Autoga piki rannikut 450km Malagast Cartagenani

... ja siis sisemaad mööda Malaga kanti tagasi.

Kas keegi omab sealkandis isiklikke kogemusi ja mälestusi?

Mida meeldejäävat oleks sellel teekonnal peale Cueva del Tesoro, Cueva del Victoria, Cueva de Nerja, Castillo de Salobreña veel vaadata ja millised linnakesed/külad on sümpaatsed ja kutsuvad end külastama?

Näiteks Vélez-Málaga tundub olevat huvitav ja kena linn. Ja ka Motril. Kas keegi on seal käinud ja julgeb soovitada?

Muuseumid, loomaaiad, tavalisemad pargid/botaanikaaiad, lõbustus- ja veepargid, pikad matkad ja ööelu pigem ei huvita.

Küll aga huvitab omapärane arhitektuur, võimsad kindlused, põnevad koopad, imelised loodusvaated, kenad väikelinnad ja linnaväljakud, hubased ja head söögikohad jms.

Reis on tegelikult pikem ja algab kõigepealt paaripäevase Malagaga tutvumisega. Sealt edasi Granadas Alhambrasse ja siis tagasi rannikule.

Cartagenast edasi mööda rannikut ei liiguks, kuna seal on juba varem käidud. Näiteks sealkandis Murcia ja Dénia on linnad, mis on varasemast väga positiivselt meelde jäänud.

Niisiis, ootan soovitusi, kuhu võiks sealkandis rooli pöörata ja lühemaid või pikemaid peatusi teha.

Kui sul on tarvis autole hooldust teha, siis on Velez-Malaga hea koht (erinevad esindused). Samuti on seal korralik ostukeskus (kiirtee ääres). Kui oled jalgpallihuviline, siis Velez-Malagas on heal tasemel jalgpalli meeskond.

Keera sõites Torroxist (Torrox ise on samuti kena, just see vana, mitte Torrox Costa) ära mägedesse Competasse ja siis sealt mööda teed vaadates valgeid imekauneid väikelinnu (Sedella, Salares ja teised). Competasse on 14 kilomeetrit ja võta seal mõned tunnid aega linnas jala liikumiseks (autoga nagunii on raske), keset Competat on parkla, kuhu saad auto jätta, kõrval on rida söögikohti ja laupäeviti turg. Seal on lahedaid mägiteid, kui lähed Torroxist tulles Competast paremale ja ei keera mitte alla linna (saaksid sellel tänaval alla keerates hirmust kiljuda), vaid keerad paremale mägedesse. Siis saad sealt mägesse sõites kiljuda ja imetleda supervaateid mägedes.

0
1

E.T., kui kaua olete planeerinud selliseks teekonnaks?

Meil on kohe-kohe ees nädal, et liikuda Malagast Alicantesse. Reisiplaan on üsna vähekonkreetne, ei kujuta isegi ette, kui palju selle ajaga näha jõuab. Seega ootan samuti soovitusi, eelistused üsna samad mis teemaalgatajal.

1
0

Nende mägiteedega on see lugu, et päeval on ilus vaadata ja kiirus väike. Aga...

Kunagi ammustel aegadel läbisime ühe Hispaania mägitee tunniga. Õhtusöögil teine seltskond kiitles, et mis te munesite, meil läks pool tundi. Järgmisel õhtul see kimajate auto seltskond kasutas väljendeid puhta p...s jne. Neil oli junn jahe, kui nad valges nägid, palju kukkumiseruumi on.

4
0

Malaga-Velez ja Competa said marsruudi sisse. Tänan.

Kokku koos Malaga paaripäevase tundmaõppimisega on reisi kogupikkuseks kaks nädalat.

Pikemat marsruuti ei kavatse ette võtta. Eelnevad korrad Hispaanias on näidanud, et oleme oma võimeid üle hinnanud. Pole mõtet hommikust õhtuni ringi kihutada, et jõuaks "plaani täita".

Kolme eelneva reisiga on Hispaania lõunarannik alates Gironast kuni Torreviejani läbi käidud ja lisaks külastatud ka näiteks Zaragozat, Barcelonat veidi Madridi, Murciat, Granadat, Sevillat ja veel mõningaid linnu ja kohti. Viimase kahega läks siiski nii kiireks, et Murciast Granadasse ja Granadast edasi Sevillasse tuli teha täiesti vahepeatusteta. Sevillasse sai kihutatud seepärast, et lennupiletid olid sel korral "multi-city"ส -maandusime Madridi ja lahkusime Sevillast. Nii Granada kui Sevilla said küll nähtud aga oleks võinud siiski veidi rohkem aega jääda, et rahulikult chillida.

Ajapuuduse tõttu jäi ka Alhambra eelmisel korral peaaegu nägemata ja parandan selle vea nüüd ära. Piletid on juba olemas (eelmisel korral ei teadnud, et võiks palju aega varem ära osta).

Mägiteid ma ei karda. Olen sellistel teedel palju sõitnud, ka pimedas. Hulljulgus sellistel teedel ei tule loomulikult kasuks.

Samuti olen, nina järsu languse pärast peaaegu esiklaasis kinni, ülikitsaid tänavaid mööda (küljepeeglid kahelt poolt peaaegu seinu kriipimas) Hispaania linnades järsult allamäge lasknud. Ja seda ühel korral isegi ka tagurpidi, kuna üles tänava lõppu jõudes selgus. et kaart valetab ja tegemist oli tupiktänavaga, mis nii kitsas, et ka ümber pöörama ei mahtunud mingi valemiga. Nii tuli terve kurviline ja ülimalt kitsas tänav kogu tema pikkuses uuesti mäest alla tagurdada. Pole viga, saime hakkama. Kohalikud pööravad seal oma auto enda maja hoovis ringi. Meie aga juhtusime sinna sellisel kellaajal, et mitte kedagi liikumas ei näinud, muidu oleks ehk palunudki ümberkeeramise võimalust.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased