele ja seal põhjalikumalt matkata, aga no vähemalt oskame nüüd tagasi tahta.

Edu!