trip-krainetrip-ukraine-dark
Autoga Rovaniemisse?

Kes on seal omal käel käinud, võiks jagada natuke infot. Kus oleks mõistlik ööbida? Hotell või on mingid majakesed ka? Võib olla Rovaniemist natuke ka kaugema ja mis hinnad umbes on? Mõne sõnaga võiks rääkida nendest huviobjektidest ka: http://www.santaclausvillage.info/eng/attraction.htm

http://www.visitrovaniemi.fi/VisitRovaniemi/Suomeksi/Majoitus.iw3

Peaks üsna palju infot olema. Ise käisin viimati 1999.a. Olime kuskil mökides, aga, paraku enam ei mäleta detailset infot.

Jõuluvanakülas olen käinud, minu arust seal küll midagi erilist vaadata ei ole, kui just lapsi kaasas ei ole kel ilmselt on seal vähe huvitavam kogu see jõuluteema ja trall ja kommerts selle ümber.Keskus on siis ehitatud täpselt polaarjoone peale.

Kommerts on see niikuinii, kuid mu toona 5-aastane tütar oli täiesti sildas ja mäletab seda reisi tänaseni rõõmsa mälestusena.

Kuu aega tagasi käisime Oulankas matkamas ja sai ka Rovaniemis käidud. Siis oli loodus ilus. Paar aastat tagasi sai ka lastega jõuluvanal külas käidud, siis oli ilm vihmane ja kõikjal libe. Soovitan enne minekut ilma uurida, lumega oleks kindlasti meeleolukam. Kuid meie reisi päästis see, et käisime lastega ka Ranua loomapargis. Olime ka Arktika muuseumis, aga see on ka nagu ta on.Jõuluvanakülas on tõesti kommerts, aga lapsed seda ei taju. Kuigi oli ikkagi probleem meie 4.a. tütrega, ta kartis sinna siseneda, kuidagi süngevõitu atraktsioonid üles pandud. Ööbimise kohta soovitusi ei tea jagada, kuna meile olid kohalikud matkajad kõik ära korraldanud.

Praegu on seal seagripi epiteemia, mõtle kolm korda ennem kui lähed :D

Majutust vaata www.nettimokki.com

Ise käisin autoga Levil, mis on sealt veel umbes Tallinn-Tartu ots edasi (ca180km). Soovitatav on sõitma hakata õhtul, et jõuad hommikuks kohale ja siis on teed ka tühjad. Kui põhjapõdrad hakkavad teeäärtesse ilmuma siis saad aru et hakkad kohale jõudma - väga ilus koht.